SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Agustos 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_172

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Makine İhtisas OSB Vize de Kuruluyor

Değerli ve kârlı bir yatırım için Vize ye davetlisiniz…

Makine imalat sanayi hem Türkiye nin hem de Marmara Bölgesi nin lider sektörleri arasında yer alıyor. Toplam firma sayısı 13 bini aşan makine üreticilerinin yüzde 30 u Marmara Bölgesi nde bunların da 3 bin 500 ü İstanbul da faaliyet gösteriyor. Toplam 220 bin kişiye istihdam sağlayan makine sanayindeki firmaların yüzde 50 si Organize Sanayi Bölgeleri, yüzde 30 u Küçük Sanayi Siteleri, geri kalan yüzde 20 si ise şehir içine sıkışmış durumda… Makine Sektörünün İstanbul un doğusunda Dilovası ve Gebze de 2 Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi var.

2023 ihracat hedefi 100 milyar dolar olan sektörümüzün bu hedefe ulaşabilmesi için daha yüksek kapasitelere, daha yüksek kapasiteler için de daha büyük üretim tesislerine ihtiyaç var. 

Sektörün bu ihtiyacına çözüm getirmek için harekete geçen Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED),  sektörün Trakya Bölgesindeki ilk ve tek ihtisas organize sanayi bölgesini kurmak için çalışmalarına başladı. Makine sektörünü; yetersiz kalan OSB lerden, küçük sanayi siteleri ve şehir içinden kurtarıp birçok avantajın bir arada sunulduğu bir OSB de toplayacak Makine İhtisas OSB, Kırklareli-Vize de kurulan PAGDER&ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel OSB ye komşu olacak. 

Makine İhtisas OSB de katılımcıları yüzde 30 daha ucuz enerjiden yüzde 45 yatırım teşvikine, İstanbul ve Avrupa ya komşu lokasyondan taşınma kredi desteğine kadar pek çok avantaj bekliyor… 

Türkiye nin değişik illerinde ve özellikle İstanbul un Avrupa yakası ve Trakya da dağınık halde bulunan makine üreticilerini aynı çatı altında toplayacak Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, sektörel kümelenme ile Türkiye makine sanayinin küresel rekabette de elini güçlendirecek. Sektörün 14,8 milyar dolarlık ihracatını birlikten doğacak güç ile çok daha yukarıya taşıyacak.  

Değerli sanayicilerimizi makine sektörünün yeni büyüme üssünde lansman avantajları ve özel fiyatlarla yer almaya davet ediyoruz.

İstanbul a yakın, Avrupa ya komşu!

İstanbul dan taşınmak artık sanayicinin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor.  Kırklareli nin Vize İlçesi nde sanayiciler için benzersiz konuma sahip bir alternatif doğuyor. Altyapı inşaatı tamamlanan ve 2018 yılında üst yapı yatırımları için hazır hale gelecek PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Özel OSB ye komşu arazi üzerinde planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, makine sanayinin İstanbul dışındaki yeni adresi olmaya hazır!

En değerli topraklara sahip, Türkiye nin göz bebeği Trakya da geleceği olan bir yatırım şansı sunan OSB, Kırklareli Vize İlçesi Dışbudak mevkiinde Vize-Çavuşköy yol ayrımına 9 km, Doğanca Köyü ne 1,9 km uzaklıkta yer alıyor. 

İstanbul a 140 km 
Sınıra 135 km
Otoyola 26 km
Demiryoluna 40 km
Tekirdağ Limanı na 78 km
Çorlu Havalimanı na 80 km
3. Havalimanı na 128 km

Yüzde 30 daha ucuz enerji

Direkt iletime bağlanmak sureti ile İstanbul ve bölge OSB lere kıyasla yüzde 30 daha ucuz enerji tedariki avantajı bulunuyor.  Makine sanayinin ucuz enerji ihtiyacına ilaç gibi gelecek OSB, firmaların üretim maliyetlerini düşürürken rekabet güçlerini artıracak.  

İhtisas OSB avantajı ile yüzde 45 Yatırım Teşviki

Makine İhtisas OSB de yerini alan sanayici, İhtisas OSB avantajıyla yaptığı yatırımın yüzde 45 ini geri alacak.

Kurumlar Vergisi indirimi desteği
Sigorta primi işveren hissesi desteği
Gümrük vergisi muafiyeti
KDV istisnası

Emlak vergisi, bina inşaat ve yapı kullanma harcı ödenmiyor. Ekstra ÇED raporu, arıtma maliyeti ve atık su bedeli de yok…

İmar sorunu yok, tapu hemen teslim…

Taşınmaya yüzde 3 faizle kredi desteği!

Üretim Reform Paketi olarak adlandırılan 7033 sayılı kanunla yapılan düzenleme ile yerleşim alanları içinde kalmış ya da planlı sanayi alanları dışında faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin planlı sanayi alanlarına taşınmasına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kredi desteği sağlanıyor. Sanayicinin İstanbul dışına taşınma yükünü hafifletecek düzenleme sayesinde yüzde 3 faizle kredi desteği verilecek. 

Nitelikli işgücü ile istihdam avantajı

Bölgedeki 60 bin kişilik nüfus hem sanayici hem bölge halkı için umut vadediyor. İstihdam sorunu olmayan bir bölgede yatırım yapmak makine sanayicisinin yükünü hafifletecek. OSB bünyesinde yer alacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetişmesine katkı sağlayacak.  

Modern Altyapı

Sanayicinin ihtiyaçlarına göre tasarlanan sorunsuz bir altyapı… Modern bir üretim alanı oluşturmak amacıyla altyapı tasarımında yol, elektrik, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, kanalizasyon, elektrik ve data hatları vb. tüm detaylar titizlikle planlanıyor.

Sektörel İşbirliği

Makine sanayinin tüm aktörlerinin bir arada olacağı OSB, sektörel işbirliği fırsatı ve maliyet avantajları sunuyor. 

Çevre dostu üretim

Makine İhtisas OSB de yer alan Atık Su Arıtma Tesisinde katılımcı firmalardan kaynaklanan evsel ve evsel nitelikteki endüstriyel atık suların arıtımı gerçekleştirilecek. 

Sosyal yaşam alanları ile farklılaşıyor

Otelden bankaya, postaneden eczaneye, marketten kafe ve restorana, noterden camiye, tenis kortundan basketbol ve voleybol sahalarına, piknik alanına kadar her türlü ihtiyaca yönelik sosyal tesisi ile yepyeni bir yaşam alanı tasarlanıyor. 

Kaçırılmayacak fiyat avantajı ile karlı yatırımın adresi!

400 bin metrekarelik büyüme alanı ile birlikte 1 milyon metrekare arazi üzerinde kurulacak Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi üç etaptan oluşacak. Birinci etap metrekaresi 55 dolardan, İkinci etap metrekaresi 70 dolardan, üçüncü etap metrekaresi 85 dolardan başlayan avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor. Ayrıca ilk etapta yer alacak sanayiciler 1$ = 4.5 TL sabit kur garantisinden de faydalanıyor. 

1. Etap (İlk 200 bin m2): 55 USD / m2
2. Etap (İkinci 200 bin m2): 70 USD / m2
3. Etap (Üçüncü 200 bin m2): 85 USD / m2  

Altyapı dahil yüzde 20 ön ödeme ve 24 ay vadeli referans fiyat avantajını kaçırmayın!  

Makine İhtisas OSB de Yatırım Neden Avantajlı?

1. Yüzde 30 a varan daha ucuz enerji tedariki
2. Yatırımın yüzde 45 ine devlet teşviki 
3. Stratejik bir yatırım rotası, benzersiz konum
4. İstihdam sorunu yok
5. Değerli ve kârlı bir yatırım fırsatı
6. Ulaşım ve lojistik sorun olmaktan çıkıyor
7. Gelişime ve yeni büyüme alanlarına açık 
8. Sektörel güç birliği ve sinerji imkanı 
9. Sektörün ihtiyaçlarına özel tasarlanan altyapı hizmetleri
10. Sanayici ile aynı dili konuşan OSB Yönetimi 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi