SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Agustos 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_172

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tezmaksan dan Takım Tezgahı Sektörüne İstihdam Desteği

Tezmaksan Eğitim Üssü, İŞKUR ile yaptığı anlaşma ile sanayi sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına mevcut iş arayışında olan operatörleri yönlendirerek çözüm buluyor. Ayrıca Topkapı Okulları   nda Tezmaksan sınıfına seçilerek eğitim alan öğrencilere de mezuniyetleri sonrasında iş imkânı sağlıyor. 

Makine sektörünün pazar lideri TEZMAKSAN eğitim ve istihdam alanında gerçekleştirdiği işbirlikleri ile sanayinin nitelikli eleman sorununa çözüm arıyor. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleşen eğitime yönelik iş birliği protokolü sonrası, mezun olan öğrencilere istihdam imkânı da tanınacağını belirten TEZMAKSAN Eğitim Üssü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu  Amacımız sektörün yetişmiş eleman sorununu çözmek. Bu doğrultu da çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Topkapı Okullarında Tezmaksan sınıfına seçilen Öğrenciler, mezuniyetleri  sonrası Eğitim Üssü Derneği tarafından TEZMAKSAN ve sektördeki diğer firmalarda istihdam imkanına kavuşuyorlar  dedi. 

İŞKUR İle İşbirliğine Gitti

TEZMAKSAN Eğitim Üssü Derneği, İŞKUR ile yaptığı anlaşma sonrasında  Özel İstihdam Bürosu  olarak hizmet vermeye başladı. Bu işbirliğiyle sanayi sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına mevcut iş arayışında olan operatörleri yönlendirilerek çözüm bulunması sağlanıyor. Öte yandan tüm bu çalışmalar sürerken, eğitim ve istihdam iş birliğinde somut gelişmeler de yaşanıyor. Örneğin; TEZMAKSAN Akademi   deki CV Bankası   na özgeçmişlerini bırakan Salih Demirel ve Kaan Karan, yeni işyerlerinde CNC Operatörlüğüne başladılar. Salih Demirel ve Kaan Karan, bu iş sürecini aşağıdaki şekilde özetlediler;

 Eğitim Bana Çok Faydalı Oldu 

MessMatic CNC Torna Operatörü Salih Demirel, Tezmaksan   dan aldığı eğitim sonrası işe yerleştiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:  İki seneyi aşkın süredir sektör içindeyim. Çatalca Endüstri Meslek Makina Bölümü eğitimini tamamladım. TEZMAKSAN   ı hem iş çevremdeki yakınlarımdan hem de sosyal medyada görerek eğitim almaya karar verdim. Eğitim süreci kısa olmasına rağmen oldukça faydalı ve bana pratiklik kazandıran bilgiler edindim. Gerek hocamız gerekse diğer çalışan ekip tarafından çok iyi bir şekilde ağırlandık. TEZMAKSAN   ın yaklaşımı, aldığım eğitim bu anlamda üst seviyede. TEZMAKSAN sayesinde Saygılı Makine firmasında işe başladım. İmalat bölümünde CNC operatörü olarak çalışmaktayım.

 Özgüvenim Yerine Geldi 

Saygılı Makina CNC Operatörü Kaan Karan ise yaptığı açıklamada  12 yıldır CNC Torna Operatörü olarak talaşlı imalat sektöründeyim. Bursa Mustafakemalpaşa Teknikve Endüstri Meslek Lisesi   nin torna-tesviye bölümünden mezun oldum. TEZMAKSAN Akademi ile Asteknik vana firmasında çalışırken tanıştım. Teknik servis hizmetini de TEZMAKSAN yaptığı için teknik ekibi ile iç içe çalıştık. TEZMAKSAN Akademi   nin varlığını onlardan öğrendim ve bu eğitimi almak için başvurdum. TEZMAKSAN Akademi   de CNC Torna Operatörlüğü eğitimi aldım ve çok çok memnun kaldım. Teoride öğrendiklerimizi uygulamada da aktarmak için pek çok pratik bilgi ve kısa yol öğrendim. Zaten belirttiğim gibi 12 senedir bu mesleği icra etmekteyim ve işimi fazlasıyla severek yapıyorum. Eğitim süreci bu yüzden de oldukça keyifli geçti. TEZMAKSAN Akademi   de aldığım eğitim de bireysel bir özgüven yarattı  diye konuştu. 
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi