SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   8 Ağustos 2020, Cumartesi

Agustos 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_172

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


Bunu da Atlatacağız


Bugün 14 Ağustos 2018, dolar, avro almış başını gitmiş. İşin sonu nereye varacak! Ben bu konuda yorum yapma lüksüne sahip değilim, çünkü ekonomist  değilim, umarım yöneticilerimiz sağduyuyla işin üstesinden gelirler. İş hayatına başladığım yıllardan başlarsak; 1991 Irak-İran savaşının yarattığı kriz; 1994 krizi Tansu Çiller hükümetinin büyük devalüasyonu, 1999 depremi ve sonrasında anayasanın fırlatılmasıyla yerlerde sürünmemize sebep olan 2001 krizi, sonra dünyayı saran 2009 krizi, bize yansımaları ve Ağustos 2018 de geldiğimiz son durum; her krizde biraz, biraz daha çok biraz fakirleştik ama her krizde yara alsak da, fire versek de bir şekilde yıkılmadan atlattık. 

Türkiye güçlü bir ülke, tüm dinamikleriyle bu krizi de atlatmayı başaracaktır, başarmak zorundadır. Her sanayicinin buna inanması ve işine sahip çıkması tek beklentim. Kurban Bayramından sonra her şey yoluna girecektir.

***
15 senedir, ilk kez yaz tatili yapmadım. (yaz öncesinde ki bir haftayı saymıyorum) Neden mi?, bizimle ilgili Almanya da Eylül de 2 büyük fuar var, bu fuarlar için özel dergiler hazırlıyoruz. Birincisi; 31 Ağustos-5 Eylül Tarihleri arasında Berlin de düzenlenecek olan IFA 2018 Ev Elektroniği ve Beyaz Eşya Fuarı için hazırlanan dergimiz, HOME APPLIANCES TURKEY SUPPLIERS MAGAZINE. İkincisi yine Berlin de  18-21 Eylül tarihlerinde düzenlenen dünyanın en büyük demiryolu ve raylı sistemler fuarı Innotrans 2018 için hazırladığımız RailwayTurkey Suppliers Magazine.

Çalışmalar bu fuar sayıları ile bitmiyor tabii ki. SUBCONTURKEY  in Ağustos sayısını geç baskıya  girerek, 12-15 Eylül de İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan METAL EXPO 2018-Demir, Çelik Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı için elinizde olan bu sayıyı hazırladık.

Ayrıca, 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan MAKTEK Avrasya için haber çalışmalarına başladık. Kısacası bu yaz hep çalıştık, hep çalışacağız, Kurban bayramı tatili tek tesellimiz.

Bir de ekonomide taşlar yerine oturursa bize yeter.

***

Çin i saymazsak, 2008 yılından beri Dünya da beyaz eşya ana ve yan sanayiyi aynı platformda buluşturan bir fuar yoktu. Daha önceki yıllarda çeşitli isimler altında Fransa ve Almanya da yapıldı, sonra strateji hatalarından kaynaklı, bu fuarlar son buldu.

Türkiye de ise beyaz eşya ana ve yan sanayisini Haziran 2018 de aynı içerikte buluşturan HEFI 2018, İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı, özellikle B2B görüşmeleri ve yabancı ziyaretçi kalitesiyle başarılı bir şekilde gerçekleşti. 2019 yılında da 14-17 Mart tarihlerinde yine İstanbul da yepyeni 10 bin metre karelik kesintisiz, kolonsuz-direksiz çok güzel bir alanda yapılacak.

Ülkemiz beyaz eşya sektörünün uluslararası alanda gururu olacak HEFI 2019 Fuarına bu kez başta ana sanayi olmak üzere sektörün tüm paydaşlarının gereken desteği vereceğini duyuyorum, bekliyorum da. 

HEFİ 2019- İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı na ilgili tüm paydaşların desteklerini bekliyoruz.

***
İslam dünyasının Mübarek Kurban Bayramını kutlar, iyi bayramlar dilerim.

Sağlıkta Kalın.

VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi