SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Ağustos 2019, Cumartesi

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

HENKEL İkinci Çeyrekte Organik Büyüme Gerçekleştirdi

Henkel, kayda değer negatif kur etkilerine karşın ikinci çeyrekte iyi bir performans sergiledi.

Henkel ikinci çeyrekte güçlü bir organik satış büyümesinin yanı sıra, kar marjında gelişme ve karlılıkta yükseliş gerçekleştirdi.

Satışlar ilk defa 5,143 milyar Euro seviyesine ulaştı, organik büyüme %+3,5 oranında gerçekleşti.

Faiz ve vergi öncesi kar* (EBIT) ilk defa 926 milyon Euro seviyesine ulaştı (+1,8).

Faiz ve vergi öncesi kar (EBIT) marjında* artış: 20 baz puan artış ile %18,0 seviyesine yükseldi.

Hisse başına karlılık (EPS)*: %+1,9 oranlık artışla 1,58 Euro ya ulaştı

Kur etkilerinin hariç tutulması durumunda: %+7,7

Kuzey Amerika tüketici iş birimleri normal hizmet seviyelerine dönüş yaptı.

Henkel yılın bütünü için olan öngörüsünü kurların ve malzeme fiyatlarının yarattığı daha güçlü zorlukları yansıtacak şekilde güncellerken, %2-4 oranında (değişmeyen) bir organik grup satış büyümesi beklemektedir. Benzer şekilde, faiz ve vergi öncesi kar (EBIT) marjının %18 seviyesine yükselmesini (önceki: %17,5 ten fazla) ve hisse başına karlılıkta* (EPS)   %3-6 oranında (önceki: %5-8) bir büyüme gerçekleşmesini öngörmektedir.

Henkel CEO su Hans Van Bylen  Henkel, güçlü bir organik büyüme azmiyle, kayda değer negatif kur etkilerine ve yükselen malzeme fiyatlarına karşın ikinci çeyrekte iyi bir ilerleme göstermiştir. Bir çeyrekte gerçekleştirilen satışları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırdık, faiz ve vergi öncesi kar (EBIT) marjımızı daha da artırdık ve bugüne kadar bir         
*Tek seferlik harcamalar/kazançlar ve yeniden yapılandırma harcamaları için ayarlanmıştır.

çeyrekte gerçekleştirilen en yüksek düzeltilmiş karlılığa ulaştık.  şeklinde konuştu. Bylen konuşmalarını şu şekilde sürdürdü:  Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi güçlü bir organik büyüme gerçekleştirirken, Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi iyi bir büyümeye imza attı. Beauty Care İş Birimi de aynı şekilde pozitif bir ilerleme gösterdi.  

 Gelişmekte olan piyasalardaki oldukça güçlü performansımız ve gelişmiş piyasalardaki ilerlememiz de dahil olmak üzere bütün bölgelerde organik satış büyümesi gerçekleştirdik. Kuzey Amerika tüketici iş birimlerimiz hizmet seviyelerinin normale dönmesiyle büyüme gerçekleştirmeye tekrar başladı. 

Hans Van Bylen açıklamalarını şöyle sürdürdü:  İlk çeyrekte olduğu gibi ikinci çeyrekte de, kurlardaki kayda değer zorluklar ve artan malzeme fiyatlarıyla karşılaştık. Kurlar rapor edilmiş satışlarımızı negatif olarak yüzde 6,1 oranında, başka bir deyişle yaklaşık 310 milyon Euro miktarında etkiledi. Aynı şekilde, faaliyet karımız ve hisse başına karlılığımız da kurlardan etkilendi. Kur değişimlerinin yarattığı etkinin hariç tutulması durumunda yüzde 7,7 oranında güçlü bir operasyonel hisse başına karlılık (EPS) artışı sağladık. 

2018 Mali Yılı için Güncellenmiş Öngörü

Henkel 2018 Mali Yılı için olan hedefini güncelledi. Şirket, Henkel Grup için yüzde 2 ile 4 aralığında bir organik satış büyümesi beklentisini teyit etmektedir. Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi için, daha önceki yüzde 2 ile 4 aralığında olan büyümeden daha yüksek bir oranda, yüzde 4 ile 5 aralığında bir organik satış büyümesi beklemektedir. Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi nde Henkel yüzde 2 ile 4 aralığında bir büyüme beklemeye devam etmektedir. Beauty Care İş Birimi nde ise Henkel, yüzde 0 ile 2 aralığında pozitif bir organik satış büyümesi beklentisini teyit etmektedir. 

Henkel bir yıllık dönemde, düzeltilmiş satış kazancı (EBIT) için, %17,5 oranı üzerinde bir seviyede gerçekleşeceği öngörüsünü, %18 seviyesine ulaşacağı şeklinde güncellemektedir. Üç iş biriminin de bu pozitif performansa katkısı beklenmektedir. Henkel kurlardaki ve malzeme fiyatlarındaki gelişmeleri de yansıtacak şekilde, imtiyazlı hisse senedi başına karlılıkta, daha önce öngörülen yüzde 5 ile 8 aralığından farklı olarak, şimdi yüzde 3 ile 6 aralığında bir artış beklemektedir. Bu konuda Hans Van Bylen  Bu öngörü, bizim sürdürülebilir karlı büyüme konusunda devam eden dikkatimize vurgu yapmaktadır ve bizler de stratejik önceliklerimizin hayata geçirilmesi konusunda kararlı tutumumuzu sürdürmekteyiz.  şeklindeki düşüncelerini belirtti.
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi