SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Agustos 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_172

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vestel Avrupa Çevre Ödülleri nde Bir Kez Daha Türkiye yi Temsil Edecek

Vestel, kendi tasarladığı   atık boya geri kazanım ve kullanım sistemi   ile Avrupa Çevre Ödülleri kapsamında Türkiye  yi temsil edecek. 14 Kasım  da Viyana  da düzenlenecek ödül töreninde Vestel, ikinci kez   Süreç İnovasyonu   kategorisinde Avrupalı büyük sanayi kuruluşları ile yarışacak. 

Vestel, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri kapsamında ikinci kez Türkiye  yi temsil edecek. 1990 yılından bu yana 2 yılda bir düzenlenen ödül kapsamında Vestel,   süreç inovasyonu   kategorisinde üst üste finale kalan ilk ve tek şirket oldu. 2016 yılında da aynı kategoride yarışan Vestel,   nano krom kaplama   sistemi ile ikincilik ödülüne layık görülmüştü. Bu yıl 14 Kasım  da Viyana  da düzenlenecek törende Vestel, atık boya geri kazanım ve kullanım sistemleri ile finalde Almanya, İngiltere, İspanya, Avusturya, Macaristan  dan rakipleri ile yarışacak. 

Ödül ile ilgili değerlendirmesinde üretim süreçlerinde çevreye duyarlı bir şekilde hareket ettiklerini belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan,  Biz büyük bir sanayi şirketiyiz. Teknolojik gelişimin yanı sıra çevre odaklı çalışmalar da sürdürülebilirlik vizyonumuzun bir parçası. Ürettiğimiz ürünlerin çevreye duyarlı olmaları, onların sadece daha az enerji harcaması, daha az su tüketmesi anlamına gelmiyor. Üretim süreçlerimizde de inovatif çalışmalarımızı hep çevreye duyarlı bir bakış açısıyla sürdürüyoruz. Avrupa Birliği Çevre Ödülleri gibi şeffaf, tarafsız ve prestijli bir organizasyonda ikinci kez ülkemizi temsil edecek olmaktan büyük gurur duyuyoruz  diye konuştu.

3 patentli atık boya geri kazanım sistemi

Vestel, Ar-Ge çalışmalarıyla teknoloji üretirken aynı zamanda bu süreçte kullanılacak inovatif üretim teknolojileri de geliştiriyor. Rakipleri ile yarışacağı çevre dostu   Atık Boya Geri Kazanım ve Kullanım Sistemi   bu teknolojilerden biri. Ortalama boya kullanım verimliliği yüzde 50 seviyesinde olan endüstriyel yaş boya uygulama sistemlerinde, geri kalan yüzde 50 filtre edilerek atık olarak toplanıyor. Vestel  in geliştirdiği   Atık Boya Geri Kazanım ve Kullanım Sistemi   sayesinde, işletmede kullanılan atık boya partikülleri geri kazanılıp tekrar kullanıma hazır hale getiriliyor. Vestel, bu sistemdeki tüm kimyasal formülasyonları ve makineleri tasarladı.   Atık Boya Geri Kazanım ve Kullanım Sistemi   tüm endüstriler dahilinde ilk defa Vestel Elektronik tarafından kullanıldı ve 3 adet patent alınarak tescillendi.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi