SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Çetin Cıvata, HEFI Fuarında Boy Gösterecek

3 milimetre ila 27 milimetrelik her türlü soğuk şekillendirilmiş standart cıvata, vida ve somun üretimi yapan ve ayrıca müşteri talebine göre her türlü özel bağlantı elemanı üretimi gerçekleştiren Çetin Cıvata, 42 yıllık üretim tecrübesine sahip olarak faaliyetlerine devam ediyor. 

Bugün itibarıyla cıvata, vida ve bağlantı elemanları üretiminin yüzde 40’ını otomotiv ve beyaz eşya sektörüne verdiklerini belirten Çetin Cıvata Genel Müdür Yardımcısı Cenk Turfanda, Tecde Grup’un yatırımlarından ve HEFI Fuarının öneminden bahsetti. 

SUBCONTURKEY: Tecde Grup bünyesinde yer alan, bağlantı elemanları sektörüne üretim ve satış yapan şirketlerinizin de 2017-2018 yılı üretimleri ve yatırımları hakkında bilgi verir misiniz?

Cenk Turfanda:  Tecde Grup olarak 2017 yılında; 3 firmamızda Çetin Cıvata A.Ş., Mertsom Somun (Hadımköy Fabrikası) ve Tekno Bağlantı (Malatya Fabrikası) olarak 30 bin ton civarında imalat yaptık.

2018 yılı hedefimiz ise 40 bin ton imalat gerçekleştirmek. 3 şirketin ihracatı ise %40, 700’ün üzerinde çalışanımız var. Malatya fabrikamız bu sene 25.000 metrekare kapalı alana çıkacak. İstanbul’daki kapalı alanımız ise 50 bin metrekaredir. Toplamda 75 bin metrekare kapalı alanda üretim ve depolama yapıyoruz.

Şirketlerimizden Mertsom, özel ürünler üretiyor ve büyüme hedefleri var. Otomotiv ve beyaz eşya yan sanayisi için daha çok somuna dayalı soğuk parça şekillendirilen ürünler üretmektedir. Bulunduğu yer alan olarak yetmez olmuştu, alanının büyümesi gerekiyordu ve yeni yapılacak makine yatırımları olacağı için Hadımköy’de yeni bir yere taşıdık. Bu yıl yeni makinalar da gelecek. Mertsom Somun’un aylık 200 ton kapasitesi var ama yeni makinalarla kapasitemizi 300 tona çıkaracağız. Mertsom, geçen yıl 1200 ton üretim yaptı, 2018 yılı hedefimiz 2000 ton üretim gerçekleştirmek. Özel imalatlar yaptığımız için tonaj olarak değerlendirmek tam doğru olmasa da hedefimiz bu rakamı gelecekte aylık 500 tona çıkarmaktır. Mertsom Somun, önümüzdeki 5 yıl içerisinde yıllık 6000 ton özel ürünler üreten bir fabrika haline gelecek. 

Tel çekme ünitemizi de o binaya taşıdık, kaplama tesisimizi de yine aynı bölgeye taşıdık. Böylelikle Çetin Cıvata A.Ş.’de (Çatalca Fabrikası) 3000 metrekare alan kazandık. Bu alana da ileri teknoloji makinalar gelecek ve grup firmalarımıza yatırımlarımız devam edecek. 

2018 ve 2019 yılında da yeni makinalar alacağız. Grubumuzun 2018 yılı yatırım planlarında; kaplama ve ısıl işlem tesislerine ilave yatırımlar, her 3 lokasyona yeni makine alımı, fabrika inşaat yatırımları dahil 13 milyon USD’lık bir yatırımı olacak.  

SUBCONTURKEY: HEFI Fuarının sektör için önemini değerlendirir misiniz?

Cenk Turfanda:  Türkiye, beyaz eşyada ve yan sanayide dünya çapında önemli bir konuma sahip. Bu konumu giderek daha da güçlendiriyor. Türk beyaz eşya sanayinin böyle bir iddiası varken, kendi teknolojisini ve ürünlerini sergileyeceği, tüketicisiyle ve müşterileriyle biraraya geleceği bir fuar yararlı olacaktır. HEFI Fuarı, Türk beyaz eşya sektörünün gücünü bir kez daha kanıtlayacaktır. Yeni pazar ve iş birliği imkanları yaratarak, ihracata olumlu katkı yapacağına inanıyoruz. Biz de beyaz eşya sektörünün bir tedarikçisi olarak fuara katılım sağlayacağız. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi