SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ocak 2020, Perşembe

Kasim 2018 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_175

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


HEFI Fuarı, 2 Yılda Bir Düzenlenecek


Beyaz eşya sektörünün paydaşları ve önde gelen ana ve yan sanayi şirketlerinin önerisiyle ATİS FUARCILIK, HEFI Fuarını 2 yılda bir düzenleme kararı aldı. 

ATİS FUARCILIK tarafından 2. kez yapılacak olan HEFİ İstanbul Ev elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı, ankastre mutfak ekipmanları ve küçük elektrikli ev aletlerini de kapsayacak şekilde Mart 2020 de düzenlenecek. 

Yenikapı Avrasya Kültür ve Sanat Merkezinde on bin metrekarelik kapalı alanda, Avrasya Tüneli çıkışında, Marmaray durağının yanında, Atatürk Havalimanına 10 dakika mesafede, 5 bin araçlık muazzam park alanı ile İstanbul un orta yerinde Yenikapı da yapılacak.

2020 için yurtdışı alım heyetleri çalışmaları Ticaret Bakanlığı ve İhracatçı Birlikleri  (İMMİB-TET) desteği ile hemen başlatılmış ve olumlu bir şekilde ilerlemektedir. Çok yakında yan sanayi şirketlerinin satışı ve rezervasyonları tarafımızdan yapılacaktır.

Ülkemiz beyaz eşya sektörünün uluslararası alanda gururu olacak, HEFI 2020 - İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı na ilgili tüm paydaşların desteklerini ve katılımını bekliyoruz.

***
6 kalemde KDV ve ÖTV indirimi
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 ana ve alt sektörde KDV ve ÖTV indirimine gidildiğini açıkladı. Bu indirimlerin 1 Kasım - 31 Aralık 2018 tarihi arasında uygulanacağını belirtti.
Albayrak, yeni vergi indirimlerini şu şekilde anlattı:
- Beyaz eşya sektöründe ÖTV oranlarını yıl sonuna kadar sıfıra indiriyoruz.
- Tapu harçlarının yüzde 4 ten 3 e indirilmesini yıl sonuna kadar devam ettiriyoruz.
- Konut satışlarında KDV oranını yüzde 18 den 8 e indirim uygulamasına yıl sonuna kadar devam ediyoruz. Mobilya sektöründe KDV oranını yüzde 18 den 8 e indiriyoruz.
- 1600 cc altı motorlu araçlarda uygulanan ÖTV uygulamasında 15 er puanlık indirime gidiyoruz.

- Ticari araçlarda KDV oranlarını yüzde 18 den yüzde 1 e indiriyoruz.
Yetmez, ama evet çok önemli bir kampanya; neden yetmez 2 aylık kısa sürede arz-talep dengesi yeterince oluşmayacaktır. Özellikle; otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada uygulanan bu indirimler, 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılırsa daha yararlı olacaktır. Neticede üretimde, istihdamda ve ticarette oluşacak sirkülasyonla vergi kaybı dolaylı diğer gelirlerle ve bu önemli sektörlerdeki çarkların takılmadan dönmesiyle karşılanacaktır. Kaldı ki buna ilave yerli ve yabancı yatırımcılara, üretime dair yapacakları belli dilimler arası yatırımlarda, istihdam, ihracat vb. garantisi vermeleri kaydıyla 5-10 yıl kurumlar vergisi, SGK muafiyeti gibi vs. alanlarda vergi indirimleri sunmak gerekir. Ayrıca uygulanan KDV ödemelerinin gelecek ayın 26. günü yerine, 3 aylık bir sürede yatırılması avantajı sunulmalıdır. Ürünü veya hizmeti satan, faturasını kesen çoğu işletme tahsilatını gelecek ayın 26 sına kadar alamamaktadır. Umarım çok çok kısa sürede döviz-faiz sarmalı bir dengeye oturur, iş dünyası da rahat bir nefes alır.

***

SUBCONTURKEY, Kasım  sayısı ile 29 Kasım-2 Aralık tarihlerinde Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarında, 5-8 Aralık 2018 de de Plast Eurasia İstanbul Fuarında yer alacak.
***

SUBCONTURKEY in 16. yaşı hayırlı olsun.
16 senedir birlikte hareket ettiğimiz, desteklerini bizden esirgemeyen yazılarıyla SUBCONTURKEY i okunur kılan yazarlarımıza, iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza, reklam verenlerimize, okurlarımıza ve vefalı çalışanlarımıza çok çok teşekkür ederim. 
İyi ki varsınız… Birlikte nice yıllarımız olsun.

Her işin başı sağlık, sağlıkla kalın.

VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi