SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ocak 2019, Cuma

Mart 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_167

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

3M, Türkiye de Yatırımlarına Devam Ediyor

3M Aşındırıcı Sistemler Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Dilber, aşındırıcı sistemlerde Türkiye de katma değer yaratan önemli bir zımpara üreticisi olduklarını belirterek sürekli geliştirdikleri yeni ürünlerle endüstride önemli verimlilik sağladıklarını belirtti. 3M in Çorlu daki yatırımlarıyla yeni istihdam olanakları da yaratacağını belirterek, Türkiye ye önümüzdeki yıllar içerisinde önemli miktarda yatırımın geleceğini bildirdi.

SUBCONTURKEY: 3M hakkında bilgi verir misiniz?

Ömer Dilber: 3M 1904 te Amerika da madencilik şirketi olarak kurulmuştur.Madencilik ile başlayan girişimcilik hikayesi zımpara mineralinin bulunması ile devam etmiştir.  3M endüstriyel ürünlerde dünyanın önde gelen firmlarından biridir, tüm iş gruplarıyla birlikte 32 milyar dolarlık satış hacmine sahiptir. 

3M Aşındırıcı Sistemler grubu 100 yılı aşkın tecrübesiyle düzenli olarak yeni ürünleri piyasaya sunmuştur. 3M zımpara kağıdını keşfettikten sonra, Scotch Brite elyaf aşındırıcı ürününün geliştirmiştir. 

3M Türkiye de 2 fabrikası ile hizmet veriyor. İlk kurulan fabrika Çerkezköy deki diğeri ise yeni kurulan Çorlu Fabrikasıdır. Çerkezköy fabrikamızda, bebek bezi yan bantları, otomotiv filmleri ve toz maskeleri, Scotch Brite bulaşık süngerleri üretilmektedir. 

Türkiye deki ikinci fabrikamız olan 3M Çorlu fabrikamız 3 sene önce açıldı. Çorlu Serbest Bölge de toplamda 1,5 milyon metrekarelik bir arazi üzerinde yatırımı devam etmektedir. Bölgedeki diğer üretim hatlarının da Çorlu Fabrikası na taşınmasıyla birlikte Çorlu Fabrikası bölgenin merkez üretim üssü haline gelecektir. Büyüyen fabrika ile birlikte bölgede ciddi yeni istihdam yaratacağız. 

3M Aşındırıcı Sistemleri, farklı ölçeklerdeki sanayi tesislerinin, faaliyet alanları ne olursa olsun ihtiyaç duydukları tüm aşındırıcı çözümlerine yanıt vermektedir.

Bu çözümlerden biri olan Trizact ürün grubu piramit şeklindeki aşındırıcı mineralleri barındıran ürün grubumuzdur. Bu mineraller çalışma esnasında müşterilerimize sürekli aynı yüzey hassasiyeti ve pürüzlülüğünü elde etmelerini sağlıyor. Bir diğer çığır açan patentli çözümümüz ise CubitronII mineral teknolojimiz. Bu teknoloji, seramik minerallerinin mikroreplikasyon teknolojisiyle üçgen şeklinde şekillendirilmesini sağlıyor. CubitronII minerali normal bir minerale göre çok daha keskin. Normal bir mineral sürtünerek ilerler, ısı çıkarır ve hemen körelir. Üçgen mineraller ise hem çok iyi talaş kaldırır, seramik olduğu için kırılgandır ve çalıştıkça körelmez Kırıldığı vakit ise daha da keskinleşir. Bu özellikleri ile piyasadaki standart minerallere göre çok daha rahat ve hızlı iş yapar. Sizlere anlattığım bu katma değerli ürünlerle sanayimizin gelişmesine katkı sunmak bizlere gurur veriyor.

SUBCONTURKEY: Türkiye de Ar-Ge çalışmaları yapılıyor mu?

Ömer Dilber: 3M yıllık cirosunun %6 sını araştırma ve geliştirme için harcamaktadır. 32 milyar dolarlık ciroya sahip bir firma olduğu düşünüldüğünde Ar-Ge için ayrılan kısmın büyük bir rakam olduğu ortaya çıkmaktadır. 

3M in Amerika dan Çin e, Avrupa dan Asya ya dünyanın dört bir yanında Ar-Ge merkezleri var. Türkiye de de uygulama mühendislerimizin çalıştığı bir Ar-Ge merkezimiz bulunmakta. Bu merkezde mühendislerimiz müşterimiz için en doğru ürünle doğru çözümü bulmak için uygulama çalışmaları yapıyor. Bu özelliğimizle müşterilerimize ek katma değer sunmuş oluyoruz.

SUBCONTURKEY:2017 yılı nasıl geçti?  Yılından beklentileriniz nelerdir?

Ömer Dilber: 2017 yılı bizim için oldukça iyi geçti ve memnun olduğumuz bir sene oldu. 2017 yılı içerisinde sektöre yaklaşımımız ve ürün odağımızla ilgili yeni yapılanmamız oldu. Özellikle 3M CubitronII mineralini barındıran fiber disklerimizi ön plana çıkardık. Odaklandığımız sektör ve ürünlerle birlikte çok ciddi büyüme gerçekleştirdik. 2018 yılında da yine benzer bir agresif büyüme hedefliyoruz. 

Mart ayının sonunda 3M Silver adındaki yeni taş serimizi piyasaya sunacağız. piyasaya sunacağız.  Geliştirilmiş CubitronII teknolojisini kullanan bu ürün grubuyla, yine taşlama ve kesme verimliğini geliştirip müşterilerimizin maliyetlerini düşüreceğiz. 2018 deki büyümemizin bir bölümünü bu portfolyömüzle gerçekleştireceğiz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2B0388W

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi