SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Aralık 2018,

Aralik 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_164

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


Büyüme %10!


TÜRKBESD-in üyelerinden derlediği verilere göre beyaz eşyada Ocak-Ekim arası üretim 24 milyonu aştı. Geçen yılın aynı dönemine göre sektörde %11-lik büyüme söz konusu. Bu rakama TÜRKBESD-e üye olmayan şirketleri de eklerseniz, beyaz eşyada üretimin 30 milyon adetleri aştığı görülecektir.

Otomotiv sektöründe ihracat hacmi büyüyor. Ekim sonu itibariyle sektör ihracatı yüzde 21 artış ile 23,8 milyar dolar oldu. Yılsonu beklentisi 27 milyar doların üzerinde.

***

29 Kasım-2 Aralık tarihlerinde Bursa Endüstri Zirvesi ve Fuarına katıldık. 10 yılı aşkın süredir katıldığımız fuarda bu yıl ilgimi çeken en önemli nokta, 4 gün boyunca fuarın aşırı ziyaretçi almasıydı. Ayrıca ziyaretçilerin satın alma içgüdüsüyle, makine ve benzeri yatırımları yapmak üzere fuarı dolaşan sanayiciler olduğu her hallerinden belli oluyordu. Bunu stand sahipleriyle de teyit ettik, çoğunluk memnundu.
Umarım diğer fuarlarda aynı başarıyı yakalarlar.

***

OTOMOTİVTURKEY, Oto Yedek Parça ve Aftermarket ürünlerinin Toptan ve Perakende satışını yapan şirketlerin bir arada bulunacağı pazarlama, reklam ve ürün tanıtım kataloğunu yayına hazırlıyoruz. 

OTOMOTİVTURKEY, ülke genelinde oto yedek parça toptan ve perakende satan şirketlere, üreticilere, ithalatçılara ve önde gelen büyük servislere ücretsiz gönderilecek ve ayrıca Nisan-da  automechanika İstanbul 2018 fuarında ve Busworld İzmir 2018 Fuarında ücretsiz dağıtılacaktır. Ayrıca 2 farklı internet sitesi üzerinden de hizmet destekleniyor.

Bursa-ya fuardan birkaç gün önce gittik. OTOMOTİVTURKEY, projemizi reklam verenlerimizle paylaşmak üzere 30-un üzerinde şirkette görüşme yaptık, Bursa-daki sanayi bölgelerinin hepsine gittik. Hem fuarda, hem sanayide şirketlerde gördüğüm gözlemlediğim, sanayide çarklar tıkırında herkes işinde, gücünde ve iş yetiştiremiyorlar. Sıkıntıları; kronikleşen dövizdeki ani yükselişler, enerji maliyetleri, kalifiye eleman sorunu, hammadde sorunu vb. Siyasetçiler kavga etmese, komşularımızla sıfır sorun olsa, yıllık büyüme oranı her yıl yüzde 10-ların üzerinde olacak sanki!

***
21-24 Haziran-da HEFI - (HOME ELECTRONICS FAIR İSTANBUL) İSTANBUL EV ELEKTRONİĞİ, BEYAZ EŞYA ANA ve YAN SANAYİ FUARI yapılacak ve yan sanayi salonunun satışını da şirket olarak biz üslendik. Desteklerinizi bekliyoruz.

***
İyi haber, 2017-de yüzde 5-in üzerinde büyüme bekleniyor.

Yeni senede de görüşmek dileğiyle, 
Sağlıkta Kalın.
VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi