SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Sandvik: Yenilikçi Alına Kanal Açma Sistemi, Benzersiz Bir Uygulama Güvenliği Sağlar

Kanal açma zorluğuyla yüzleşmek

 

CoroCut® QF, kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant ın alına kanal açmak için özel olarak tasarladığı yeni bir konsepttir. CoroCut QF, derin ve dar alına kanallar işlerken bile benzersiz güvenilirlik ve üstün uygulama güvenliği sunmak için tasarlanmış olup, aynı zamanda kullanması zor özelliklere gelişmiş erişilebilirlik de sağlar.

 

Sandvik Coromant Kesme ve Kanal Açma Ürün Yöneticisi Jenny Claus  Bir alına kanal işlenirken talaşlar kolayca kanal içine sıkışabilir ve üretim verimliliğine zarar verebilir, bu nedenle uygulama stabilitesi çok önemlidir,  diye açıklıyor.  CoroCut QF, yüksek bıçak sertliğini artırmak için güçlü bir tasarıma sahipken, hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısı da başarılı ve tekrarlanabilir alına kanal açma işlemine yardımcı olur. Kesici uç ekstra stabilite için eğilirken yenilikçi bir yarık tasarımı, doğru sıkma kuvvetinin uygulanmasını sağlar. Kesici ucun üstünde, altında ve arkasında bulunan özel raylar, kesici uç hareketini en aza indirgeyerek uygulama güvenliğini kolaylaştırır.

 

Uygulama stabilitesini artıran CoroCut QF nin ek özellikleri eksenel montajlı CoroTurn® SL başlığının yeni bir versiyonunu içeriyor. SL başlığın kullanılması, müşterilerin ulaşılması zor özelliklere erişilebilirliğin artırılması ile sönümlemeli Sessiz Takımlar™ delik işleme baralarında stabil, yüksek kaliteli iç alına kanal açma için CoroCut QF den faydalanabileceği anlamına gelmektedir.

 

Bu tip bir takımda hassas üst ve alt kesme sıvısının bulunması piyasada benzersizdir ve özellikle derin ve dar alın kanalları açarken yararlıdır. Kanallarda sıkışan talaşlar, kesici ucun kırılmasına ve riskli uygulamalara neden olabilir. Alına kanal açma işlemi sırasında genellikle operatörler, talaşların sıkışması durumunda ilerlemeyi düşürmektedir ve bu da verimliliği engellemektedir. Sonuç olarak, gelişmiş talaş kontrolü ve kesme kuvvetleriyle başa çıkabilen sağlam bir sistem çok önemlidir. Bu özellik aynı zamanda insansız işleme için potansiyel sağlayabilir. ​

 

Bir müşteri örnek çalışmasında, bir CNC tornalama merkezinde 35 bar (508 psi) basınçlı kesme sıvısı ile düşük karbonlu çelikten sesli sistem parçalarında alına kanal açılırken zayıf talaş kontrolü ve gürültü sorunlar arasındaydı. CoroCut QF ye geçiş yapınca, gelişmiş talaş kontrolü ve uygulama güvenliği, parçaların tamamlanmasında 50 parçadan 120 parçaya kadar bir artış gibi birçok avantaj sağladı (%140 daha fazla takım ömrü). Taretin dönmesini engelleyebilecek talaşları temizlemek için müşterinin her 10 parçada bir üretimi durdurması ihtiyacı ortadan kalktı.

 

CoroCut QF, 3 ve 4 mm (0,118 ve 0,157 inç) kesme genişlikleri , dört kalite  (GC1105, GC1125, GC1135 ve GC1145) ve alına derin kanal açma için TF geometrisiyle birlikte piyasaya sürülecek: Kanal açma için -GF ve profil işleme için -RM. Ayrıca, özel bir parça için gereken kesin bir kesme derinliği ve çap aralığı ile optimize edilmiş bir takım oluşturmayı mümkün kılan bir Sipariş Üzerine İmalat sistemi de mevcuttur.

 

 

Sandvik Coromant

Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 7.900 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi