SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Mayıs 2019, Cuma

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

OBEL, Küresel Tedarik Zincirinin Vazgeçilmez Markası Haline Geliyor

1978 yılında, Turgut Nacaroğlu ve Turgay Nacaroğlu tarafından kurulan OBEL Grup, bugün üretiminin %40’ını sadece otomotiv sektörü için ihraç ediyor. Ailenin İkinci Kuşak ferdi ve OBEL Grup Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Nacaroğlu, 2017 yılında yaptıkları büyük yatırımlar ve 20-20-20 hedef sloganı ile 2 yıl içinde yılda 20 bin ton üretim gerçekleştireceklerini ve OBEL denildiğinde akıllara ilk kalitenin geldiği bir firma olduklarını, bu niteliği devam ettirmek için tüm yatırım ve eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. 
Nilay Nacaroğlu ile Fastener Fair Turkey fuarında görüşme imkanı bulduk. 

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Nilay Nacaroğlu: Amcam Turgut Nacaroğlu ve babam Turgay Nacaroğlu tarafından 1978 yılında kurulan aile şirketimiz Obel Grup bünyesinde ailenin ikinci kuşak üyesi olarak 8 yıldır görev almaktayım. Amerika’da Northwest Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret lisansımı tamamlayarak, 3 yıl süre ile İstanbul’da Price Waterhouse Coopers (PwC) firmasında çalıştım. Sonrasında, firmamızı daha da güçlendirmeyi amaçlayarak Obel Grup’da çalışmaya başladım ve halen CFO olarak görevimi sürdürmekteyim.


SUBCONTURKEY:Obel’in kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Nilay Nacaroğlu: Obel Grup, bugün 23 bin metrekare kapalı alanda otomotiv sektörüne yönelik özel cıvataların üretimini yapmaktadır. Grup bünyemizde üretim ekibinde 300, satış ekibinde ise 100 olmak üzere toplamda 400 personelimiz çalışmaktadır. Başta küresel otomotiv firmaları ve otomotiv yan sanayi firmaları olmak üzere üretimimizin %40’ını AB ülkelerine ihraç etmekteyiz. 

Hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ederek yenilikçi ve yaratıcı ekibimizle firmamızın misyon edindiği kalite ve güvenilirlik kavramlarını sürekli geliştirmek ana hedefimizdir. 
ISO 9001, IATF 16949 ve ISO 14001 sertifikalarına sahibiz. 16949 sertifikamızı bu sene IATF versiyonuna geçerek yeniledik. ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikasını almak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 

Obel Cıvata Son Bir Senede Yaptığı Yatırımlar İle %20 Büyüdü
Yıllık 20.000 ton üretim hedefimize ulaşmak için, kapasitemizi arttıracak büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Örneğin; ısıl işlem tesisimizi 3 kat büyüterek yatırım planımızın ilk adımını tamamladık.

2018 hedeflerimizden ‘tasarım merkezi’ projemizi hayata geçirmek için, yeni bina inşaatlarımız ve makine teçhizat yatırımlarımız devam ederken Ar-Ge ekibimizi de hızla büyütüyoruz.  


SUBCONTURKEY:Üretimini yaptığınız ürünler daha çok hangi sektörlerde kullanılmaktadır?

Nilay Nacaroğlu: Ürünlerimiz, birinci sırada otomotiv sektörü olmak üzere, savunma sanayi, inşaat, mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde kullanılmaktadır.

SUBCONTURKEY:2017 yılı bir önceki yıla göre nasıl geçti? Önümüzdeki dönem için üretim hedefleriniz nelerdir?

Nilay Nacaroğlu: Bir önceki seneye göre %20’lik bir büyüme ile 2017 hedeflerimizi gerçekleştirdik. Aynı başarıyı önümüzdeki yıllarda da göstererek, firmamızı küresel otomotiv tedariğinde dünya markası yapmayı hedefliyoruz. Daha önce de bahsettiğim gibi, yılda 20.000 ton üretim hedefimize hızla ilerlemekteyiz.


SUBCONTURKEY:Yurt dışı fuarlarına katılıyorsunuz. Fuarlardan beklentileriniz nelerdir? İhracat yaptığınız ülkeler hangileridir?

Nilay Nacaroğlu: Fuarların sektörümüz adına çok güzel bir birliktelik aracı olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle fuarlarda ana hedef, yeni iştiraklerle birlikte, mevcut müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile bir araya gelerek iş ilişkilerimizi en kuvvetli seviyeye getirip, müşterinin sesine kulak vermektir. 2019 Mart ayında, her zamanki gibi Fastener Fair Stuttgart fuar’ında yer alıyor olacağız. 

İhracat yaptığımız ülkeler ağırlıklı olarak Almanya, İtalya ve Avusturya’dır. Hollanda, İspanya, Fransa ve Polonya’ya da ürünlerimizi gönderiyoruz. Şu anda Amerika’ya direk ihracatımız olmamasına rağmen, geçtiğimiz yıl, ABD’de otomotiv organizasyonunda tanıtılan yeni jenerasyon araba motorunda Obel marka cıvataları görmek göğüsümüzü kabartmıştır. Bunun sebebini Obel olarak kalite’yi her zaman her şeyin önünde tutmamıza bağlıyorum. Biz her zaman kalitemizle anılmak için çalışıyoruz. Kalitemiz, ihracattaki başarımızın da ana kaynağıdır.


SUBCONTURKEY:Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Nilay Nacaroğlu: Çin’deki çelik fiyatlarındaki sert yükselişten dolayı, Türkiye, Avrupa için cazibe merkezi haline geldi. Hem coğrafi konumumuz nedeniyle elde etmiş olduğumuz lojistik avantaj, hem de ürün kalitemizin desteği ile Avrupa’dan Türk tedarikçilere talep ciddi anlamda artmış bulunuyor. Biz de ihracat adına sektördeki bu gelişmeden çok memnunuz. Hammaddenin dengelenmesinden dolayı elde ettiğimiz avantajı kullanıp sektörümüzün ihracatının artmasına katkıda bulunuyoruz. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi