SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Agustos 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_172

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Holding olarak vizyonumuz faaliyet gösterdiğimiz her alanda ilk üç içinde yer almak ...

Yıldız Demir Çelik, Yıllık 1,5 Milyon Ton Yassı Çelik Üretecek

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Emrah Kendüzler: 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yassı çelik sektöründe çalışmaya başladım. O yıldan bu zamana sektör içerisinde farklı firmalarda Satış, Tedarik Zinciri ve Proje Yönetimi dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundum. Bu yılın başından itibaren ise sektöre yeni bir soluk getiren Yıldız Demir Çelik in Pazarlama ve Satış Direktörü olarak çalışmaya başladım.

SUBCONTURKEY: Yıldız Demir Çelik in kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Emrah Kendüzler: Yıldız Demir Çelik, Yıldızlar Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteriyor. Orman ürünleri, kimya&gübre, liman işletmeciliği, deniz taşımacılığı, sigortacılık ve gayrimenkul gibi farklı alanlarda yatırımları olan Yıldızlar Yatırım Holding, yatırım yapacağı tüm alanları paydaşlarına ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla seçiyor. Holding olarak vizyonumuz faaliyet gösterdiğimiz her alanda  ilk üç içinde yer almak ... Yıldız Demir Çelik te de bu yaklaşımla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadece üretmekle değil, müşteri odaklı verdiği sözü tutan müşteri ile birebir iletişim içinde olan  bir iş prensibi belirliyoruz. Müşterimizi dinliyor, ihtiyaçlarını anlıyor ve ürün ve hizmet yelpazemizi bu geri bildirimlerle geliştiriyoruz. Tüm bunları da çevreye ve insana saygılı bir üretim anlayışıyla sürdürüyoruz. Köklü bir geçmişe sahip olan Yıldız Ailesi nin uzun yıllara dayanan sanayicilik deneyimi ve uluslararası bir üretici olma vizyonuyla demir çelik sektöründe de varlık göstereceğiz.
 
SUBCONTURKEY:Bu yılın ilk çeyreğinde üretime başladınız. Bu yatırım hakkında bilgi verir misiniz? Toplam yatırım miktarı ne kadar oldu? 

Emrah Kendüzler:   Cold Complex  tesisi olarak adlandırılan Türkiye de en büyük entegre tesislerinden birini kurduk. Kocaeli nin Alikahya Organize Sanayi Bölgesi nde 300.000 metrekarelik bir arazi üzerine kurulu tesisimizin ilk etabını tamamladık. Toplam yatırım değeri 500 milyon dolar olacak tesisimizde yıllık 1.500.000 ton soğuk haddelenmiş sac üreteceğiz. Sürekli asitleme tandem, galvanizleme, boyama hatları ile müşterilerimizin ihtiyacına cevap vereceğiz.

SUBCONTURKEY:Üretim olarak hedeflenen rakamlar nedenler? Özellikle hangi sektörleri hedef alınarak bu yatırım planladınız?

Emrah Kendüzler: Yıllık 1.5 milyon ton yassı çelik üretim kapasitesine sahip olan fabrikamızda şu an 350 kişilik bir istihdam sağlıyoruz. Bu rakam fabrikamızdaki diğer alanların da devreye girmesiyle birkaç ay içinde 450 kişiyi bulacak. 2019 itibarıyla ise istihdamın 600 kişiye ulaşması hedefleniyor.   Hammadde olarak sıcak haddelenmiş yassı üründen; asitlenmiş sac, full hard, soğuk haddelenmiş sac, galvanizli sac ve boyalı sac üretimi gerçekleştireceğiz. Özellikle beyaz eşya ve otomotiv gibi sektörlerin ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz. Çünkü üretim teknolojimiz en üst kalitede ürün talep eden otomobil ve beyaz eşya sektörünün beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip. 

SUBCONTURKEY:2019 yılı için üretim hedefleriniz nelerdir?

Emrah Kendüzler: Yıldız Demir Çelik çatısı altında Türkiye nin ileri teknolojiye sahip ve yüksek katma değerli yassı çeliğini üreteceğiz. Sektörde fark yaratan ve üretilmeyen katma değerli ürünlerin üretimine odaklandık.  Fabrikadaki yeni faz için de harekete geçtik. Tesise yeni bir galvaniz hattı ekleyeceğiz.  100 milyon dolarlık ek yatırım 2020 da devreye girecek. Her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Sektörün en genç ve en dinamik oyuncusu olarak Türkiye nin demir çelik ihtiyacını karşılamak için gerekli motivasyona ve kaynağa sahibiz.  Bu hedefimize önümüzdeki süreçte ulaşacağımıza inanıyorum.

SUBCONTURKEY: İhracat için özellikle hedeflediğiniz pazarlar var mı?

Emrah Kendüzler: Mevcutta dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaya başladık. Tüm Dünya ülkelerini ihracat anlamında hedef pazarlarımız olarak görmekteyiz. Tabii ki bu noktada coğrafi yakınlık navlun masrafları açısından ilk tercih nedeni olacaktır.


SUBCONTURKEY:Yıldız Demir Çelik 2023 yılında sektörde nasıl bir yer edinmek istiyor? 2023 yılı hedefleriniz nelerdir?

Emrah Kendüzler: Yıldız Demir Çelik olarak önümüzdeki dönemde sektörde ilk üçte olmayı hedefliyoruz. Grubumuzun diğer alanlarda hizmet veren iştirakleri sektörde birinci konumunda ya da sektör ikinci konumunda yer alıyor. Yıldız Demir Çelik in de aynı motivasyon ve performans ile bu başarıyı yakalayacağına inanıyorum. Modern teknolojimiz, insan kaynağı ve bilgi birikimimizle Türk çelik sektörünün gelişiminde önemli bir rol oynayacağımıza inancımız tam. Global bir marka olma amacıyla çalışmalarımıza hız kazandırıyoruz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi