SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   29 Mayıs 2020, Cuma

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Dar Yerlerde Tornada Güvenilir Diş Çekme

A60 ve AG60 geometrisi ile Walter AG, küçük ve orta diş adımları için mevcut MX kanal açma ucu programını tamamlamaktadır. Diğer MX geometrilerinde olduğu gibi A60/AG60 uçlar da 4 kesici kenara sahiptir (kanal açma ve kesme için CF5 ve GD8, kanal kopya tornalama için ise RF5 mevcuttur). 

Geniş bir diş adımı aralığında (0,5-3,0 mm) 60° alt profilli dış çap vida dişi üretmeye yönelik tasarlanmış geometriler, kenara ve karşı mile yakın alanlar gibi dar yerlerde tornada diş çekme operasyonları için idealdir. Ek olarak, tüm uçların sağ veya sol yön fark etmeksizin tek bir katere bağlanmasından kaynaklanan maliyet etkinliği ve üniversal kullanım gibi genel sistem avantajları da sunulmaktadır.

Tüm malzemeler için uygun olan MX sistemi ile 0,8 ile 3,25 mm arasında kanal genişliklerini ve 6 mm ye varan kesme derinlikleri mümkündür. Uç yuvası özel olarak tasarlanmıştır: Kendinden hizalamalı, teğetsel kilitlenme sayesinde, vida sıkıldığında uç temas noktalarına doğru bastırılır. Özel bir ayar pimi ilgili ayar hassasiyetini destekler ve aynı zamanda montaj hatalarını önler. Sonuç, yüksek oranda ölçüm doğruluğu ve tekrarlanabilirliktir. Uçların üretiminde temas yüzeyinin kesme genişliğinin oluşturulması sırasında birlikte taşlanmaması ve komple uç kalınlığının korunması nedeniyle MX sistemi yüksek rijitliğe kavuşur. Standart aralığın dışında özel formlar için Walter Xpress seçeneği sayesinde minimum on adet üretilmek şartıyla dört haftada teslimat mümkündür.

Alüminyum Malzemede Verimlilik: Yüzde 30 Artış 

DC166 ile Walter, alüminyum için yeni geliştirilmiş karbür kademeli matkabı piyasaya sürmüştür. 

Bu içten soğutmalı özel takım, az miktarda yağlama (MQL) veya emülsiyonlu soğutmaya yönelik özel olarak geliştirilmiştir. DC166, özellikle otomotiv sektöründeki yüksek hacimli seri imalatçıların ilgisini çeker. Çünkü alüminyum parçaların işlenmesi (çok sayıda eşit delikli) veya derin delik delinmesi sırasında DC166, düz kanallı matkap uçlarına kıyasla yüzde 20 ile 30 aralığında verimlilik artışı sağlar. Bunun temel nedeni, önemli oranda bir ilerleme artışı sağlanmasıdır. Bu, konik ve çok keskin kesici kenarların yanı sıra cilalanmış talaş kanallarına sahip özel bir kesme geometrisinden kaynaklanır. Keskin kesici kenarlar, yumuşak malzemeler için özellikle uygundur. İnceltme ve parlatılmış talaş kanalları, talaşların boşaltılmasını iyileştirir.

Bir takımda iki veya daha fazla iş adımını birleştiren standart bir kademeli matkabın verimliliğine ek olarak, DC166 sadece daha yüksek verimlilikte çevrim sürelerini kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda proses güvenilirliğini de artırır. DC166 ailesi, 4-20 mm arasında çapları ve 30 × D ye kadar boyları kapsar. Tüm alüminyum malzemeler, döküm ve dövme alaşımlar işlenebilir. Walter e göre tipik uygulama alanları şunlardır: Motor bloğu, şanzıman gövdesi, elektrik motorları veya pompalar, yürüyen aksam parçaları (örneğin akson taşıyıcı veya tekerlek mesnedi). Veya genel olarak: Çok sayıda aynı veya derin deliğe sahip alüminyum iş parçaları. Walter, müşterilere DC166, DC266 ve DC366 modellerinde, geometri ve talaş kanalı özelliklerine bağlı olarak yeni bir özel takım sunuyor. Ayrıca, Walter Xpress seçeneği ile hızlandırılmış üretim ve teslimat mümkündür.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi