SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   22 Temmuz 2018, Pazar

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

ISO 500 Ankara-nın Gurur Tablosudur

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran: ISO 500 Ankara-nın Gurur Tablosudur

- ATO Başkanı Baran, 37 Ankara firmasının İSO 500 Listesi-ne girmesinin Ankara için gurur verici olduğunu belirterek, -Türkiye-nin en büyük sanayi kuruluşları listesine giren firmalarımız Ankara-nın yüz akıdır- dedi. 

ISO 500 listesinde yer alan Ankara firmaları üretimden satışların yüzde 8,6-sını, istihdamın da yüzde 12-sini gerçekleştirdi. 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, İstanbul Sanayi Odası-nın açıkladığı Türkiye-nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesine Ankara-dan 37 firmanın girmesinin Başkent adına gurur verici olduğunu söyledi. 

Baran yazılı bir açıklama yaparak, ISO 500 Listesi-nde yer alan Ankara firmalarını değerlendirdi. 37 Ankara firmasından 29-unun özel sektör, 8-inin ise kamu kuruluşu olduğunu belirten Baran, -Türkiye-nin en büyük sanayi kuruluşları listesine giren firmalarımız Ankara-nın yüz akıdır. Hepsiyle de gurur duyuyoruz.- dedi.  

-34-ten 37-ye-

Geçtiğimiz yıl Ankara-dan 34 firmanın listeye girdiğini, bu yıl sayının 37-ye yükselmesinin de sevindirici olduğunu ifade eden Baran, şunları söyledi: 

-Türkiye-nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde yer alan firmalarımızı tebrik ediyorum. İstanbul-dan sonra ikinci sıradayız. Bu Ankara için gurur tablosudur. Önümüzdeki yıllarda daha fazla sayıda firmamızın bu listeye gireceğine inanıyorum. Ankara-nın sadece memur ve öğrenci kenti değil aynı zamanda ticaret ve sanayi kenti olduğu bu listeyle tescillenmiştir.-  

ISO 500 Listesi-nin ilk 100-ünün içinde 12 Ankara firmasının yer aldığını kaydeden Baran, -İkinci 100-lük bölümde 6, üçüncü 100-lük bölümde 10, dördüncü 100-lük bölümde 6 ve 5-inci 100-lük bölümde de 3 firmamız bulunuyor- dedi. 

Üretimde ve İstihdamda Ankara-nın Rolü

ISO 500 Listesi incelendiğinde Ankara-nın üretimde ve istihdamda önemli rol üstlendiğine dikkat çeken Baran, 500 firmanın üretimden satışlarının toplamının 480 milyar TL olduğunu, bunun yüzde 8,6-sının Ankaralı firmalar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. 

Ankaralı firmaların istihdamda da başı çektiğini belirten Baran, -İstanbul Sanayi Odası verilerine göre 500 büyük firmanın toplam istihdamı 462 bin kişi. Bunun yüzde 12-sini oluşturan 55 bin 246 çalışan Ankaralı büyük şirketler tarafından istihdam ediliyor- dedi. 

Baran, -Üreten, istihdam sağlayan, ihracat yaparak Ankara-ya ve Türkiye-ye ekonomik katkı sağlayan firma sayımızın daha da artmasını umut ediyoruz. Firmalarımız ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın içinden geçtiği zor süreçte özveri ile çalışarak başarıya ulaştılar- diye konuştu. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi