SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Mayıs 2020,

Aralik 2018 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_176

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

M.Göker Sarp
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü - goker.sarp@erpcommittee.org


ERP Yazılımları için Değişim Zamanı


Kurumsal iş çözümleri de dijitalleşme süreciniz ile uyumlu olmalı.
ERP yazılımları şirketlere verimli ve daha etkin çalışma düzeni sağlama hedeflerinin yanında şirketlerin dijitalleşme sürecine de destek vermeyi üstlenmesi gerekiyor. 

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümlerinin ilk çıkış tarihinden itibaren oldukça uzun zaman geçti, şu ana kadar teknolojinin hızlanarak değişimine hep ayak uydurdular. Şimdi ERP ler için çok daha büyük bir değişim söz konusu.

Bugün şirketleri etkileyen, değişime zorlayan olgu değişken müşteri beklentilerine hızlanarak cevap verebilmektir hiç kuşkusuz. ERP yazılımları bu yeni modeli anlamak ve buna bir çözüm üretmek zorunda. 

Dijital bir şirket olmak için şirket içinde ve dışında büyük bir dönüşüm yapılmasını gerektirir. Hâlbuki, şirketler bilişim teknolojilerine yönelik altyapı yatırımlarını yenilediklerinde, dijitalleşmiş oldukları yanılgısına kapılıyorlar.
Dijital dönüşüm, iş modelinizi değiştirmeden mevcut süreçlere yeni teknolojiyi uygulamak anlamına gelmez. Bu ancak şirketin çalışma biçimini de değiştirmek ile mümkün olabilir. 

 - Dijitalleşme, yenilikçi iş yaklaşımları ile şirkete değer katacak dönüşüm sürecidir: Yeni ürün ve hizmetleri geliştirebilmek için şirket kaynaklarını daha etkin ve hızlanarak kullanmaktır. 

Endüstri 4.0 akımıyla ile birlikte dijitalleşmenin gittikçe arttığı bir Dünya da mevcut iş yapma modellerinin değişmemesi düşünülemez. Gelecekte dijitalleşmiş fabrikalar, müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını tahmin ederek veya öğrenerek neyi nasıl üreteceklerine kendileri karar verecekler.

Günümüzde bazı şirketlerde dijital dönüşüm süreci için vizyoner üst kadrolar oluşturulmaya başlandı bile.  Şirketlerde dijital stratejileri belirleyen ve dijitalleşme sürecinden sorumlu üst düzey yöneticilere CDO (Chief Digital Officer) ünvanı veriliyor.

Şirketlerin dijitalleşme sürecinde başarılı olabilmeleri için sadece kadrolaşmaları yeterli değil tabi ki, bunun yanında bazı yönlerini de geliştirmeleri gerekiyor. Farklı sektörlerin dijitalleşme ihtiyaçları da farklı olmak ile beraber, işe müşteriye yönelik faaliyetlerin ve süreçlerini yeniden yapılandırılması ile başlanabilir.

Başarılar.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi