SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Temmuz 2018,

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

NORM, İSO 500-de 13 Basamak Yükseldi

Norm Cıvata San. ve Tic. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası-nın (İSO) açıkladığı Türkiye-nin -İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu- 2016 yılı listesindeki yerini yükselerek korudu. Norm Cıvata geçen yıl 230. Sıradan girdiği listede bu sene 13 basamak yükselerek 217. sıraya çıktı.

İSO-nun sanayi kuruluşlarını üretimden satış verilerini esas alarak yaptığı araştırmada, Norm Cıvata San. ve Tic. A.Ş. geçen yıla göre listede yükselmeyi başardı. 

Geçen sene de bu prestijli ve önemli listede yer aldıklarını ve bu sene tekrar girmenin yanında, 13 basamak da yükselmelerinden dolayı gururlu olduklarını belirten Norm Cıvata San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, -İSO 500 gibi Türkiye-nin sektörlerinde lider şirketlerini belirleyen bir listede olmanın yanı sıra geçen seneye göre gelişme kaydetmiş olmamız da değerli. Türkiye-nin en büyük 500 şirketi listesinde geçen yıl 230. sırada kendimize yer bulmuştuk, bu sene ise 13 basamak yükselerek 217. sıraya yerleştik- dedi.

Motivasyon kaynağı İSO 500

Norm Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Uysal, bu tarz analiz ve listelemelerin Türkiye ekonomi dünyası için faydalı olduğunu belirterek -Şirketleri çok farklı yönlerden analiz ederek oluşturulan bu liste, firmaların hem bulundukları konumu hem de sektörlerindeki diğer firmaların durumlarını görme açısından çok değerli veriler sunuyor. Ayrıca önümüzdeki sene daha iyi yerlere gelebilmek adına motivasyon da sağlıyor. Önümüzdeki sene daha da yükselme hedefiyle tüm Norm Cıvata ailesini bu istikrarlı başarılarından dolayı kutluyorum- dedi. 

NORM, İhracatta İlk 200-de

İzmir Bornova-da 1973 yılında çift vuruşlu bir set makine ile cıvata üretimine başlayan Norm Cıvata, 44 yıllık serüvenini Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2016 yılında en çok ihracat yapan firmalar listesinde 44 sıra birden yükselip ilk 200-e girerek taçlandırdı.

44 yıldır dünya çapında firmaların tercihi olan Norm Cıvata, 2016 başarısını İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500 listesinde 13 basamak birden yükselmesini takiben TİM tarafından açıklanan -İhracatta ilk 1000 firma- listesinde de 44 sıra birden yükselerek perçinledi.

İlk 200 gururu

2015 yılında 65 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirerek listede 227-nci sırada yer aldıklarını hatırlatan Norm Cıvata San. Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, -Bir sene içerisinde ihracatımızı yaklaşık yüzde 12 artırarak 2016 yılında 72 milyon 782 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu da bizi Türkiye-nin en çok ihracat gerçekleştiren firmaları arasında 44 sıra birden yukarı taşıdı ve ilk 200 firma arasına girmeyi başardık. Ülkemize katma değer sağlamanın gururu içerisinde, çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürerek büyümeye devam edeceğiz- dedi.

Hedef ilk 100

Norm Cıvata olarak orta vadede hedeflerinin en çok ihracat yapan 100 firma arasında yer almak olduğunu belirten Uysal, -NORM ailesi olarak yenilikleri yakından takip ediyor ve gelişen teknolojiye de ayak uydurarak büyümeyi hedefliyoruz. Tüm dünyanın Endüstri 4.0-ı konuştuğu bu günlerde bizler de şimdiden bu konuda yatırımlarımızı yapmaya başladık. İnanıyorum ki NORM Cıvata Endüstri 4.0 konusunda Türkiye-ye öncülük eden firmalardan biri olacak ve bu sayede ihracatta da ilk 100 firma arasında yer alacaktır- diye konuştu. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi