SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com




Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 





























 

SAVRAN, Beyaz Eşya Sektörüne Boyama Hizmeti Veriyor

Savran kurulduğu günden bugüne kadar içinde bulunduğu sektörün gelişimini yakından takip eden, yeniliği ve girişimciliği öncelikli hedefleri arasında olan bir firma olarak oluşturduğu teknik alt yapısı, bilgi ve deneyimlerle, kalite sağlamadaki yetenekleri ile sektörünün gözdeleri arasında olmuştur.

-Hizmet verdiğimiz kurumsal ve bireysel müşterilerin sektörel ihtiyaçlarını yakından takip ederek, kurumsal çalışmalara kaliteli ve hızlı hizmet anlayışını değişmez ilkemiz olarak görüyoruz- diyen Savran Boya Genel Müdürü Ali Kocabıyık, daha güzel yarınların inşa edilebilmesinin, birikimlerin paylaşılmasıyla daha kolay olacağını söyledi. Ali Kocabıyık, Savran hakkında bilgiler verdi.

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Ali Kocabıyık: Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimyagerlik Bölümü mezunuyum. 1992 yılından itibaren boya sanayisinde çalışıyorum. 2012 Ağustos ayından itibaren Savran Boya-da genel müdür olarak çalışmaktayım. 

SUBCONTURKEY: Savran Boya hakkında bilgi verir misiniz?

Ali Kocabıyık: Savran, bugün konusunda aranan, bölgede söz sahibi olmuş bir firmadır. Savran, beyaz eşya yan sanayi firmasıdır. Vestel, Indesit, Bosch, Arçelik gibi beyaz eşya ana sanayilere direkt yada indirekt olarak boyama işlemi yapan bir kuruluştur. 

Firmamızda 3 ana bölümümüz var. Bunlardan biri plastik yaş boya bölümümüzdür. Yaş boya bölümümüzde beyaz eşya grubu plastik aksamlarının solvent bazlı ve su bazlı olarak boyanması işlemi yapılır. İkinci ünitemiz elektrostatik toz boya bölümüzdür. Burada da yine beyaz eşya firmalarının ve diğer sanayi kuruluşlarının metal parçalarının elektrostatik toz boya yöntemi ile boyanması işlemi yapılır. Üçüncü ünitemiz de plastik hortum üretimi yaptığımız bölümümüzdür. Bu bölümümüzde bulaşık makinasında, buzdolabında, çamaşır makinasında kullanılan teknik hortumları üretmekteyiz. Bu bakımdan beyaz eşya grubu ağırlıklı çalışmakla beraber bölgemizdeki ve ülkemizdeki sanayimizin yan sanayisi konumundayız. Genel olarak %90 oranında ihracat yapan firmalara hizmet veren bir kuruluşuz. 
4500 metrekare açık alanı olan ve 3200 metrekare kapalı alanda hizmet veriyoruz. 10-u beyaz yaka olmak üzere toplam 55 çalışanımız var.  Hem beyaz eşya ana sanayi hem de onlara çalışan yan sanayilerin boyama işlerini yapıyoruz. 

Boyama işlemi başlı başına uzmanlık isteyen bir iştir. Savran bu uzmanlığı olan bir firma olduğu için tercih edilmektedir. 

Savran, kurulduğu günden itibaren elektrostatik toz boya, plastik yaş boya ve ekstrüzyon sektöründe gelişmelere paralel olarak kendini sürekli yenilemiştir. Dinamik bir ruh ile sürekli bir heyecanla bölgemizde ve ülkemizde kurumsal faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir. 

Kalite sağlamanın teknik bilgi ve deneyimlerle mümkün olacağı bilinciyle hareket eden firmamız, bölgemizin gözdesi olmaya, ulusal şirketler arasında saygın ve yükselen çizgisini korumaya devam etmektedir.

Savran Boya olarak kalite politikamız;
-Verdiğimiz hizmette kaliteden ödün vermeden sürekli yeni gelişmeleri müşterilerimize yansıtıp kalitemizi geliştirerek zamanında ve kaliteli üretim yaparak tüm çalışanlarımızla müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaktır.
-Toplam kalite felsefesini esas alarak takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşmak için çalışırız.
-Kalite yönetim sistemimizi uluslararası ISO-9001 ve ISO-14001 standartlarının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante eder ve belgelendiririz.
-Çalışanlarımızın daha fazla sorumluluk üstlenmelerini, kendilerini geliştirmeye olanak tanımayı ve çalışanların etkin katılımlarını sağlamaktır.

SUBCONTURKEY:2017 yılının ilk 5 ayı nasıl geçen seneye göre nasıl geçti?

Ali Kocabıyık: Bizim sektörümüzde yılbaşında siparişler biter herkes sayımını yapar ve Ocak 15-den sonra yeni projelerle hareketlenmeye başlar. Bu sene yeni projelerdeki Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları daha uzun sürdü. Bu Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları Mart ayından itibaren üretime dönüştü ve şuan tam kapasite ile çalışmaya devam ediyoruz. Özellikle beyaz eşyada ÖTV indirimi üretimi artırdı. Devletin sanayi üretimine ağırlık vereceği yönünde açıklamaları ve teşviklerin gelmesi ile insanların güvenli bakmasına neden oldu. Bizim performansımız bir yerde ana sanayinin performansına bağlı, onlardaki performans ne kadar yüksek olursa bizim de performansımız o kadar artmaktadır. Biz bunun yanında güvenli bir firma olarak geçmiş yıllardaki yapmış olduğumuz çalışmaların karşılığını görüyoruz ve çoğu firmada yoğunluğumuz çok fazla. Her geçen yıl iş hacmimizi artırıyoruz. 2017 yılının sonunda geçen seneye göre %30 büyüme hedefliyoruz.

SUBCONTURKEY: Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları olarak neler yapıyorsunuz?

Ali Kocabıyık: Benzer işleri yapan firmalara göre çok daha önce Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına başladığımız için özellikle 2015-2016-2017 yıllarında bunun katkısını gördük. Özellikle de 2017 yılında bunun faydasını çok görüyoruz. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımız sayesinde tercih edilir hale geldik. Müşterilerimizden talep olmasa dahi ürünlerin maliyetlerini düşürücü çalışmalar yaparak, bunları onlara sunup maliyetlerini düşürebiliyoruz. Şuanda Vestel Elektronik-in ve Vestel Beyaz Eşyanın ana boyahanesinin yan sanayisi durumundayız. Vestel Elektronik-in  sokak aydınlatmalarından tutun akıllı tahta boyama işlemlerine kadar biz yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Beyaz eşya grubunda da dışarıya verdikleri boyama işlerini de biz yapıyoruz. Indesit-in de yine plastik aksamlarının ve hortum üretiminde bu bölgede onaylı en büyük boyahanesiyiz, boyattığı ürünlerin büyük çoğunluğunu biz yapıyoruz. Yılsonunda geçen seneye göre işlerimizi artırarak devam edeceğini düşünüyoruz. 2012 yılından bu yana firma olarak benimsediğimiz bir stratejimiz var herkesin yapamadığı işleri yapmaya yöneldik. Katma değeri yüksek işlere giriyoruz. Birçok müşterimiz dışarıda sorununu çözemediği için bize gelmiştir ve biz sorununu çözmüşüzdür. 

SUBCONTURKEY: Önümüzdeki dönem için hedefleriniz nelerdir?

Ali Kocabıyık: 2017 yılının sonuna doğru ikinci bir toz boya hattı alma hedefimiz var. Yaş boyada zaten Manisa-da en büyük boyahaneyiz. Çalıştığımız ana sanayilerin ürettiği ürünler dışında yine yan sanayi hizmet noktasında bir yatırım planımız var. Bu enjeksiyon grubu olabilir, boyanacak olan malzemelerin plastiğini de burada üretme projemiz var. İkinci bir projemiz de metalde aynı şeyi yapmak. Boyadığımız metalin de metalini üretme hedefimiz var. Tabi ki bunlar için ikinci bir fabrika almamız gerekiyor ve 2020 yılına kadar bu hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. 


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com






















































SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi