SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Temmuz 2018,

Ekim 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_162

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Fuarlar Ekonomiyi Destekliyor

Makina Sektörü, MAKTEK İzmir Fuarı-nda Bir Araya Geliyor

Türkiye-nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan -Makina- ve -Takım tezgahları- sektörünün kalbi bu yıl İzmir-de atacak. Sektörün en başarılı organizasyonları arasında yer alan ve yıllardır ara vermeden düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı-nın Ege ayağını oluşturan MAKTEK İzmir Fuarı-nın açılış töreni, 4 Ekim 2017 Çarşamba günü gerçekleşecek. Yabancı misyon temsilcilikleri ve alım heyetlerinin de ağırlanacağı fuarda, geleceğin akıllı üretim teknolojileri sergilenecek ve yeni pazarlara açılma konusunda firmalara imkan sağlanacak. 

Fuarlar Ekonomiyi Destekliyor

Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Hakan Aydoğdu yaptığı açıklamada şunları söyledi: -Üretimin olmazsa olmazı olan takım tezgahlarının gelişimi, diğer sektörleri de doğrudan etkiliyor. Sanayide imal edilen her ürün, ya bir takım tezgahı ya da yine bir takım tezgahı ile imal edilmiş bir makina ya da kalıp vasıtası ile üretiliyor. Bu açıdan takım tezgahı satışlarındaki ivmeler ülke ekonomisi hakkında da çeşitli fikirler veriyor. Satışların artması üretimin arttığını gösterdiğinden ülke ekonomisinde de olumlu bir gelişmeye işaret ediyor. Yerli ve yabancı takım tezgahlarını bir arada görerek kıyaslama imkanı sunduğu için MAKTEK büyük bir öneme sahip. Uzun zamandır İzmir-de bu denli kapsamlı bir fuar organize etmek istiyorduk. TÜYAP ile oturup konuştuk ve anlaştık. Bu fuar sadece İzmir için değil, çevre iller ve ülkeler için de büyük potansiyel arz ediyor. İstanbul-daki fuara katılamayanlar bu fuara gelebilecek. Bu tür fuarlar Türkiye ekonomisine ve kendi sektörüne büyük katkı sağlıyor.- 

250 Milyon Dolarlık İş Hacmi Hedefleniyor

Ege Bölgesi-nin, makina sektörünün gelişimi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, iki yılda bir düzenlenerek geleneksel hale gelmesi planlanan MAKTEK İzmir Fuarı ile ilgili konuştu: -Ege Bölgesi, ülkemizdeki sanayi kuruluşlarının yüzde 16-sını bünyesinde barındırıyor. Bu oldukça önemli bir oran ve Ege Bölgesi-nin taşıdığı büyük potansiyele işaret ediyor. İzmir ve Ege Bölgesi-nin gelişimine sunabileceğimiz katkılardan yola çıkarak alanlarında marka olmuş fuarlarımızı bu bölgelere de taşımaya karar verdik. Dönüşümlü olarak gerçekleştireceğimiz MAKTEK Fuarı, tekli yıllarda İzmir-de, çiftli yıllarda ise İstanbul-da sektörü bir araya getirecek. Geleneksel imalat sanayinin yerini, bilişim teknolojileriyle entegre olmuş üretim sistemlerine bıraktığı Endüstri 4.0, önümüzdeki 10 yıl içinde, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için yeni fırsatlar yaratacak. MAKTEK İzmir-de, Endüstri 4.0-a uygun üretim için gerekli makinalar sergilenecek. 43 bin m2  kapalı alanda gerçekleşecek fuar diğer büyük sanayi şehirlerinden ziyaretçileri de ağırlayacak. Geleceğin akıllı üretim teknolojilerinin görülebileceği fuarın bu yıl 250 milyon dolarlık iş hacmi yaratmasını hedefliyoruz.- 

MAKTEK İzmir Fuar-ında, universal talaşlı imalat makinaları, sac işleme makinaları, kesici takımlar, takım tutucular, CAD/CAM, PLM yazılımları, ölçü aletleri, kalite kontrol cihaz ve ekipmanları, kaynak, kesme ekipmanları, kaynak makinaları, yedek parça, ısıl işlem donanımları, taşıma sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri sergilenecek.

MAKTEK İzmir, 4-6 Ekim 2017 tarihlerinde 10:00-19:00, 7 Ekim 2017 tarihinde de 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi