SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Aralık 2018,

Aralik 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_164

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

M.Göker Sarp
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü - goker.sarp@erpcommittee.org


ERP-nin Faydaları Nelerdir?


Bir ERP sisteminin tam olarak uygulanması uzun ve zahmetli bir süreçtir; tam olarak faaliyete geçmeden önce en az 6 ila 12 ay süre geçebilir.
Peki ... 

Neden ERP kullanmak istiyoruz?
ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemleri bilginin akışını kolaylaştıran, farklı iş birimlerinde gelen verileri merkezi olarak yönetmenizi sağlayan bir bilgi sistemidir. 

Tüm şirketler kısa veya uzun vadede büyümek isterler, ERP sistemleri daha düzenli ve daha az sancılı olarak büyümenize imkân sağlar.

Modern ERP-ler modüller olarak yapılandırılmıştır, Müşteri Kaynakları Yönetimi (CRM), Finansal Muhasebe, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satın Alma gibi birçok fonksiyonu içerir. Böylece şirketinizin ihtiyaç duyduğu modülleri her zaman uygulayabilirsiniz ve firmanız büyürken ERP-nize yeni özellikler ekleyebilirsiniz. 

ERP-ler,
Kaynak ve iş süreçlerinin optimizasyonu,
Maliyetlerde azalma,
Müşteri hizmetleri kapasitesinde artış,
Gerçek zamanlı ve güvenilir bilgi,
ile artan rekabet gücü sağlar.

ERP-ler Şirketinize Ne Sağlar?
Şirketinizde ERP sisteminin uygulanması ile elde edilen avantajların önemli bir kısmı aşağıda bulabilirsiniz.

ERP-ler karar verme sürecinizi geliştirir.
ERP sistemleri, şirket yöneticilerinin karar verme sürecini iyileştirmek için raporlanabilen ortak ve merkezi bir veritabanı oluşturur.

ERP-ler verimliliğinizi artırır.
Henüz bir ERP çözümüne sahip olmayan şirketlerin departmanlarında birbirinden bağımsız olarak kayıtlar ve raporlar yinelenir. ERP-ler bu tekrarlamaları büyük ölçüde azaltmayı sağlar.

Eskiden manuel olarak yapılan ve tekrar eden görevleri otomatikleştirerek, hataları azaltacaktır (veri girişi gibi bazı manuel işlemler yine de gerekli olacağından tamamen ortadan kaldırılamamaktadır). Bu sayede çalışanlar daha üretken görevlere odaklanabilirler. 

ERP-ler izlenebilirlik sağlar.
ERP sistemleri, hammadde girişinden bitmiş ürünün müşterilere teslim edilmesine kadar geçen sürecin tamamında izlemeyi sağlar ve kolaylaştırır.

ERP-ler maliyetleri düşürmenize yardımcı olur.
Elde edilen yüksek verimlilik, hataların ve yinelenen görevlerin azaltılması işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur. 

ERP-ler değer zincirinin diğer üyeleriyle entegrasyon sağlar.
Artık ERP-ler değer zincirinin diğer üyeleri olan müşteriler ve tedarikçileri de sisteme ekleyerek şirketin sınırlarını aşmaya başladı. CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve SCM (Tedarik Zinciri Yönetimi), ERP sistemlerinin geleneksel sınırları dışındaki müşterilerin ve tedarikçilerin organizasyonunu ve entegrasyonunu sağlar. İşletmeler arasında işbirliği kültürü geliştirir.

ERP-ler iletişimi artırır.
ERP sistemleri, şirketteki departmanları bütünleştirerek, departmanlar arasındaki bilgi engellerini ortadan kaldırır.

ERP-ler uzun vadede performans artışı sağlar.
Kurumsal Kaynak Planlaması-nın uygulanmasıyla elde edilen performans artışı ile yatırım geri dönüşü sağlanır.

ERP-ler veri güvenliği sağlar.
Bir ERP sisteminin en büyük avantajlarından biri de veri güvenliğidir. ERP çözümleri, verilerinizin güvenliğini sağlamak için kontrollere sahiptir. ERP-lere yüksek düzeyde veri güvenliğini sağlaması için yardımcı olan şey, tek bir giriş kanalı sağlamasıdır.

Tek bir bilgi havuzuna sahip olmak şirketinizin verisinin doğruluğunu, tutarlılığını ve güvenliğini artırmaya da yardımcı olur. ERP-nin kullandığı veritabanı, bu kritik ve hassas verilerinizin merkezi olarak yedeklenmesini de sağlar.

ERP-ler kalite ve müşteri İlişkilerini iyileştirmenize yardımcı olur.
Günün sonunda, bir işletmenin endişe etmesi gereken en önemli şey, müşteri kazanımı ve korunmasıdır. Bir ERP-nin doğru bir şekilde uygulanması, müşteriye çok daha kısa sürede yanıt vermenizi sağlar. Müşteri bilgileri merkezileştirildiğinden satış ekibiniz hem ülke içinde hem de dışında müşteri ilişkilerini kurmaya ve sürdürmeye odaklanabilir. 

ERP-ler bilişim teknolojileri harcamalarını düşürür.
Bir ERP sistemine sahip olmak, uygulama lisansı da dahil olmak üzere BT ile ilgili masrafları önemli ölçüde düşürebilir. Tek bir sistem kullanmak, son kullanıcılar için eğitim gereksinimlerini de düşürür, çünkü çok sayıda sistemle etkileşimde bulunmak yerine tek bir sistemi kullanmak yeterli olacaktır.

Tek bir veri havuzuna sahip olan bir ERP sistemi ile, istediğiniz zaman rapor ve analiz üretebilirsiniz. Bu sistemler, departmanlardaki işlevleri analiz etme ve karşılaştırma olanağı sağlar. Ayrıca kişiselleştirilmiş raporlar IT müdahalesine ihtiyaç duymadan kullanıcılar tarafından hızlıca oluşturulabilir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi