SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Temmuz 2018,

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Kompozit İşlemede Başarıya Giden Yol

Patentli geometriye sahip en yeni frezeler CFRP/GFRP malzemeler için optimize edildi.

CoroMill® Plura serisinde kompozit malzemeler için üç yeni kesici bulunuyor:  CoroMill Plura sıkıştırmalı freze, CoroMill Plura düşük helisli freze (resimde) ve  CoroMill Plura tırtıklı freze.

Sandvik Coromant tarafından sunulan yeni CoroMill® Plura frezeler CFRP (karbon fiber takviyeli plastik) ve GFRP (cam elyafı takviyeli plastik) gibi kompozit malzemelerde frezeleme ve oluk açma işlemlerini optimize etme olanağı sunar. Başta havacılık sanayi olmak üzere otomotiv, motor sporları, rüzgar enerjisi ve denizcilik gibi bu malzemelerin giderek yaygınlaştığı sektörlerde çalışan üretim mühendisleri, tezgah imalathanesi yöneticileri ve operatörler yeni frezelerin sunduğu patentli geometrilerden büyük avantaj sağlayacaktır.
 
Belirli kompozit malzemelere özel işleme çözümleri kalite, devir süresi ve maliyetler açısından ilerleme sağlamaya çalışan tezgah imalathaneleri için giderek daha büyük önem kazanıyor. Kompozitlerin çoğunda bulunan aşındırıcı malzeme içeriği nedeniyle hızlı takım aşınması, düşük kesme kalitesi, sıcaklık yükselmesi, titreşim ve kararsız kesme şartları gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu zorluklar göz önünde tutularak, Sandvik Coromant-ın yeni nesil CoroMill Plura serisi üç, dört veya beş eksenli CNC işleme merkezleri, gantri tipi CNC tezgahları ve ayrıca bağımsız robotik kol sistemlerinde CFRP ve GFRP işlemeyi iyileştirecek şekilde geliştirilmiştir.
 
Sandvik Coromant-ta Kompozitler Global Ürün Yöneticisi Aaron Howcroft şöyle diyor: -CoroMill Plura uzun bir geçmişe sahip ve endüstride kendini kanıtlamış bir markadır. Bu yeni nesil frezelerde, uçak gövdesi, kanatlar, denge kolları, kirişler, kanat kirişleri, kanat elemanları, çerçeveler, alt yapılar, taban putrelleri, ara taban dikmeleri ve basınçlı levhalar gibi kompozit havacılık parçalarının işlenmesinde büyük artış sağlayacak patentli geometriler tasarlandı. -Frezeler yüksek verimlidir ve pazardaki en uzun takım ömrünü sunar. Dahası, bu ürünler hızlı sipariş edilebilecek standart ürünler olarak sunulmuştur; böylece tedarik ve satın alma ekiplerine kolaylık sağlanmıştır.-
 
Kompozit malzemelerde frezeleme ve oluk açma yaparken yeni frezeler genellikle tam radyal kavrama ve tam kesme derinliğiyle kullanılır. Bazı durumlarda ince talaş işleme pasoları da gerçekleştirilebilir. Helis açıları ideal keskinlik ve kesme kenarı mukavemeti için dikkatle tasarlanmıştır; böylece daha uzun takım ömrü ve yüksek kaliteli yüzey, kenar ve oluk finişleri sağlar. Seride üç kesici bulunur: CoroMill Plura sıkıştırmalı freze, CoroMill Plura düşük helisli freze ve CoroMill Plura tırtıklı freze.
 
CoroMill Plura sıkıştırmalı freze sahip olduğu 40° ikili helis sayesinde en iyi sonucu, CFRP parçanın her iki yüzünde de özel örülü cam tabaka varsa verir. Sıkıştırılmış kanallar üst üste bindiğinden, freze ince ve düz malzemelerde malzemenin titreşimini ortadan kaldırarak iyi bir işleme sağlar.
 
CoroMill Plura düşük helisli (5°) freze CFRP iş parçalarında pürüzsüz ve çapaksız finiş pasoları sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Frezedeki diş sayısı yüksektir ve hem hızlı bir kesme hem de ısıya karşı koruma sağlayan bir kaplamaya sahiptir. Sol ve sağ helis seçenekleri zayıf veya hasar görmüş fikstür gibi zorlayıcı destek koşullarına sahip malzemeler için esneklik sağlar.
 
Son olarak, CoroMill Plura tırtıklı freze sahip olduğu geniş kanal formu sayesinde çok yüksek malzeme kaldırma oranları sunar. Geometrinin sağladığı ikili kesme işlemi, katmanlara ayrılmayı ve titreşimleri azaltarak sonuçta kompozit parçalardaki gerilimi minimuma indiren tek pasolu bir çözüm sunar.
 
Her üç CoroMill Plura freze de kesme sıvısı ile veya kesme sıvısı olmadan kullanılabilir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi