SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Mayıs 2019, Cuma

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Dünyanın 3. Büyük Otomotiv Endüstri Fuarı 5 Nisan da İstanbul da

Son 12 yılın ihracat şampiyonu Türkiye otomotiv sektörü, 5 - 8 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 12. Uluslararası “Automechanika İstanbul” fuarında buluşmaya hazırlanıyor. Frankfurt ve Shanghai’dan sonra dünyanın en büyük 3. otomotiv fuarı Uluslararası “Automechanika İstanbul”, tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonellerini bir araya getirecek. Otomotiv sektörünün Türkiye’nin parlayan yıldızı olduğuna dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Uluslararası “Automechanika İstanbul” fuarı Türk otomotiv sektörü için uluslararası rekabette güçlü bir platform” dedi.

Messe Frankfurt İstanbul ve Deutsche Messe’nin Türkiye Ofisi; Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından Ekonomi Bakanlığı ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği desteğiyle organize edilen ve bu yıl 12. kez düzenlenecek olan, dünyanın en büyük 3. otomotiv fuarı 12. Uluslararası “Automechanika İstanbul” Fuarı, çevre ülke pazarlarına yatırım yapmayı hedefleyen tüm yerli ve yabancı firmaları bir araya getirecek.  2017 yılında 33 ülkeden 1200’ün üzerinde katılımcıyı ağırlayan fuarda ziyaretçiler bu yıl da aradıkları ürün ve firmaları; Parça & Sistemler, Bakım & Onarım, Aksesuarlar & Tuning, Madeni Yağ, Reifen Lastik ve Jant, Akü, E-mobility, Araç Yıkama & Bakım Merkezi olmak üzere oluşturulan 7 özel bölümde kolayca bulabilecek, sektöre dair yenilikleri ve gelişmeleri yerinde izleyerek, uluslararası boyutta işbirlikleri gerçekleştirebilecekler.

Otomotiv endüstrisinin üretici, yatırımcı ve alıcılarını bir araya getirip yeni iş fırsatları ve distribütörlük anlaşmaları yapma fırsatı sunduklarını belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları söyledi: “Otomotiv endüstrisi sağladığı yüksek istihdam oranı ve yüksek büyüme hızıyla Türkiye ekonomisi için stratejik bir faaliyet alanı. Yakın zamanda yerli otomobil üretmeye hazırlanan sektörün bu başarısında uluslararası fuarlar büyük öneme sahip. Türk otomotiv sektörü uluslararası fuarları etkin bir şekilde değerlendirerek yeni iş bağlantıları yakalama noktasında başarılar işlere imza atıyor. Avrasya bölgesinin en büyük otomotiv fuarı olan ‘Automechanika İstanbul’ da otomotiv sektörünün tüm lokomotif kurumları bir araya gelecek. ‘Automechanika İstanbul’ 2018’de her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün lider buluşma platformu olarak, Tük otomotiv sektörün başarısını ileriye taşıyacak yeni adımlar atılacak.” 

3 Kıtada Otomotiv Sektörünün Buluşma Noktası

Automechanika İstanbul bu yıl da otomotiv üreticilerine yeni işbirliği bağlantısı kurması noktasında birçok fırsatı beraberinde getiriyor. Alım Heyeti Programı kapsamında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde satın almacı heyetler fuarda ağırlanırken, katılımcı firmalar uluslararası alıcılarla bir araya gelerek yeni iş anlaşmaları sağlama fırsatı elde edebilecek.   

Otomotiv sektörünün tüm bileşenleri bu fuarda 

Automechanika Istanbul’un bu sene de ana destekçi olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Otomotiv Satış Sonrası Ürün Ve Hizmetleri Derneği Genel Sekreteri Ziya Özalp şunları söyledi: “Türkiye’de bugün trafiğe kayıtlı 21,7 milyon araç bulunuyor. 2002 yılında her bin kişiye 61 otomobil düşerken, 2017’de bu rakam 143’e yükselmiş durumda. Türkiye, otomotiv üreticisinden dağıtıcına herkesin radarına girmiş durumda. Avrupa pazarını domine eden satın alma gruplarının tamamı Türkiye pazarında aktif rol oynuyor. Böylesine büyük ve önemli bir sektörün temsil derneği olarak üzerimize düşen sorumluluk ve bilinç ile çalışıyoruz. Bu çalışmaların en önemlisi Automechanika İstanbul’dur.”

Türk otomotiv tedarik sanayinin yerel ve bölgesel pazarlara açılmasında ve tanıtılmasında Automechanika İstanbul’un önemli fırsatlar sağladığına dikkat çeken Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Anıl Yücetürk şunları söyledi: “Tüm sektörlerde ciddi daralmalar meydana gelirken, otomotiv sektörü ihracat ve ticari ortaklıklar noktasında önemli ivme yaratıyor. Türk otomotiv sanayisinin istikrarlı ama sürekli artan hacimde bir ilerleyişi var. 2017 sonunda üretim rakamlarımız da olumlu bir artış yaşadık. Bir önceki yıla göre yüzde 14 büyüyen araç üretimi 1,7 milyon adede ulaştı. Son yıllarda sağlanan bu başarıyı sürdürebilmek için hedef pazarlarda ticari ilişkilerimizi sürekli güçlü tutmamız gerekiyor. Automechanika İstanbul Fuarı, yeni ürün ve teknolojilerin sunulmasında önemli rol oynuyor. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi