SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Mayıs 2018, Cumartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Türkiye-nin -Üretim, İhracat ve İstihdam- Merkezi

Kurulduğu 1964 yılından bugüne; çevre normlarına uygun üretim yapan, yüksek nitelikli işgücü kullanan, Ar-Ge-ye önem veren ve teknoloji üreten Manisa Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye-nin ve dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan birçok firmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Çağdaş hizmet anlayışı, altyapısı ve hizmet çeşitliliği ile 100-ü aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Manisa Organize Sanayi Bölgesi-nin 2016 yılı toplam dış ticaret hacmi yaklaşık 7,1 milyar USD-ye ulaşmıştır.Adım adım Türkiye liderliğine!

 
Manisa Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş çalışmaları 1963 yılında başladı.

1968 tarihinde altyapı inşaatına başlandı. 

Sanayicimize ilk yer tahsisi 1970 yılı  yapıldı.

Bölgenin 1986 yılında %90 oranında doluluğa ulaşması sebebiyle 
Bölgenin II. Kısmı hizmete açıldı.

1997 yılında Bölgenin III. Kısmının kuruluş çalışmalarına başlandı.

 2006 yılında Bölgemizin IV. ve V. Kısımlarında altyapı çalışmalarına başlandı.

Ağustos 2011 itibariyle tüm parsellerin tahsisi tamamlanarak IV. ve V. Kısımlarda da %100 doluluk oranına ulaşıldı.11 Temmuz 2008 tarihinde gerçekleştirilen 1. Genel Kuruldan sonra Manisa Organize Sanayi Bölgesi kendi sanayicisi tarafından yönetilmeye başladı.

2015  yılında VI. Kısım tevsii alanı için onay alınarak kamulaştırma çalışmalarına başlandı.Rakamlarla Manisa Organize Sanayi Bölgesi!

Alan Dağılımı : 10.000.000 m²
Katılımcı Sayısı : 227
Doluluk Oranı : %97
Toplam Çalışan Sayısı : (2016) 46.700 Kişi
Dış Ticaret Hacmi : (2016) 7.1 Milyar USD
Bölgemizin çiçeği burnunda iki yeni projesi - Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (Z.E.K.İ) ve Sağlık, Spor Kulübü ve Otel- hizmete açılmıştır.

Manisa OSB Sağlık, Spor Kulübü ve Otel

MOSPARK kampus alanı içerisinde bulunan  yaklaşık 5000 metrekare alan üzerine kurulu tesisimiz, Modern ve seçkin bir tarza sahip olan The Fortyfive Business Hotel & SPA-nın 52 Deluxe otel odası, 450 metrekare alanda alakart restoranı (Açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam özel yemek davetlerinizde kullanabileceğiniz 150 kişilik restoran), 1000 metrekare alan üzerine kurulu Spa (Türk hamamı L, Sauna, Buhar odası, Masaj odaları), ortak kullanım alanlarımızda 25x7 metre ebatlarında kapalı ısıtmalı yüzme havuzu, fitness salonu (kardiyo, ağırlık ve spinning salonu), tenis kort ve duvar tenis alanı  ile  hizmet vermeye başlamıştır. Manisa OSB Z.E.K.İ. Korumalı İş Yeri

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak olan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim 3. Kademe Okullarından mezun veya 23 yaşından gün almış ve Halk Eğitim Merkezlerinde 1 yıllık kurs tamamlamış zihinsel engelli bireylerin çalışma ve toplum hayatına intibaklarının sağlanmasına destek vermek, yaşam koşullarını iyileştirmek, sosyal hayata kabullerini sağlamak, toplumsal gelişmelerden pay almalarını mümkün kılarak bağımsızlaşmalarına destek verecek imkanlardan faydalanmalarını temin etmek amacıyla bu bireyler için özel çalışma şartlarının yaratılarak, korunaklı ortamlarda istihdam edilmelerinin sağlanabileceği ve dünyada da örnekleri olan -Korumalı İşyeri- modelini Bölgemizde hayata geçirmek üzere Bölgemizce çalışmalar yürütülmüştür. 

Zihinsel engelli gençlerin iş sahibi olabilmeleri, aynı zamanda 4857 Sayılı İş Kanunu, 23 Kasım 2013 tarih ve 28833 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Korumalı İşyeri Hakkında Yönetmelik ve sair mevzuat çerçevesinde Bölgemiz firmalarının engelli çalıştırma yükümlülüklerine istinaden istihdam edilmeleri amacıyla bireylerin ihtiyaç ve yeteneklerine göre donatılmış Korumalı İşyerlerinin faaliyete geçirilmesi amacıyla Organize Sanayi Bölgemizin 5.811,26 m²-lik İdari ve Sosyal Tesis Alanında toplam 1.535 m² olan Manisa OSB Z.E.K.İ. Yaşam Merkezi inşa edilmiş, Korumalı İşyerleri, kafeterya ve Misafirhane bölümü ile 01.02.2017 tarihi itibariyle ilk olarak Teleset Elektromekanik San. Tic. A.Ş., ikinci olarak  ise Standard Profil Ege Otomotiv San. Tic. A.Ş. ile faaliyete göstermeye başlamıştır. Toplam 12 adet Korumalı İşyeri Bölgemiz firmalarınca etap etap devreye alınmaktadır.

1.Korumalı İşyeri sahibi: Teleset Elektromekanik San. Tic. A.Ş. 
Faaliyete başlama tarihi: 01.02.2017
Çalışan sayısı: 9

2.Korumalı İşyeri sahibi: Standard Profil Ege Otomotiv San. Tic. A.Ş.
Faaliyete başlama tarihi: 20.02.201
Çalışan sayısı: 9


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi