SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Ağustos 2019, Pazar

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Sandvik Coromant İle Geleceği Birlikte Şekillendirin

Sandvik Coromant,   Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz  Fuar Teması İle MAKTEK Fuarı nda Yerini Alacak

Sandvik Coromant Global Pazarlama İcra Kurulu Başkanı Brett Cline, 2018 yılı için belirledikleri  Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz  fuar temasıyla MAKTEK 2018 de yerlerini alacaklarını, öne çıkacak ürünlerinin arasında, geçen yıl piyasaya sunulduğu dönemden itibaren tornalamada yeni bir çığır açan PrimeTurning ™ üretim yönteminin bir parçasını oluşturan CoroTurn® Prime takımlarının da yer alacacağını belirtti.  Brett Cline, tüm fuar ziyaretçilerini, Sandvik uzmanları ile görüşmeye ve MAKTEK teki en yeni teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet etti.

SUBCONTURKEY: Bize kendinizden ve şirketten bahseder misiniz? 

Brett Cline: Sandvik Global Endüstri Mühendisliği Grubu nun bir parçası olan Sandvik Coromant, endüstri standartlarının ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 den fazla patente sahiptir, 7.900 den fazla çalışanı vardır ve Türkiye nin de dahil olduğu 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

Ben, Sandvik Coromant ta çalışmaya 1999 yılında Şikago, ABD de başladım. Sırasıyla Sandvik Coromant ABD organizasyonunda Verimlilik Takımı Servis Mühendisliği, Satış Mühendisliği, Satış Müdürlüğü, Satış Direktörlüğü ve Satış Kanalları Direktörlüğü gibi birçok farklı pozisyonda görev aldım. 2013 yılında, Düsseldorf, Almanya ya Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri nden sorumlu Pazarlama ve İş Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmek üzere atandım. 2016 yılında, mevcut görevim olan Belçika, Hollanda, İspanya, Portekiz ve Türkiye Satış Direktörlüğü pozisyonuna ilaveten Global Pazarlama İcra Kurulu nun başına geçtim. Eğitimimi Geneseo daki New York Eyalet Üniversitesi nde İletişim ve İş Yönetimi alanında tamamladım. Evli ve üç çocuk babasıyım; buz hokeyi, futbol, golf, beysbol ve maraton koşusu spor dallarını hem izlemeyi hem de oynamayı severim. İmalat sanayi en tutkulu olduğum alandır, insanlara yol göstermeyi ve onları geliştirmeyi severim.

SUBCONTURKEY:Sandvik Coromant ın kurumsal kimliği hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?

Brett Cline: Yapı taşlarımızı ve kültürümüzü şirketin temel ve etik değerlerinden, bunun yanında bilgiyi paylaşmaya olan içten arzumuzdan aldığımızı söyleyebilirim. Bizim için bilgi paylaştıkça artar; böylece herkese fayda sağlanabilir. Örnek vermek gerekirse talaşlı imalat hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere yönelik Sandvik Coromant Akademisi aracılığı ile ücretsiz online elektronik eğitim programı sunuyoruz. Her yıl, 30,000 in üzerinde kişi online veya devrim niteliğindeki yeni çözümlerin geliştirildiği; müşterilerimizin bizimle birlikte çalıştığı ve bizim de onlarla etkileşim kurduğumuz sektörün buluşma noktası olan dünya çapındaki Sandvik Coromant Merkezleri nden birinde eğitimlerimize katılmaktadır. 

Bizim için her zaman müşteri önce gelir; tüm eylemlerimiz ve kararlarımız, şirketimizin uzmanlarının sahip olduğu derin bilgi birikiminin nihai kullanıcıların belirli işlerine nasıl uygulanabileceğine dayanır. Böylece, bir ekip olarak, şimdi ve gelecekte müşteri karlılığını arttıran işleme çözümleri geliştirebiliriz.

SUBCONTURKEY:Sandvik Coromant Türkiye nin faaliyetlerinden bahsedebilir misiniz?

Brett Cline: Şirketimizin  Bilgi Paylaşımı  hedefini desteklemek adına Sandvik Coromant Türkiye, Türkiye deki farklı üniversitelerde birçok  Talaşlı İmalat Teknolojisi  sempozyumları düzenlemektedir. Ayrıca, hem sanal ortamda web seminerleri aracılığıyla buluşmalar, hem de yüz yüze sayısız müşteri etkinliği düzenlemekteyiz. Nihai amacımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve geri bildirimini profesyonel bir şekilde değerlendirdiğimiz ve takdir ettiğimiz karşılıklı etkileşimi olan bir deneyime sahip olmaktır.

Bu yıl MAKTEK Fuarı na katıldığımız için çok heyecanlıyız. 2018 yılı için belirlediğimiz  Geleceği Birlikte Şekillendiriyoruz  fuar temamızla İstanbul da 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan MAKTEK 2018 de yerimizi alacağız. En son üretim çözümlerini şimdiden uygulamaya başlamanın başta imalatçıların ve toplumun geniş bir kesiminin refahını artırmaya, daha verimli ve sürdürülebilir hale gelmelerine nasıl yardımcı olabileceğini göstermeye hazırız.

Öne çıkacak ürünlerimizin arasında, geçen yıl piyasaya sunulduğu dönemden itibaren tornalamada yeni bir çığır açan PrimeTurning™ üretim yönteminin bir parçasını oluşturan CoroTurn® Prime takımları da yer alacak. Tüm fuar ziyaretçilerini, uzmanlarımızla görüşmeye ve MAKTEK teki en yeni teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet ediyoruz.

Ayrıca verimliliği ve tasarrufu sağlamaya yardımcı olacak olan, inovatif ürünlerimizi de keşfedebilirler.

Son olarak, ziyaretçilerimize mevcut mühendislik projelerini geliştirmelerine destek olmak için uzmanlarımızdan biriyle yapacakları, verimliliklerini nasıl artıracakları ve maliyetlerini nasıl azaltacaklarına dair pratik ipuçlarının sunulacağı ücretsiz bire bir danışmanlık görüşmesi imkanı sağlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türkiye deki müşterilerimiz Sandvik Coromant marka adını duyduklarında, otomatik olarak markamızı bilgili ve güler yüzlü satış mühendisleri ile ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya adanmış bir şirketle ilişkilendiriyorlar. Her gün Türkiye deki başarılardan ve profesyonel işbirliklerinden ilham alıyorum. Ama en önemlisi, Türk ekibimizin her bir bireyinin sahip olduğu profesyonellik ve motivasyon beni çok etkiliyor. Bir şeyi ifade edeyim: Sandvik Coromant olarak en büyük varlığımız kesinlikle burada çalışan insanlar!
 
SUBCONTURKEY:Türkiye de sahip olduğunuz pazar payı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Brett Cline: İsveç borsasında işlem gören bir şirket olduğumuzdan, belirli pazarlardaki pazar payımızla ilgili ayrıntılara giremiyoruz. Sandvik Coromant için, Türkiye 1966 yılından beri var olduğumuz önemli bir pazar. Şirketin kökleri İsveç te, ancak etki ve odak noktası küresel. Müşterilerimize, işlerine ve zorluklarına yakın olmak istiyoruz.

SUBCONTURKEY:Ürünlerinizin imalat sanayinde kullanılmasını/tercih edilmesini sağlayan ana sebepler nelerdir? Sandvik Coromant müşterilerine ne gibi faydalar sağlıyor?

Brett Cline: İnovasyon, genetiğimizin bir parçasıdır, bu nedenle araştırma ve geliştirme, şirketimizin kalbinde ve ruhunda yatıyor. Bu alandaki kapsamlı yatırımlarla müşterilerimizle birlikte benzersiz yenilikler yaratıyor ve yeni verimlilik standartları oluşturuyoruz. Bu müşteriler, dünyanın önde gelen otomotiv, havacılık ve enerji endüstrilerindeki üreticilerdir.

1942 deki kuruluşumuzdan bu yana her yıl yaklaşık 2500 yeni ürünü piyasaya sürmüş bulunuyoruz. Müşterilerimiz ile yakın bir şekilde çalışıyor, problemlerini çözüyor, süreçlerini iyileştiriyor ve geleceği birlikte şekillendiriyoruz. Bu yakın müşteri işbirliği ve Ar-Ge ye yaptığımız yatırımlar, örneğin, her yöne tornalamayı sağlayan devrim niteliğinde bir yöntem olan PrimeTurning™ in ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu yeni işleme tekniği ile, dünya çapındaki müşterilerde %50 nin üzerinde bir verimlilik artışı gördük.

SUBCONTURKEY:Yeniliğe odaklanmış bir şirket olarak, bize Ar-Ge faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Brett Cline: Araştırma ve geliştirme temel bir aktivitedir. Bu alanda Sandvik Coromant ta, talaşlı imalat sanayindeki diğer herhangi bir şirketten daha fazla yatırım yapılıyor ve bütçenin önemli bir kısmı yeni teknoloji platformlarına harcanıyor. Özel alaşımlar gibi hafif malzemeler, grafen gibi yeni malzemeler ve katmanlı üretim ile kriyojenik işleme gibi yeni işleme yöntemleri, müşterilerin gelecekteki zorluklara hazırlanmasına yardımcı olacak mevcut odak alanlarından sadece birkaçıdır.

SUBCONTURKEY:Gelecek dönemler için Türkiye deki hedefleriniz neler?

Brett Cline: Nihai amacımız,  Geleceği Birlikte Şekillendirmek  vizyonumuzun yayılması. Böylece, nerede ve ne zaman ihtiyaç duyulursa, son derece alakalı ve güvenilir çözümler sunabileceğimizi, sizleri doğru anlayabildiğimizi ve proaktif olarak çözümler sunabileceğimizi her defasında kanıtlamış oluyoruz. Ayrıca gelecekteki müşterilerimiz, çalışanlarımız veya endüstri ortaklarımız olabileceğinden, markamızı ve en son teknoloji ürünlerimizi tüm mühendislik öğrencilerinin dikkatine sunmayı amaçlıyoruz.

Bu doğrultuda önemli bir adım olarak önümüzdeki yıl, en yeni teknolojileri barındıracak olan bir Sandvik Coromant Merkez ini Türkiye de hizmete açacağız. Amacımız müşterilerimize ve ortaklarımıza olabildiğince yakın olmaktır. Sandvik Coromant Merkezi, ziyaretçilerimizin yenilikçi çözümler ve teknolojiler geliştirmeye katkıda bulunabileceği bir yer olacak. 

Bu merkezlerin çevresi, teknolojisi ve tasarımı ilham vericidir ve hiçbir şeyin imkânsız olmadığını hissettirir! Tüm dünya çapında yer alan Sandvik Coromant Merkez leri için ortak bir konseptimiz var; global bilgimizi mümkün olan en iyi şekilde kullanarak müşterilerimizle ve ortaklarımızla olan etkileşimlerimizi bir üst düzeye taşımak. Sandvik Coromant ın yaşatacağı müşteri deneyimi, dünyanın neresinde olursa olsun her zaman aynı olmalıdır.

SUBCONTURKEY:Uzun vadede, Türkiye de imalat yapmayı düşünüyor musunuz?

Brett Cline: Üretimde çalışmadığım için bu soruyu yanıtlayamam. Tek diyebileceğim tüm dünya çapında üretim tesislerimiz bulunmakta. Bizler global bir şirketiz ve müşterilerimize yakın olarak üretmek bizim için önemli. 

Türkiye de şuanda üretim yapmıyoruz, ancak yekpare karbür takımlar için yenileme merkezimiz bulunuyor. Yekpare takım teklifimiz genişlemeye devam ediyor ve ürün yelpazesinin yaklaşık yüzde 100 ü bileme için uygun. Müşterilerimiz bize kullanılmış takımlarını gönderebilir ve orijinal kaplama ile aynı geometriyi yeniden üretebiliriz. Türkiye deki yenileme merkezimiz en son teknoloji ile donatılmış ve kalite standartlarımız güvence altına alınmıştır.

SUBCONTURKEY2018 in ilk sekiz ayını geçen senenin aynı dönemi ile karşılaştırır mısınız?

Brett Cline: İsveç borsasında işlem gören bir şirket olduğumuzdan, bu konuda detaya girmem doğru olmaz. Ancak, Sandvik Grup olarak hissedarlar çok iyi sonuçlar elde etmektedir ve Sandvik Coromant ın bu başarıdaki payı oldukça büyüktür. Türkiye de talaşlı imalat sanayinin lider firmalarından biriyiz ve pazardaki yerimizi sağlamlaştırmaya ve geliştirmeye kararlıyız.

SUBCONTURKEY:Eklemek istediğiniz herhangi bir şey varsa?

Brett Cline: İmalat endüstrisindeki birçok şirket gibi, dijitalleşmeye ve dijitalleşmenin endüstriyi nasıl dönüştüreceğine giderek daha fazla ilgi duyuyoruz. Müşterilerimizi rekabetin önünde tutmak ve yakın bir gelecekte karşılaşacakları zorluklara hazırlamak bizim için en ileri teknoloji ve çözümleri sürekli araştırmak, test etmek ve uygulamak anlamına gelir.

CoroPlus® platformumuzun lansmanı, Endüstri 4.0 ile nasıl çalıştığımızın sadece bir örneği. CoroPlus®, üreticilerin daha önce yalnızca otomotiv endüstrisinde kullanılan ağa bağlantı, uzaktan izleme ve gelişmiş tezgah analizlerini kullanmalarına yardımcı olma potansiyeline sahiptir. Sensörler, araçlar, bağlantı, algoritmalar, bulut ve veri analizi hepsi bir araya geliyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi