SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

100 Büyük Sanayi Kuruluşu- listesinde Ege Endüstri ve Ege Fren Yer Alıyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 

Bayraktar Grubu-nun İki Şirketi EBSO-nun Sanayi Devleri Arasında

Bayraktar Grubu kuruluşlarından Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. ile Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş, Ege Bölgesi Sanayi Odası-nın (EBSO) üretimden satışlarına göre 2016 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde 37-nci ve 74-üncü sıralarda yer aldılar. 

Global ve Türk otomotiv üreticilerinin dingil, dingil komponentleri ve süspansiyon sistemleri tedarikçisi olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş., Ege Bölgesi Sanayi Odası-nın (EBSO) açıkladığı -100 Büyük Sanayi Kuruluşu- listesinde 37-nci sırada yer aldı. Bayraktar Grubu-nun bir diğer kuruluşu olan Ege Fren Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 74-üncü sırada yer aldı. 

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir-de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil, dingil parçaları ve süspansiyon sistemleri geliştirerek üretiyor.

Ege Endüstri, başarılı Ar-Ge çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor. 

Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri-ye ait tesciller sadece Türkiye değil, firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor. 

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri-nin % 64-ü Bayraktar Grubu-na ait; hisselerinin % 34-ü ise Borsa İstanbul-da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.  
1987 yılında İzmir-de kurulan Ege Fren, Bayraktar Grubu ile dünyanın önde gelen otomotiv teknoloji şirketlerinden Meritor ortaklığıyla faaliyet gösteriyor. Otomotiv ana sanayi için fren, fren alt parçaları ve işlemeli otomotiv parçaları üreten Ege Fren, yurt içi ve yurt dışında global markaların tedarikçisi ve lisanslı üreticisi konumunda bulunuyor. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi