SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Ağustos 2019, Pazar

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

BEYSAD Berlin Seyahatinde BOSCH IoT CAMPUS ve IFA Fuar Ziyareti Gerçekleştirdi

BEYSAD olarak son 6 yılda olduğu gibi, bu yıl da IFA fuarına bir ziyaret gerçekleştirdik.

15 üye firmamızdan toplamda 27 kişi ile katılmış olduğumuz fuarda, hem gurur duyduğumuz yerli markalarımızın yenilikçi ürünlerini görme, hem de dünyada bu konuda yeni neler gerçekleşmiş ve teknolojinin nereye gittiğine dair öngörü edinme fırsatı bulduk. 

31 Ağustos-2 Eylül 2018 tarihlerini kapsayan seyahatin daha verimli olabilmesi için; ziyaretimizin ilk gününü Bosch IoT Campus ziyaretine ayırdık. Son zamanlarda tüm Dünya gibi bizim de oldukça üstünde durduğumuz ve her türlü bilgi, tesis, çalışma hakkında üyelerimizin farkındalığını artırmak ve bilgilendirebilmek için, Sanayi 4.0 ile ilgili bir ziyareti de IFA öncesine eklemenin faydalı olacağını düşündük. Organizasyonun gerçekleştirilmesinde bizlere destek olan ve bizleri Berlin de karşılayan Bosch Endüstri 4.0 Satış Direktörü Murat Kurtlar a ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Ziyaretin ilk bölümünde kampüse ve çalışmalarına ilişkin, geliştirilen ürün ve çözümlere ilişkin ayrıntılı bilgilendirme sunumları aldık. Ardından tesisi gezdik. Günün ikinci yarısı ise Desing Thinking yöntemi ile hem oldukça eğlenceli, hem oldukça keyifli, verimli ve öğretici bir workshop gerçekleştirdik… Bu vesile ile Kampüste kullanılan önemli yöntemlerden biri olan bu sistematiğe ilişkin daha akılda kalıcı bilgiler edinme fırsatı bulduk. Workshop liderliğini Bosch Endüstri 4.0 Yöneticisi Hamza Bilgen yaptı. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz.

(Design Thinking, sadece inovatif ürünler geliştirmek için değil, yaratıcı servis, süreç ve mekan fikirleri geliştirmek için de kullanılan metodolojik bir yaklaşımdır... Design Thinking Workshop larda yaratıcı fikirlerin ortaya çıkarılması kadar, önceliklendirilen fikirlerin prototiplenerek değerlendirilmesi de önemlidir.)

Fuara, yapay zeka teknolojileri damga vurdu

Berlin deki Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (IFA), eğlence elektroniği ve her türlü elektrikli cihaz konusunda trend oluşturma konusunda önde gelen bir fuar. 
İlk kez 1924 te düzenlenen IFA, Almanya nın en eski endüstriyel fuarı.

Avrupa nın en büyük tüketici elektroniği fuarı  IFA 2018 , 58. Kez, katılımcılara ev elektroniği ve beyaz eşya sektöründeki yenilikçi eğilimleri izleme, karşılaştırma ve yeni ürün ve teknolojilerle tanışma fırsatı sağladı. Her yıl Almanya nın başkenti Berlin de Messe Berlin tarafından düzenlenen IFA, bu yıl da dünyaca ünlü markaların son trend teknoloji ürünlerini profesyoneller ve ziyaretçilerle buluşturmak üzere 31 Ağustos - 5 Eylül tarihlerinde kapılarını açtı.

Geçen yıl akıllı teknolojiler, nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojilerin öne çıktığı fuarda, bu yıl da yapay zeka, ekran gerçekliği artırılmış yeni tasarım televizyonlar ve enerji tasarruflu cihazlar katılımcıların ilgi gösterdiği ürün ve teknolojiler arasında bulunuyor.

Şirketlerin tasarım, teknoloji ve inovasyonun yanı sıra bu yıl, ürünlerinde çevreye duyarlılık ve yenilenebilirliğe önem verdiği dikkati çekiyor. Özellikle ev elektroniği ve ses kontrolü konusundaki dikkati çekici ürünler de fuardaki yerini aldı. Fuarda, gelecekte otomobil dünyasında yerini alacak yeni teknolojiler de bulunuyor. 

Akıllı ev sistemleri, robot teknolojileri, artırılmış gerçeklik ve son teknoloji ile kurgulanan görüntü ve ses sistemlerinin öne çıktığı fuarda, bin 814 firma, yeni teknoloji ve ürünlerini sergiliyor. Fuarda start-up seviyesindeki firmalar da yeni fikirlerini sergileme fırsatı buldular…

BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir seyahate ilişkin yapmış olduğu açıklamada;  Berlin deki IFA Fuarı nın sektörümüzün gerek Avrupa gerek globalde öne çıkan fuarı olduğu düşüncesi ile, markaların gelişimini ve yeni teknolojilerin güncel trendlerini izlemek için fuar katılım ve ziyaretleri, her yıl gündemimizde yer alıyor. Bu yılki ziyaretlerimizde ülkemizdeki üreticilerin stant ve ürün anlamında güçlü temsili bizi yine gururlandırdı ve özellikle bu dönemde sektörün üretim ile ihracat odağının doğruluğunu teyitledi. 

Ülkemizin sektördeki lider konumunun ve firmalarımızın sürdürebilirliği için ana sanayi, yan sanayi ve kamu olarak birlikte risk ve fırsatları değerlendirme ve ortak akıl ile çözümler üretme şeklinde öne çıkardığımız yaklaşımımızın her zamankinden kritik olduğunu düşünüyoruz.  dedi.

31 Ağustos 2018 tarihi fuarın ilk günü olup; sabahın ilk saatlerinde IFA Ana Konuşmacısı olarak LG CEO su Jo Seong-Jin ve LG CTO su Dr. I.P Park ı dinleme ve LG teknoloji showlarını izleme olanağı bulduk. O gün üyelerimiz için serbest fuar günü idi…

Türkiye den Arçelik, Vestel, Arzum, Simfer olmak üzere çok sayıda şirketin katılım gösterdiği bu yılki fuarın alanı her geçen sene olduğu gibi, biraz daha genişlerken, katılımcı sayısının da artmış olduğu görüldü.
 
Sektör profesyonellerinin özellikle pazarlama ve satış anlamında önemli görüşmeleri yaptığı ve bu nedenle şirketler için ayrı bir önemi bulunan fuarda, ulusal ve uluslararası markalar son teknolojilerini ve yeni ürünlerini bu sene de görücüye çıkardı.

1 Eylül 2018 de ilk randevumuz Vestel Satınalma Direktörü Kemal Özgür ile idi. Hem oldukça gösterişli olan Vestel standını birlikte gezme, hem de sektörü, fuarı değerlendirme fırsatımız oldu.

İkinci randevumuz Simfer ile idi. Yerli markalarımızın gösterişli ve her yıl büyüyen stantları ile orada gurur kaynağımız olmaları bizleri mutlu ediyor.

Sonrasında Candy-Hoover standında yine randevulaşmış olduğumuz Candy Türkiye CEO su Servet Akkaynak ve Pazarlama Müdürü Gözde Küçükyılmaz ın misafiri olduk. Önce kısa bir toplantı, ardından standı birlikte gezmiş ve yenilikleri görmüş olduk.

Son randevumuz Arçelik Satınalma Direktörü Hakan Kozan ile idi. Kısa bir toplantı ardından standı Global Ürün Yöneticisi Sinem Yelkanat ile de birlikte gezme fırsatımız oldu. Aynı saatlerde başta Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu olmak üzere; Oğuzhan Öztürk, Fikri Özdemir, Alp Karahasaoğlu ve daha pek çok, BEYSAD Dostu Arçelik yetkilisi ile görüşme fırsatı da sağlamış olduk. 

Bir kez daha tüm paydaşlarımıza bizleri kabul edip güleryüzlü misafirperverlik gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Heyete iştirak eden tüm üyelerimize ayrıca teşekkür eder (Alpplas, Anot, Balorman, Birlik Bağlantı, De-Ka Elektroteknik, Ekinler, Endel, Farel, Ferel, Kayatel, Konveyör, Semiz Elektronik, Sipil, Spek, Suptek) başka faydalı bir gezide yeniden buluşabilmeyi dileriz.

Ayşegül Koç
Genel Sekreter

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi