SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

VALS; Kullanıcı Güvenliği ve Kalitesi İle Tercih Ediliyor

Elektrikli ev aletleri sektöründe hizmet veren Vals Elektronik, vantilatör, ısıtıcı ve küçük ev aletleri üretiminin yanında farklı sektörler için çeşitli hassas plastik parçalar da üretiyor. Vals Elektronik Genel Müdürü Nedim Aysan, -Kullanıcı güvenliğini ön planda tutan, kaliteli güvenilir ve insan sağlığından ödün vermeyen ürünler- ürettiklerinin altını çizdi.

SUBCONTURKEY: Vals Elektronik hakkında bilgi verir misiniz?

Nedim Aysan: Vals Elektronik, Türkiye elektrikli ev Aaletleri sektörünün deneyimli iki girişimcisi tarafından kurulmuş genç ve dinamik bir firmadır. Üretim tesisimiz; Manisa Organize Sanayi Bölgesinde, bir zamanların efsane elektrikli vantilatör, ısıtıcı ve küçük ev aletleri üreticisi olan Raks-ın tesisleridir. Tüm üretim alt yapısı, Ar-Ge, test laboratuarları, otomasyon sistemleri, kalıphane, know-how birikimi, rekabet avantajlarımızın önemli unsurlarıdır. Kaliteli ürünlerin, ancak kaliteli personelle yapılabileceği gerçeğiyle, yüksek teknolojimizin konusunda deneyimli kalifiye personelle entegresi en büyük gücümüzdür. 9.000 metrekare kapalı olmak üzere toplam 12.000 metrekare alana kurulu olan tesisimizde, üretim iki ana bölümden oluşmaktadır. Bunlardan ilki vantilatör, ısıtıcı ve küçük ev aletleri üretimi diğeri ise farklı sektörler için çeşitli hassas plastik parçalar üretimidir. Tesisimiz, sektörün önemli bir firmasının bünyemize yeni katılımı ile vantilatör ve ısıtıcılar için toplam 1.600.000 adet/yıl, küçük ev aletleri için 1.000.000 adet/yıl, 60 tondan 1.250 tona kadar basma kuvvetine sahip olan 40 adet plastik enjeksiyon ünitesiyle 5.000 ton/yıl plastik işleme kapasitesine sahiptir. Ürünlerimizi iç ve dış pazarlarda VALS markamızın yanında güvenlik ve kalite unsurlarına önem veren markalar /firmalar için OEM, ODM, PL olarak sunmaktayız.

 

Şirketimizin ana felsefesi, kullanıcı güvenliğini ön planda tutarak, kaliteli güvenilir ve insan sağlığından hiçbir ödün vermeyen ürünler üretmektir. Kışın içimizi ısıtan, yazın ferahlatan, tüm zamanların değişmeyen melodisi olan VALS ülkemize ve dünyaya değişen teknolojiye ayak uydurup, en yenilikçi ürünleri sunmaya devam edecektir.

 

SUBCONTURKEY:Vals Elektronik-i rakiplerinden ayıran özellikler nelerdir?

Nedim Aysan: Stratejimiz farklılık stratejisidir. Ürünlerimiz, kalitesiyle kullanıcı güvenliğini ön plana alarak,gelişmiş ülke standartlarında rekabet edebilen, kabul edilebilir fiyat seviyesinde tüketiciye sunulmaktadır. Tüketicinin talep ve şikayetlerine anında hizmet veren alt yapımız mevcut olup, servis alt yapısına ek olarak satış sonrası hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Tüketicilere, kullandığımız hammadde ve özgün teknolojimiz sayesinde uzun vadede ürün güvenliği sorunu yaşamamak, günlerce bozulan ve kırılan yedek parçaları beklememek için Vals markalı ürünleri kullanmalarını öneriyoruz. Kullanıcılara Uzak Doğudan ithal edilen güvenliksiz, insan sağlığına zararlı maddeler içeren Uzak Doğu mallarına karşı en büyük güvenceyi veriyoruz.

 

SUBCONTURKEY: Ar-Ge ve innovasyon çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Nedim Aysan: Kuruluşundan beri bünyemizde olan Ar-Ge ve Ür-Ge birimlerimiz Mayıs 2017-den itibaren Teknokent bünyesinde açtığımız Ar-Ge şirketimizle Üniversite işbirliği ile ülkemize ve dünyaya yenilikçi ürünler katmaya devam edeceğiz.

SUBCONTURKEY: Endüstri 4.0 için firma olarak hazırlığınız var mı?

Nedim Aysan: Endüstri 4.0 dünya için bir mecburiyet olacağı için Teknokent-teki şubemizle bu konudaki  hedefimiz olan  gelişmiş ülkeler politikasına uygun  olarak sürdürmektedir.Burada esas olan insan fiziki gücünün fikri güce dönüşmesi ve ağırlıklı otomasyon olacağından atıl kalan mavi yakalıların beyaz yakaya dönüştürme eğitimleri olacaktır. Yapay zeka ve robot teknolojileri ön plana geçeceğinden elemanların ve geleceğin eğitim planlaması bunlara göre yapılmaktadır.

SUBCONTURKEY: 2017 yılının ilk 5 ayı nasıl  geçti?

Nedim Aysan: 2017 yılı ilk 5 ayı 2016 ya göre %35 büyüme gerçekleşmiş bu da planlanmış hedeflerimiz doğrultusundadır.

SUBCONTURKEY:Ürünlerinizin Uzakdoğu-dan den gelen ürünler ile rekabetini nasıl sağlıyorsunuz?

Nedim Aysan: Bu konuda sadece kalite ve güvenlik özelliklerimizle rekabet ediyoruz. Ne yazık ki bu kadar işçilik ve döviz açığına rağmen vantilatörlerde herhangi bir önlem alınmamıştır. İthalat cenneti olan ülkemizde acilen yerli üreticileri haksız Uzakdoğulu özellikle Çinli üreticilere karşı gözetim, ek vergi, antidamping vergisi gibi ticari bariyerlerle korumalıyız.

 

Nedim Aysan:

Makine Mühendisliği ve Ekonomi eğitiminden sonra Otomotiv Sanayinde üniversitedeki bir projesini hayata geçirerek  iş hayatına başlamıştır. Daha sonraları bu şirketi diğer ortaklarına devrederek daha büyük boyutlu profesyonel hayata atılmıştır. Uzun yıllar RAKS Elektronik ve Ev Aletlerinin Yönetim kurullarında ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Raks-ın üretim faaliyetlerine son vermesi ve iflası sonrasında Sanayi ve Ticaret hayatından gelen baskılarla deneyimli olduğu Ev Aletleri üretimine girmiş olup, bunu yanı sıra çeşitli konularda danışmanlık ve Üniversitede Mühendislik eğitimi vermektedir.

 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi