SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Temmuz 2018, Perşembe

Ekim 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_162

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Çetin Cıvata İhracat Şampiyonu Oldu

Cıvata, vida ve bağlantı elemanları sektöründe Avrupa-nın beş büyük üreticisinden biri olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Çetin Cıvata, Türkiye-nin toplam ihracatına katkı yapmaya devam ediyor. Hali hazırda 35 ülkeye ihracat gerçekleştiren şirket, Çelik İhracatçıları Birliği-nin düzenlediği 2016 yılı -Bağlantı Elemanları- ihracatı ödül töreninde birinci oldu. Üretiminin yüzde 40-ını Avrupa ülkelerine ihraç eden Çetin Cıvata, Avrupa dışındaki ihracat pazarlarını da radarına aldı.

Üretimin yüzde 40-ı Avrupa-ya ihraç ediliyor 

Çetin Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu, -Çelik İhracatının Yıldızları- ödül töreninde bağlantı elemanları kategorisinde birinci olmaktan gurur duyduklarını belirtti.  Türk ekonomisinin istikrarlı büyümesinde cari açığın büyük önem arz ettiğini ifade eden Tecdelioğlu, -Dış ticaret açığımızın kapanması için ülke olarak çok çalışmalıyız. Bu açığın kapanması, ihracattan geçiyor. Sürekli üreten ve ürettiğinin önemli bir bölümünü ihraç eden bir yapımız var. Günde ortalama 20 milyon adet cıvata, vida ve bağlantı elemanları üretiyoruz. Üretimimizin yüzde 40-ını Avrupa-ya ihraç ediyoruz. Ürünlerimiz otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve inşaat sektöründe kullanılıyor. Avrupa-da en fazla ihracatı Almanya-ya gerçekleştiriyoruz. Avrupa pazarındaki payımızı artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Asya-daki gelişmekte olan Türki Cumhuriyetler de hedef pazarlarımız arasında- diye konuştu.

700 kişiye istihdam sağlıyor

2010 yılında Malatya-ya da fabrika yatırımı yaptıklarını belirten Mustafa Tecdelioğlu, -OSB içinde cıvata, somun, vida fabrikası kurduk, 2011-de hizmete açtık. 25 bin metrekare kapalı alanımız, 300 kişilik istihdamımız var. Orada somun da üretiyoruz. Toplamda sanayi tarafımızda 700 kişi çalışıyor. Şu anda Malatya-da ve İstanbul-da Avcılar, İkitelli ve Çatalca-da olmak üzere toplam 4 fabrikamız var- dedi.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi