SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Otomotivin Topuk Sesleri Seger Korna İle Daha da Yükseldi

Türkiye nin lokomotif sektörü otomotivde kadın iş gücünün değeri ve önemi her geçen gün artıyor. Taşıt Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ın düzenlediği ve kadın liderlerin bir araya geldiği  Otomotivde Topuk Sesleri  etkinliğinde konuşma yapan Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, iş yaşamında kadının önemini anlattı. Tezer konuşmasında; kadınların zorluklarla mücadele azmi, değişikliklere uyum, gözlemcilik ve yaratıcılık gibi nitelikleri ile iş yaşamında başarı kazandıklarının altını çizdi.

Bursa da ürettikleri kornaları, 70 ten fazla ülkeye ihraç eden Türkiye nin en büyük korna üreticisi Seger, TAYSAD ın düzenlediği   Otomotivde Topuk Sesleri  etkinliğine katıldı. Birlikte üreten ve büyüyen kadın liderlerin bir araya geldiği ve tecrübelerini paylaştığı etkinlikte konuşma yapan Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, kadınların iş hayatında ön yargı ve görünmez cam tavanlarla karşılaşsalar da zorluklarla mücadele etme ve yaratıcılık gibi çeşitli nitelikleri ile başarı kazandıklarının altını çizdi. 

TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, toplantının açılış konuşmasında otomotiv sektöründeki kadınların başarısından bahsettiği konuşmasından sonra salondan ayrılarak kadınları panel için baş başa bıraktı.  Panele Seger Genel Müdürü Tülin Tezer in yanı sıra Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Orsan Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Orman, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve onur konuğu olarak da Nurus Grup Kurucu ortağı Birten Gökyay katıldı. 

Kadınlar yaratıcı ve gözlemciler, yeteneklerinin farkına varmalılar  

Etkinliğin  Kadın Liderler Anlatıyor  panelinde konuşma yapan Tezer, kadınların iş yaşamında kendi kendilerine engeller oluşturduklarına dikkat çekerek,   Kadınlar toplum tarafından kendilerine biçilen rolleri hiç sorgulamadan kabul ediyor. Ailemi ihmal ederim, çocuğuma zaman ayıramam, evdeki işlerim aksar gibi endişelerle daha fazla sorumluluk almaktan kaçınıyor ve karşılarına çıkan kariyer fırsatlarını kaçırabiliyor. Çevresinde ya da ailesinde başarılı ve karar verici pozisyonlarda yer alan kadın rol modeller yoksa özgüvenleri azalabiliyor. Böylece yöneticiliği erkek işi olarak görüyor   dedi. 

Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, kadınların zorluklarla mücadelede azmi, duygusallıkları, değişikliklere uyum göstermeleri, gözlemci olmaları, yaratıcılıkları, eğitme becerileri ve farklı konulara organize olabilme gibi yeteneklerinin farkına varmaları gerektiğini ve iş hayatında engellerle karşılaşsalar da bu nitelikleri ile başarı kazanabileceklerini belirtti. 

Seger çalışanlarının yüzde 25 i, üst yönetimin ise yüzde 45 i kadın 

Tezer konuşmasında otomotiv sektöründe 28 yıllık iş tecrübesi ile kadın çalışanların ve özellikle yönetim kademesindeki kadınların müşteriler nezdinde Seger e prejtij kazandırdığını gözlemlediklerini açıkladı. Seger de kadın çalışan sayısının sektöre kıyasla oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Tezer,  Tüm çalışanlarımızın yüzde 25 i kadın. Beyaz yakada bu oran yüzde 35 oranında. Üst yönetimde ise bu oran yüzde 44 seviyesinde. 8 departmanımızın 3 ünde- Kalite, Finans ve Üretim – kadın yöneticiler görev yapmakta. Yönetimde kadınların söz sahibi olması yurtiçindeki müşterilerimizin yanı sıra yurtdışındaki müşterilerimiz tarafından da ilgiyle karşılanıyor ve bu durumun şirketimizin imajını yükselttiğini gözlemliyoruz  açıklamasında bulundu. 

Seger hakkında:
Hem üretimde hem de korna ticaretinde dünya çapında varlık gösteren yüzde 100 yerli sermayeli Seger Korna, bugün ülkemizde ve dünyada önemli araç üreticileri ile yaptığı anlaşmalarla elektrikli ve havalı korna üretiminde bir marka haline geldi. Seger; Renault, Isuzu, Audi, Honda, Mercedes-Benz, Volkswagen, Tesla, Nissan, Ford, Dacia, ağır vasıta ve iş makinalarında BMC, Karsan, JCB, Iveco, Temsa, Otokar, DAF, traktör ve tarım makinalarında Hattat, Çukurova, Erkunt, Hidromek, Tümosan, Türk Traktör, Taral, Bozok Traktör, Hars Traktör, motosiklet grubunda ise Indian Motorcyle, Bigdog, Victory, Polaris gibi dünya devlerinin kornalarını tedarik etmektedir. Seger, Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya da olmak üzere dünyada 70 in üzerinde ülkeye satış yapıyor.
 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi