SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Teleset Group, 5 Şirket, 10 Üretim Tesisi İle Müşterilerinin Hizmetinde

Bugün, 2.500 çalışan,  5 şirket, 10 üretim tesisi ve 9 ana ürün grubuyla Manisa, Çerkezköy ve Romanya-da toplam 85.000 metrekare kapalı alanda müşterilerine hizmet veren Teleset Group, Avrupa genelinde 5 farklı ülke, 16 tesise ihracat yapıyor. Teleset Group Genel Müdür Yardımcısı Selen Çam-ı Manisa fabrikalarında ziyaret ettik ve bilgiler aldık. 

SUBCONTURKEY: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz? 

Selen Çam: Teleset Group hikayesine 1986 yılında İstanbul-da elektronik sektörüne üretimle başladı. Zaman ile beyaz eşya sektörüne girildi. Genişleyen ürün yelpazesi ve dönemin şartları gereği 1994 yılında Manisa-ya taşındık. 1996 yılında Karpek açıldı ve 1997 yılında metal üretimlerini Metalsan şirket adı altında topladık. 2005 yılında Çerkezköy işletmemiz, 2007 yılında ise Romanya üretim tesisimizi faaliyete geçirdik. Bugün, 2.500 çalışan,  5 şirket, 10 üretim tesisi ve 9 ana ürün grubuyla Manisa, Çerkezköy ve Romanya-da toplam 85.000 metrekare kapalı alanda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. 

SUBCONTURKEY: Üretimini yaptığınız ürünler nelerdir?  Hangi sektörler için üretim yapmaktasınız? Özellikle beyaz eşya için neler üretmektesiniz?

Selen Çam: Teleset Group kendi içinde 3 şirket barındırıyor. Teleset Elektromekanik olarak beyaz eşya, elektronik ve otomotive sektörüne kablo gruplama yapıyoruz.  Karpek; strafor paketleme sektöründe lider firmalardan biridir. Metalsan ise kendi içinde Preshane, Kalıphane ve Kondanser tesisleri olarak üçe ayrılıyor. Preshanemiz kalıphanemiz ile paralel şekilde beyaz eşya ve elektronik sektörüne metal parça veriyor. Kondanser ve Hotgas soğutucu grubuna sahip ana sanayilerimiz için üretilmektedir. 

SUBCONTURKEY:İhracat yapıyor musunuz? Satışlarınızın iç pazar ihracat oranı nedir? İhracat yaptığınız ülkeler hangileridir?

Selen Çam: Avrupa genelinde 5 farklı ülke, 16 tesise ihracatımız var. Bu ülkelerin başında Almanya geliyor. Üretimimizin büyük bir kısmını hizmet verdiğimiz ana sanayilerimiz aracılığıyla ihraç ediyoruz. Yani dolaylı olarak büyük oranda ihracat yapmaktayız.  Teleset Group 2016 iç pazar ihracat oranı %15 idi. 

SUBCONTURKEY: Firmanızı rakiplerinizden ayıran özellikleri nelerdir? Müşteriler neden sizi tercih etmeliler? 

Selen Çam: Müşterilerimize sunduğumuz flexibility, hız, kalite ve güvenilir hizmetimiz doğrultusunda iddialı bir ekibiz. Takım ruhuyla çalışan mutlu bir ekibiz. Bu iş etiğimize de yansıyor ve müşteri içten, özverili çalışmamızı ürünlerimiz ve servisimizde görüyor. Müşterilerimizin taleplerini ve standartlarını yakalamak adına geniş makine parkuru ve 3 vardiya ile çalışıyoruz. 

SUBCONTURKEY: 2017 yılının ilk 5 ayı bir önceki yıla göre nasıl geçti? Yıl sonunda nasıl bir ivme bekliyorsunuz? 

Selen Çam: Ülkemizin yaşamakta olduğu sosyo-ekonomik kriz cirosal anlamda büyümemizi engellemedi. ÖTV-nin kaldırılmasıyla siparişlerde ciddi artışlar yaşadık ve halen yaşamaktayız. Bu durum beraberinde hammadde tedariğinde sıkıntılar getirse de geçen yılın ilk 4 ayıyla karşılaştırıldığında ciromuz %21 artış gösterdi. 

SUBCONTURKEY:Ar-Ge ve inovasyonun önemi her geçen gün artıyor. Sizin bu konuda çalışmalarınız var mı? Bu konuda neler yapıyorsunuz?

Selen Çam: İşletmelerin gerek yerel ve gerekse küresel rekabet ortamında varlıklarının devamını sağlayabilmeleri ve ekonomik krizler ile mücadele edebilmeleri açısından ürünlerini, hizmetlerini ve üretim yöntemlerini sürekli olarak geliştirmeleri ve değiştirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Katma değer içermeyen ve yenilikçilik barındırmayan ürün ve hizmetlerin günümüzde hayatta kalması mümkün değildir. Bu noktada firmamız 2016 yılının sonundan itibaren sürdürdüğü geliştirme faaliyetlerini tek bir çatı altında toplayarak Ar-Ge merkezimizi devreye almıştır. Türkiye-nin 319.-cu Ar-Ge Merkezi, Manisa-nın ise 11. Ar-Ge Merkezini açtık. Aynı zamanda Manisa-da Makine-Techizat sektöründeki ilk Ar-Ge merkeziyiz. Makine-Techizat ana faaliyet konusu altında çalışan Ar-Ge merkezimiz grup bünyesindeki şirketlerimizin, müşterilerimizin ve piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda faaliyet dalıyla ilgili olarak yenilikçi çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda Ar-Ge merkezi kimliği altında ilk faydalı model başvurusunu Türk Patent Enstitüsüne yapmıştır. Önümüzdeki dönemde hedeflerimiz bu tip yenilikçi düşünce ve faaliyetleri daha da arttırarak sürekliliğini sağlamak ve Endüstri 4.0 entegrasyonuna uygun olarak hem merkezimizi hem de yapılan çalışmaları entegre etmektir.

SUBCONTURKEY:Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir? Yatırım planlarınız var mı?

Selen Çam: Tüketici pazarı ve ana sanayinin yatırımlarını yakından takip ediyoruz. Bu doğrultuda belli periyodlara böldüğümüz yatırım planları geliştirdik. Ekibimiz Ar-Ge merkezimiz ile beraber son teknoloji ve yenilikleri üretimimize uyarlamak konusunda çok sıkı çalışıyor. 2017 sonu ve 2018 yılı için Endüstri 4.0 kapsamında birçok yatırımımız olacak. Hedefimiz tüketici sektörünün taleplerini ana sanayinin ne doğrultuda karşılayacağını öngörerek bu yolu onlarla beraber yürüyecek alt yapıyı kurarak hazırlıklı olmaktır. Herşey çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. Bu sebep ile, yatırımlarımızın sürekli geliştirebilir bir konsept üzerine kurulması önceliğimizdir. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi