SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Mayıs 2020,

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Dirinler den Almanya Çıkarması

Dirinler Kriz Dinlemedi

İzmir den 60 dan fazla ülkeye ihracat yapan Dirinler Makina, yeni bir yatırımla Almanya da şirket kurdu. Tüm Avrupa satışlarını gerçekleştirecek olan Dirinler GMBH, aynı zamanda yeni makinelerin tasarlanacağı bir Ar-Ge Merkezi de olacak. Dirinler GMBH Genel Müdürü Nihan Dirin,  Dirinler Makina olarak 2018 hedeflerimizin tamamı gerçekleşti. Yeni hedefimizi teknolojik büyüme olarak belirledik. Bunun için Almanya nın sayılı üniversiteleriyle Ar-Ge işbirliği yapacağız  dedi.

Ürettiği daha yüksek tonajlı, daha büyük tablalı, daha hızlı, endüstri 4.0 uyumlu preslerle kullanıcılarını rekabette bir adım öne geçiren Dirinler Makina, yatırımlarına bir yenisini ekledi. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ndeki üretim tesislerinden dünyanın 50 ülkesine ihracat yapan Dirinler, Almanya da kurduğu Dirinler GMBH ile hem satış hem servis odaklı hizmet verecek. Yeni şirket ayrıca Dirinler in Avrupa standartlarında AR-GE merkezi olarak da yeni nesil makinaların tasarımlarına ev sahipliği yapacak. 

HEDEF TEKNOLOJİK BÜYÜME

Dirinler GMBH Genel Müdürü Nihan Dirin, yeni merkezin satış odaklı olduğu gibi aynı zamanda ihraç edilen makinelere  yerinde  servis hizmeti verilmesi için de önemli bir görev üstlendiğini söyledi.  Türk sanayisinin Endüstri 4.0 üretimi için daha hızlı yol alması gerektiğine dikkat çeken Dirin,  Yeni merkezimizde bununla da ilgili çalışmalar yürütülecek. Almanya nın en önemli üniversiteleriyle işbirliği yaparak AR-GE merkezi olarak hizmet vereceğiz  diye konuştu. Dirinler olarak 2018 hedeflerini tamamladıklarını ancak 2019 ve 2020 hedeflerinin niteliğini değiştirdiklerini ifade eden Nihan Dirin,  Ciroyu adetle büyütme devri artık geride kaldı. Günümüz endüstri 4.0 dönemi ve biz de yeni hedefimizi teknolojik büyüme olarak belirledik  dedi.

YÜZDE 100 YERLİ

Dirinler Yönetim Kurulu Üyesi Feyzan Dirin ise  Bir dünya markası olarak çok mutluyuz. Avrupa standartlarında hizmet verirken bunu tamamen Türk işciliği ile sağlıyoruz  diye konuştu. Dirinler Makina nın 18 bin metrekare kapalı,  24 bin metrekare açık alan üzerinde bin 500 tona kadar mekanik ve hidrolik pres üretim kapasitesiyle 60 tan fazla ülkeye ihracat yapan, sürekli büyüyen, gelişen, üreten, yüzde 100 Türk sermayeli özgün bir şirket olduğunu ifade eden Dirin,  Ürünlerimizi endüstri 4.0 a uygun tasarlamak ve üretimimize endüstri 4.0 ı uygulamak bizim ana hedefimiz. Bu açıdan Almanya şirketimiz önemli bir görev üstlenecek. AR-GE merkezi olarak daha hızlı yol almamızı sağlayacak. Dirinler imzalı makinaların pazarlanması ve satışında da aktif rol üstlenecek  diye konuştu.

Dirinler GMBH ın kuruluşu nedeniyle Dirinler Sanayi Makinaları ve Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin in de katılımıyla pasta kesildi. 
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi