SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Nisan 2018, Çarşamba

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/?Country=tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

TAYSAD da Yeni Dönem Başladı

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği nin (TAYSAD) 40. Olağan Genel Kurulu Toplantısı nda Alper Kanca güven tazeleyerek, yeniden Başkan seçildi. Toplantıda TAYSAD ın 2018-2020 yılları arasında görev yapacak Yönetim ve Denetleme Kurulları da belirlendi. 

TAYSAD ın en büyük amaçlarından birinin  Türkiye de otomotiv tedarik sanayinde faaliyette bulunan tüm seçkin firmaları temsil etmek  olduğunu vurgulayan TAYSAD Başkanı Alper Kanca,  TAYSAD ın karar mevkilerinde hem ulusal hem uluslar arası sermayenin yer aldığı, gençlerin ve kadınların daha çok sayıda görev aldığı, sadece İstanbul veya Kocaeli nin değil, diğer bölgelerin temsilinin de hissedildiği bir yönetim ekibi oluşturmaya gayret ettik   dedi.

Yeni nesil temsilcilerin TAYSAD faaliyetlerine etkin katılımının önemine değinen Kanca,  Ben TAYSAD yönetiminde Kanca ailesinden ikinci kuşağım. Babam da uzun yıllar Başkan Yardımcılığı yapmıştı. Aile şirketleri kalıcılığını sürdürürken, meslek örgütleri de etkin olarak, nesilden nesile temsil edilmeli. Bizden sonraki kuşaklar, gençler de TAYSAD da görev alsınlar, faal olsunlar istiyoruz. Bundan dolayı TAYSAD ın genç kuşak temsilcilerinin birbirilerini tanımaları, fikir alışverişlerinde bulunmaları, gelecekteki işbirliklerini oluşturmak amaçlı zevkli ve heyecanlı toplantılar gerçekleştirmeleri adına Platform Y diye bir oluşuma girdik. Burada geleceğin yöneticileri düzenli olarak kendi aralarında toplantılar düzenleyerek güçlü bir sosyal ağ oluşturdular  dedi. 

 Otomotivde kadınların gücü hissedilecek 

Otomotiv sektöründe kadınların varlığını artık çok daha güçlü hissedeceğimizi belirten Kanca, otomotivde bu zamana kadar gerektiği kadar fark edemediğimiz fakat bundan sonra fazlasıyla göreceğimiz bir kadın kuşağı var. Bundan sonra iş hayatının her alanında göreceğimiz kadınların dönemi başlıyor. TAYSAD olarak bu konuda otomotiv sektörüne öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2018-2020 döneminde görev yapacak Denetleme Kurulu üyelerimizin tamamı kadın  diye konuştu.

TAYSAD da yeni yönetim belli oldu

Genel Kurul da, 2018-2020 yılları arasında yine Alper Kanca nın Başkalığını yapacağı yeni Yönetim Kurulu nda önemli isimler yer aldı. Benteler ve Valeo gibi yabancı sermayeli küresel firmaların yanı sıra, Maxion İnci ve KordSa gibi yerli küresel firmaların yer aldığı Yönetim Kurulu nda, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Adayı Şekib Avdagiç de bu dönem görev yapacak. 2018-2020 dönemi TAYSAD yönetiminde şu isimler yer alıyor: Albert Saydam (Tekno Kauçuk), Perihan İnci (Maxion İnci Jant), Tuna Arıncı (Valeo), Tolga Doğancıoğlu (KordSa), Şekib Avdagiç (Avitaş), Kemal Yazıcı (Ecoplas), Ertan Demirdüzen (TKG), Çağatay Dündar (Benteler), Mustafa Sarıgözoğlu (Sarıgözoğlu) ve Berke Ercan (Cavo). 

Denetleme Kurulu nda ise Özge Özen Kural (Sismak), Nuray Dolgun (Döksan) ve Aslı Kısacık (TT Çelikyay) görev alacak.

 

  İlgili Haberler

 

Otomotivin Topuk Sesleri Seger Korna İle Daha da Yükseldi
TAYSAD dan Tezmaksan a Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü
TAYSAD 40. Yılına 404 Üye İle Girdi
-Bürokratik Engeller Artık Aşılmalı-
TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca: Otomotivde Yine Hedefe Koşuyoruz

  İlgili Yazılar

 

Endüstri 4.0 ve Kafa Karışıklıklarımız
Otomotiv Sektörünün 2023 Hedeflerine Bizim Katkımız Var mı?
2012-de Ne Olacak
Eleştiri Geliştirir
 

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi