SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Galva Metal, Müşterilerinin İstediği Kalite Standartlarında Hızlı ve Esnek Üretim Kabiliyeti İle Hızlı Çözümler Sunuyor

80-in üzerinde ülkeye ihracat yapan Galva Metal, 2013 yılında Avrupa-nın güçlü üreticilerinden Wupperman-ın %35 ortak olması ile özellikle Türkiye-de üretilemeyen ebat ve kalitedeki saclar konusunda da ön plana çıktı. 2016 yılında 65.000 ton satış tonajına ulaştıklarını ve 2017 yılı hedeflerinin %20 oranında bir artış olduğunu söyleyen Galva Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. Sarış Şefi Elif Yalgı, firma hakkında bilgiler verdi.

SUBCONTURKEY: Firmanın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Elif Yalgı: 2005 yılında kurulan firmamız; 12 yıllık ticaret hayatı boyunca galvaniz/boyalı galvaniz, aluzink / boyalı aluzink, alusi gibi kaplamalı saclar üzerine uzmanlaşmıştır. 80-in üzerinde ülkeye ihracat yapan firmamızın 2010 yılında Romanya şubesi açılmıştır. 2012 yılında Çelik Servis Merkezi kurarak ticaretini yaptığımız saca katma değer katarak üretime başlanmıştır.1500 metrekare alan ile başlayan Çelik Servis Merkezimiz şu anda kapalı 7000 metrekare alana ulaşmıştır. 2013 yılında Avrupa-nın güçlü üreticilerinden Wuppermann, firmamıza %35 oranında ortak olmuştur. Ortağımızdan, özellikle Türkiye-de üretilemeyen ebat ve kalitedeki sacları getiriyoruz. Bu firmanın 50 yıl ömür garantisi verdikleri özel dayanımlı sacları var. Ayrıca 7.00 mm kalınlığa kadar galvaniz ve 1200gr/m2 çinko kaplamaya kadar üretim yapabiliyorlar. Ticari ürünlerden uzaklaşıp, farklılaşmayı başarmış bir firma. Alman ortağımızdan yapı sektörüne de oldukça fazla kalın, yüksek kaplamalı galvanizli sac temin etmekteyiz. 

Galva Metal olarak uluslararası ticareti çok iyi biliyoruz. Bu hem ihracat hem de ithalat tarafında avantaj kazandırıyor. Özellikle Türkiye-de üretilmeyen sacları getirip sürekli bulundurarak ve işleyerek müşterilerimize sunabiliyoruz. Sektöründe uzman genç bir ekibe sahibiz. Hızlı olmak kültürümüzün önemli bir parçası. Hızlı iletişim, hızlı üretim, hızlı teslimat, hızlı karar almak hızlı büyümemizde etkendir.

SUBCONTURKEY: Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Ürünlerinizin beyaz eşya sektöründe kullanımı hakkında bilgi verir misiniz?

Elif Yalgı: Her türlü sac ticaretimizin yanında Çelik Servis Merkezimizde dilme, boy kesme, trapez/oluk, gofraj üretimi yapmaktayız. Dilme bant kalitesinde iddialıyız.

Servis merkezimizde 3 adet dilme hattı, bir adet rotary makaslı boy kesme hattı, gofraj hattı, 2 adet trapez hattı, oluk hattı ve dilinmiş bantlar için otomatik paketleme makinesi mevcuttur. 200, 300, 400 ,508 ve 610mm iç çaplarında dilinmiş bant üretebiliyoruz. 0.15 mm-den, 6mm kalınlığa kadar dilme yapabiliyoruz. En dar 5mm-e kadar dilebiliyoruz. 200x300mm ebadından  1500 x 4000 ebadına kadar boy kesme yapabiliyoruz. 27/200 ve 10/910 formlarında  trapez ve 18/76 formunda oluklu sac üretebiliyoruz. 35 tona kadar rulo işleyebiliyoruz. 2100mm dış çapa kadar dilinmiş bant üretebiliyoruz.

Yeni boy kesme yatırımımız ile 6.00mm kalınlığa kadar sac kesimi yapabileceğiz.

Son zamanlarda beyaz eşya sektöründe kullanılan gofrajlı rulo,  levha ve bant üretimi de yapılmaktadır.

Özellikle sanayici müşterilerimizin istediği kalite standartlarında hızlı ve esnek üretim kabiliyetimizle acil durumlarda hızlı çözümler bulabiliyoruz.

SUBCONTURKEY: 2016 yılı firmanız için nasıl geçti? 2017 yılı hedefleriniz nelerdir? Yılsonu nasıl bir büyüme bekliyorsunuz?

Elif Yalgı: 2016 yılı firmamız için oldukça iyi geçti. Durgun ve 12 ay düşüş trendinde olan 2015 yılından sonra 2016 yılı artan fiyatlar ve talep ile birlikte oldukça hareketliydi. 65.000 ton satış tonajına ulaştık. 2017 yılı hedeflerimiz %20 oranında bir artıştır. Üretim hacmi, finasal güç, satış becerisi olarak bunu gerçekleştirebilecek donanımdayız. İlk 5 aylık veriler de bu artışı göstermektedir. 2014 yılında, Türkiye-de 48., sektöründe 3. En Hızlı Büyüyen Firma ödülünü almıştık. Önemli olan büyümeyi sürekli ve başarılı olarak devam ettirmek. Bunun için çok çalışmaya, sürekli kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. 

SUBCONTURKEY:Yeni yatırım planlarınız var mıdır?

Elif Yalgı:2016 sonunda aldığımız yeni fabrikamız ile toplam 7000 metrekare kapalı alana ulaştık. Bu artış stok kapasitesi, sevkiyat kapasitesi artışının yanında yeni makina yatırımlarımız içinde uygun alan imkanı sağladı. Yeni kalın boy kesme hattımız ile 2016 yaz sonu 6.00mm kalınlığa kadar levha üretimi yapabileceğiz. Mevcut makinalarımızdaki revizyonlar ile hız, kalite, kapasite artırımları yapmaktayız. Kısa sürede geldiğimiz noktaya bakılırsa yakında yeni yatırımların olması kaçınılmazdır.

SUBCONTURKEY:Sektörün sorunları nelerdir?

Elif Yalgı: Sektör, bazı dertleri olsa da büyüyor. Yeni yatırımlar da bol miktarda mevcut. Diğer yandan sıvı çelik tarafında temel sorunlarımız var. Üretimimizin çok büyük kısmı hurda bazlı ve bu rekabet gücümüzü düşürüyor. Bu temel sebeple maliyet olarak sıkışan üreticiler, korumacı önlemler ile rekabetçi kalmaya çalışıyorlar

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi