SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Ağustos 2019, Cumartesi

Eylul 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_173

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

TOSB, Türk Otomotiv Sektörünün İnovasyon Merkezine Dönüşüyor

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi nde kurulacak inovasyon merkezi projesi için T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile 1 Milyon TL lik anlaşma çerçevesinde imzalar atıldı. Proje çerçevesinde 3 Eylül Pazartesi günü T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı nda gerçekleştirilen imza törenine TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu, TOSB Yönetim Kurulu Üyesi Igal Zakuto, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve TOSB Bölge Müdürü Murat Demir katıldı. İmza töreninde Ömer Burhanoğlu  TOSB Türkiye otomotiv sektörünün inovasyon merkezi olacak  dedi.

Otomotiv endüstrisinin gelecek piyasa ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandırılmasını amaçlayan 1 Milyon TL lik  İnovasyon Merkezi Projesi nin yüzde 75 ini Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) geri kalanını ise Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) karşılayacak.

TOSB inovasyon merkezi olmaya bir adım daha yaklaştı 

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Sayın Ömer Burhanoğlu  TOSB u inovasyon merkezi haline getirmek için buradaki firmaların ve çalışanların yeni teknolojileri deneyimlemesi adına bir ortam hazırlamak istiyoruz. Bu projelerden bir tanesi de MARKA ile yaptığımız 1 Milyon TL lik işbirliği olacak.  Bu proje ile TOSB, inovasyon merkezi olmaya bir adım daha yaklaşacak  dedi.

Otomotiv de işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nın desteklediği, TAYSAD, TOSB ve MARKA nın birlikte hazırladığı bu proje ile kamu kuruluşlarının, üniversitelerin ve özel sektörün bir araya getirilmesi hedefleniyor. Projede ayrıca otomotiv endüstrisinin gelecek piyasa ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandırılması, TOSB içerisinde insan kaynakları alt yapısı, inovasyon merkezi ve otomotiv değer zincirine dayalı işbirliğini güçlendirmek amacıyla eksik kalan tüm noktalarının tamamlanması planlanıyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi