SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   22 Mayıs 2019, Çarşamba

Kasim 2018 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_175

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Ticari Araçlarda Dünya Teknoloji Lideri WABCO Türkiye de Yatırımlarına Devam Ediyor

Dünya genelinde ticari araçlara yönelik güvenlik ve verimlilik teknolojileri geliştiren en büyük kuruluş olan WABCO, 100 milyon TL yatırım ile lojistik ve dağıtım merkezini İstanbul da faaliyete açtı. Türkiye de 20 yi aşkın tedarikçiden yılda 330 milyon TL lik satın alma yapan WABCO, yeni yatırımın da verdiği güçle 4 yıl içinde işbirliği yaptığı yerli tedarikçi sayısını 32 ye, yıllık satın almasını da 720 milyon TL ye çıkarmayı hedefliyor. 

Yeni yatırım nedeniyle gerçekleştirilen toplantıya Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, WABCO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su Jacques Esculier, WABCO Türkiye Genel Müdürü Kazım Eryılmaz ve WABCO Türkiye temsilcisi İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya katıldı. Türkiye nin WABCO için çok önemli bir ülke olduğunu söyleyen Esculier,  Lojistik ve dağıtım merkezi yatırımımız ilk etapta Türkiye deki müşterilerimizle yakın gelecekte ise tedarikçilerimizle iş hacmimizi artıracak. Gelecekte sadece Türkiye de değil, bölgede planladığımız yatırımlar için de ana üs görevi üstlenecek  diye konuştu 

Ağır ticari araçların güvenliğini, verimliliğini ve bağlanabilirliğine yönelik teknolojiler geliştiren lider ürün ve hizmet üreticisi WABCO, Türkiye de 1982 yılında, İntermobil ile başladığı operasyonlarına, doğrudan yatırım ile devam ediyor. 

Halihazırda alanında ürünleriyle Türkiye treyler ve otobüs endüstrisinde yüzde 85, kamyon endüstrisinde de yüzde 65 pazar payına sahip olan Belçika merkezli marka, 2011 yılında kurulan WABCO satın alma ofisi aracılığıyla, Türkiye deki 20 yi aşkın yerel tedarikçiden 2018 yılında 330 milyon TL lik satın alma gerçekleştirdi. 

Türkiye de genişleme stratejisini desteklemek, yerel satış sonrası müşterilerinin ve ağır ticari araç üreticilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla, İstanbul da bir lojistik ve dağıtım merkezi yatırımı gerçekleştirdi. Ağustos 2018 de 100 milyon TL lik bir yatırım ile hayata geçen lojistik ve dağıtım merkezi, ağır ticari araç üreticilerinin WABCO nun ürünlerine daha hızlı ulaşmasını, lojistik ve stok maliyetlerini azaltarak verimliliklerine katkı sağlamayı amaçlıyor. 

WABCO nun 36 yılı aşkın süredir Türkiye deki tek temsilciği ve stratejik çözüm ortaklığını yürüten İntermobil in tedarik zinciri yönetimini üstlendiği lojistik ve dağıtım merkezi, 2000 metrekarelik bir alanda faaliyet gösterecek. 85 milyon TL lik stok ürünü barındıracak olan merkezde, 20 kişi istihdam edilecek. WABCO, yeni lojistik merkezi ve Türkiye deki genişleme stratejisi kapsamında, 2022 yılında tedarikçi sayısını 32 ye, satın almayı da 720 milyon TL ye çıkarmayı amaçlıyor. 
WABCO nun lojistik ve dağıtım merkezi yatırımın detaylarını, kurumun hedeflerini ve Türkiye stratejisini paylaşmak amacıyla düzenlediği toplantıya Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Arda Ermut, WABCO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su Jacques Esculier, WABCO Türkiye Genel Müdürü Kazım Eryılmaz ve WABCO Türkiye Temsilcisi İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya katıldı.

Arda Ermut:   Teknolojilerini ülkemize transfer eden yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyoruz 

Wabco yöneticilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut,  Wabco nun bu yatırımı Türkiye ekonomisi ve yatırım ortamımıza duyduğu güveni gösteriyor. Wabco yaklaşık 40 yıldır Türkiye de. 2011 yılında ofis açarak başladıkları Türkiye deki faaliyetlerine lojistik merkezini de ekleyerek önemli bir adım daha attılar. Bu lojistik merkezi daha sonra yapacakları yatırımın habercisi oldu. Wabco nun gelecek dönemde yapacağı yatırım ekonomimiz için problem olan cari açık ve katma değerli üretim gibi konularda sektöre ve ülke ekonomisine ciddi katkı yapacaktır  dedi. 

 Rekabetin yoğun, dönüşümün hızlı olduğu otomotiv sektöründe geleceğin teknolojilerini ülkemize kazandırmamız önemli. WABCO nun yatırımı bu anlamda ayrı bir önem ifade etmektedir  diye konuşan Ermut yabancı yatırımcıların her zaman yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi:  Üretim yapan, sanayimize katkı sağlayan, teknolojilerini ülkemize transfer eden ve ihracat yapan yerli ve uluslararası tüm yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Bunu yaparken bir yatırım ekosistemi oluşturuyoruz. Girişimciliği nasıl güçlendiririz, yatırım ortamını nasıl iyileştiririz ve böylece ülkemizde nasıl daha çok nitelikli üretim yaparız, bunu düşünüyoruz ve bu yönde adımlar atıyoruz.  

Jacques Esculier  Üretim ve mühendislik için de Türkiye hedefimizde 

Konuşmasına Türkiye nin ekonomik büyümesine ve trafikte yer alan ağır ticari araçların güvenliğine bir nebze olsun katkıda bulunmanın kendileri için onur kaynağı olduğunu söyleyen WABCO Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su Jacques Esculier, lojistik ve dağıtım merkezinin Türkiye deki yatırımları için bir mihenk taşı olduğunu belirtti. Esculier  Lojistik ve dağıtım merkezi yatırımımız ilk etapta Türkiye deki müşterilerimizle yakın gelecekte ise tedarikçilerimizle iş hacmimizi artıracak. Gelecekte sadece Türkiye de değil, bölgede planladığımız yatırımlar için de ana üs görevi üstlenecek  diye konuştu. Jacques Esculier, Türkiye de yatırım için köklerini derinleştireceklerini, Türkiye nin WABCO nun üretim ve ARGE merkezi yatırımı için en büyük adayı olduğunu belirti. 

Kazım Eryılmaz  Tedarikçilerimizi istihdam artırmaları için cesaretlendirdik  

Türkiye otomotiv sektörü temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan WABCO Türkiye Genel Müdürü Kazım Eryılmaz   WABCO Türkiye yapılanmasını oluşturduğumuz 2011 yılından bu yana, Avrupa dan, Asya ya ve Amerika ya yayılan üretim ağımızda, Türkiye deki 20 tedarikçimizden dökümden, kauçuğa, otomat parçalardan, rulmanlara, yaylara ve sac parçalara kadar 330 milyon TL lik ürün temin eder hale geldik. Son 8 yıldır geliştirdiğimiz tedarikçilerimiz sayesinde, ülkemizin sadece otomotiv yan sanayisi ihracatına katkı sağlamakla kalmayıp, artan satın alma hacmimizle tedarikçilerimizi ek çalışan istihdamı konusunda cesaretlendirdik  diye konuştu. 
Eryılmaz,   2023 hedefimiz; ülkemizde 32 tedarikçiye ve bugünün rakamlarıyla 720 milyon TL lik satın alma cirosuna ulaşmak ve Türkiye nin ihracatına doğrudan değer katmaktır. 

Bugün açılışını gerçekleştirmekte olduğumuz lojistik merkezi yatırımımız ise, şirketimizin Türkiye ye süregelen ilgisinin ve güveninin güzel bir resmidir. Bu yatırım sayesinde müşterilerimize stok desteği sağlamayı, hizmetimizi farklılaştırmayı ve ülkemizdeki pazar payımızı artırmayı hedeflemekteyiz. Türkiye ye inanıyoruz! Türk mühendislerinin bilgisine ve işçilerinin emeğine güveniyoruz! Türkiye de sağlam adımlarla ilerliyoruz!  dedi.

Rıfat Perahya:  Daha fazla yatırım için gayret gösteriyoruz  

Toplantıda söz alan WABCO Türkiye temsilcisi ve çözüm ortağı İntermobil in Genel Müdürü Rıfat Perahya ise, WABCO nun Türkiye de yatırım yapması için uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini, bu yatırımın sadece kurum için değil, Türkiye ağır ticari araç sektörü için de çok önemli olduğunu söyledi. Perahya,  36 yılı aşkın süredir işbirliği yaptığımız bir dünya devinin ülkemizde yatırım yapması, bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Ülkemiz ağır ticari araç sektörü sadece üretim değil, aynı zamanda AR-GE ve know-how ıyla artık tüm dünyaya yeteneğini kanıtlamış bir ülke. Bu tür yatırımlar bu konumunu daha da güçlendiriyor. Bu ülkenin bir şirketi olarak, temsilciğini yaptığımız diğer markaların da ülkemize yatırım yapmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz  diye konuştu. 

WABCO Hakkında;
WABCO (Westinghouse Air Brake Company) ağır ticari araçların güvenliğini, verimliliğini ve bağlanabilirliğini geliştiren dünya çapında lider bir teknoloji ve hizmet tedarikçisidir. Konseptlerden bitmiş ürünlere ve ötesine kadar, 1869 dan bu yana araçların daha güvenli ve daha kolay kontrol edilebilmesi için yenilikçi sistemler geliştirmektedir. Bugün, sektöründe birçok ilklere imza atan WABCO, kamyon, otobüs, treyler, otomobil üreticileri için stabilite kontrolü, süspansiyon, otomatik aktarım sistemleri, aerodinamik alanlarında inovasyonlarına devam etmektedir. 2017 yılında 3.3 milyar dolarlık satış hacmi olan WABCO, 40 ülkede, 15.000 çalışanıyla, yerel yetenek ve bilgi birikimi ve küresel bir işbirliği ortamıyla, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi