SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Mayıs 2018, Cumartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

BEYSAD Romanya Seyahati Gerçekleştirdi

Ayşegül Koç – BEYSAD Kurumsal İletişim Müdürü
BEYSAD Strateji Belgesi - İhracat Komitesi çalışmaları kapsamında 11-13 Nisan 2017 tarihleri arasında 33 üye firma ile Romanya-ya bir seyahat gerçekleştirildi.
 
BEYSAD (Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir, seyahate ilişkin olarak yapmış olduğu açıklamada;
-BEYSAD olarak üyelerimizin farklı coğrafyalarda faaliyet gösterir hale gelmesini, sektörümüzün global rekabetçiliği açısından önemli görüyoruz. Ancak bu girişimlerin başarılı ve sürdürülebilir olması için doğru plan ve iş modelleri ile kurgulanması gerekmektedir. Bu anlamda, sektörümüzde odak ülke Romanya-daki yatırım ortamını yerinde incelemek için, İhracat Komitemizin düzenlemiş olduğu seyahatimize yoğun katılım gerçekleşmesi memnuniyet vericidir. Program içerisinde merkezi ve yerel kamu yetkilileri görüşmeleri, mali ve hukuki süreçlerle ilgili uzman danışman sunumları ve Arçelik Arctic işletmesi ziyareti, doğru kararlar için oldukça geniş bir izlenim fırsatı oluşturdu. Romanya ile ilgili farklı kapsam ve içerikte etkinlikler ile üyelerimize destek olmayı sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu yönde önemli bir eşik noktası olan seyahatimizin gerçekleşmesinde emeği geçen Arçelik ile BEYSAD ekiplerine ve katılım yapan üyelerimize çok teşekkür ederiz.- dedi.
 
11 Nisan sabah saatlerinde, Invest Romania ve Wfs şirket yetkilileri ile yapılan ilk toplantıda Romanya yatırım olanaklarına ve karşılaşılabilecek konulara ilişkin yetkili kişilerden kısa da olsa genel bilgi alma fırsatı yaratıldı. Karşılıklı soru cevap ile ilerleyen giriş toplantısı; yetkililere plaket taktimi ile son buldu.
 
Günün ikinci yarısı, ABS Danışmanlık şirketi yetkililerinin desteği ve titiz içerik hazırlıkları ile Radisson Blu Bükreş-de ortalama 60 kişi katılımlı, yaklaşık 5 saat süren, Romanya yatırım olanaklarının, karşılaşılması olası sorunların, finans, hukuk, inşaat, İK gibi, yatırımı etkileyecek ve bu süreçte karşılaşılabilecek konuların tartışılabildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Özel konu başlıklarının ardından, tüm sunum yapan yetkililerinin sahnede panel oturumu ile tüm soruları cevapladıkları ve çok verimli geçen toplantı, üyelerimizden de tam not aldı. Günün sonunda Teşekkür Plaketi taktim edildi ve anı fotoğrafı ile toplantı sona erdi.
 
Aynı günün akşamı Romanya Türk İş Adamları Derneği Başkanı Murat Demiray ve Elif Trading firma yetkilisi Bülent Özkan ile yapılan resmi yemekte de konuyu tartışma ve görüş alış verişi yapma fırsatı sağlandı.
 
12 Nisan günü ise saat 10.00 itibariyle Arçelik-Arctic Gaeşti Buzdolabı Fabrikası-nda toplantılar başladı. Günün ilk yarısında Arctic Yetkililerinden, başta Arctic S.A. Genel Müdürü Nihat Bayız olmak üzere; Romanya-ya Operasyon Direktörü olarak yeni atanan Hakan Salca ve ekibi, katılımcıları Arctic çalışmalarına ilişkin bilgilendirdiler. Ayrıca Toplantıya davetli olan yerel yönetim Başkan Yardımcısı Claudia Gilia-da konuyu kendileri açısından bizlerle paylaşıp, öneli bilgilendirmeler yaptı.
 
Öğle yemeğinin ardından günün ikinci yarısında PwC danışmanlık şirketi yetkilileri yine bir gün önce gerçekleşen ABS bilgilendirme Toplantısında olduğu gibi çok güçlü bir ekip ve çok dolu bir içerik ile hazır bulundular ve 3 saat boyunca katılımcıları bilgilendirdiler. Soru cevaplarla ve kurulan kontaklarla gün çok verimli tamamlandı.
 
Bu süreçte başta ihracat komitesi üyelerimiz olmak üzere, destek olan tüm paydaşlarımıza, katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Başka verimli etkinliklerde görüşmek dileklerimizle.
 
Katılım gösteren firmalar:Akplas, Alpplas, Atasan Metal, Balorman, Başoğlu Kablo, Cam Merkezi, Deka Elektroteknik, Endel, Erta, Haksan, Kalmaksan, Konveyör, Mefa Endüstri, Murat Civata, San Metal, Semiz Elektronik, Sipil A.Ş., Teknikaplast, Teleset, Turaş Gas, UGC Civata, Valfsan…


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi