SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Mayıs 2019, Pazar

Kasim 2018 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_175

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Kerim Çelik, Bursa, Manisa ve Adana Şubelerinde 500 Bin Ton Üretim Kapasitesine Sahip

Borusan Holding in ilk girişimlerinden biri olarak 1960 yılında faaliyetlerine başlayan Kerim Çelik, 1977 yılına kadar sürekli gelişim göstererek, bu tarihte çağdaş anlamda ilk çelik servis merkezini hizmete aldı. Dünya standartlarında Çelik Servis Merkezi (ÇSM) hizmetlerinin Türkiye deki ilk uygulayıcısı olan Kerim Çelik, dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ArcelorMittal ve Borusan Holding ortaklığı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa, Manisa ve Adana şubelerinde 500 bin ton üretim kapasitesiyle dilme, boy kesme, multi blanking, trapez form ve oluklu levha form hizmetleri verdikleri bilgisini veren Kerim Çelik Çelik Servis Merkezi Satış Müdürü Özgür Savaş,  Sunduğumuz çelik servis merkezi hizmetleri üretim zincirinde çelik üreticisi ve nihai ürün arasında önemli bir bağlantı ve aşama oluşturuyor. Son derece geniş bir ürün gamına sahip bulunuyoruz. Soğuk haddelenmiş sac, kaplamalı sac (sıcak daldırma galvanizli, Galvanil, Galfan, Aluzinc, Alusi), boyalı sac, sıcak haddelenmiş ve asitlenmiş sac dilme ve boy kesme işlemlerinden sonra nihai kullanım ebatlarında müşterilere sunuluyor. Hedefimiz, Çelik Servis Merkezlerimiz aracılığıyla nihai kullanıcılara istedikleri kalitedeki ürün ve hizmetleri zamanında ulaştırmak.  diye konuştu.

Savaş, hizmet verdikleri sektörleri; otomotiv yan sanayi, beyaz eşya ana ve yan sanayi, ısıtma-soğutma ve havalandırma, elektrik, aydınlatma, elektronik, yapı-inşaatın yanı sıra asansör, makine ve yedek parça, radyatör, kilit, silo ve tavukçuluk ekipmanı, mobilya ve aksesuar üreticileri, kablo ve taşıma sistemleri, boru profil, çelik servis merkezleri şeklinde sıraladı.

Verimlilik ve ürün kalitesini artıran yeni ürün ve hizmetleri müşterilere sunmak için süreçlerini yenilediklerini kaydeden Savaş, gerekli olan her türlü ilave yatırımın çalışmasını hızlı ve titiz bir şekilde yaptıklarının altını çizerek,  Müşterimizin hurdasını azaltacak, süreçlerini optimize edecek, işletme sermayesini azaltacak, müşterimizi maliyet, iş güvenliği ve lojistik beklentileri açısından yüksek katma değerli hizmet alabilecekleri tüm hizmet ve ürünleri sağlamaya çalışıyoruz.  dedi.

Ar-Ge ye 20.3 milyon TL yatırım 

Savaş, Ar-Ge ve inovasyonun sadece Kerim Çelik için değil Borusan Grubu için de büyük önem taşıdığının altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti:  Borçelik, yenilikçi ve yüksek katma değerli ürünlerini geliştirmek üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-Ge merkezini Gemlik te açtı. Bugüne kadar araştırma geliştirme projelerine toplam 20,3 milyon TL yatırım yapan Borçelik, dünya pazarlarında ihtiyaç duyulan, rekabetçi ürünleri müşterilerine sunmayı hedefliyor. Borçelik in Ar-Ge Merkezi; yenilikçi ürünlerin geliştirilmesinin yanı sıra, Endüstri 4.0 dönüşümü ile de operasyonel süreçlerde dijitalleşmeye adım adım ilerlenmesini sağlıyor. Ar-Ge merkezimizin çalışmaları; malzeme geliştirme, teknoloji geliştirme ve proses geliştirme olarak üç ana eksende ilerliyor. 

Diğer yandan, çelik servis merkezleri özelinde bakıldığında iç piyasadaki arz fazlası ve kıyasıya iç rekabetin, dolaylı olarak çelik servis merkezlerini etkilediğini belirten Savaş, kapasitelerini doldurmakta zorluk çeken yassı sac üreticilerinin, dağıtım kanalının çok önemli bir parçası olan çelik servis merkezlerini kontrol etme ihtiyacı duyduğunu söyleyerek, bunun için pazarda halihazırda faaliyet gösteren ÇSM ler ile ticari anlaşma yoluna gitmek yerine, kendi ÇSM lerini kurmaya ve güçlendirmeye çalıştıklarını gözlemlediklerini aktardı. Savaş, tek üreticiden ürün tedarik eden, satın almada farklı kaynaklar kullanmayan bu tarz ÇSM lerin esneklik konusunda sorun yaşadıklarının yanı sıra toplam ÇSM kapasitesini talebin üzerine çıkardığına dikkati çekti.

Savaş, şöyle devam etti:  ÇSM lere ürün tedarik eden üreticileri göz önünde bulundurduğumuzda mevcut dengenin çok hassas bir şekilde yönetilmesi gerektiği ortaya çıkıyor. Bu üreticiler kendi ÇSM lerini desteklerken aslında müşterileri olan diğer ÇSM lere de rakip olabiliyorlar. Aynı zamanda geçmişten gelen, fragmante olmuş, küçük, çok fazla saç işleme merkezi var. Bu merkezler dağınık durumda ve ne iş güvenliği ve ne de sosyal haklar açısından aynı standardı yakalayamıyorlar. Bu nedenlerden ötürü servis ve işleme için istenen değer giderek düşüyor. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi