SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Mayıs 2019, Perşembe

Nisan 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_168

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Technocast, Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletlerine Hizmet Veriyor

Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan HEFI fuarının da sektörün önemli fuarları arasında yerini alacağını ve bizi hem yurtiçi hem de yurtdışından mevcut ve potansiyel iş ortaklarımızla buluşturacak önemli bir platform olacağını düşünüyoruz  diyen İdil Öney, Technocast ın 2017 senesinde AR-GE Merkezini de hayata geçirdiğini belirtti.

SUBCONTURKEY: Kısaca firmanızı tanıtabilir misiniz?

İdil Öney: 2002 senesinde kurulmuş olan Technocast 3 ayrı sektörde, küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarında faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerimize 2002 senesinde otomotiv alanında alüminyum jant üretimi ile başladık, ilerleyen yıllarda plastik enjeksiyon alanında yatırım yaparak beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerine OEM/ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye devam ettik.

Technocast olarak tedarikçisi olduğumuz iş ortaklarımıza entegre üretim tesislerimizde tasarım ve Ar-Ge ile başlayarak üretim, serigrafi, montaj alanlarında servis vermekteyiz. Tesislerimizde üretimi yapılan ürünler ağırlıklı olarak elektrikli süpürge, sıcak içecek hazırlama ve mutfak ürünleri gruplarında yer almaktadır.

Yatırımlarımıza medikal alanını da dahil ederek 2013 senesinde Çerkezköy OSB de kurduğumuz temiz oda tesislerinde Endoskopi aksesuarları üretimi konusunda çalışmalara başladık ve 2015 senesinde üretime geçtik.

Technocast olarak bugün her 3 alandaki Ar-Ge ve üretim faaliyetlerimizi Çerkezköy OSB de 3 lokasyonda toplam 15.000 metrekare kapalı alanda sürdürmekteyiz. 2017 senesinde stratejik önceliklerimiz doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki Ar-Ge, inovasyon çalışmalarımızı ve ekiplerimizi bir araya toplayarak Technocast AR-GE Merkezini hayata geçirdik.

SUBCONTURKEY HEFI 2018 fuarına katılıyorsunuz. Fuara katılma amacınız, fuardan beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

İdil Öney: Technocast olarak her 3 iş kolumuzda da ihracat bizim öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Faaliyet gösterdiğimiz sektörler ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı fuarları gerek katılımcı gerek ziyaretçi olarak mutlaka takip ederiz.

Ülkemizde ilk defa düzenlenecek olan HEFI fuarının da sektörün önemli fuarları arasında yerini alacağını ve bizi hem yurtiçi hem de yurtdışından mevcut ve potansiyel iş ortaklarımızla buluşturacak önemli bir platform olacağını düşünüyoruz.

SUBCONTURKEYFuarın sektör için önemini değerlendirir misiniz?

İdil Öney: HEFI öncelikle ana sanayi ve yan sanayiyi ortak bir platformda buluşturması bakımından oldukça önemli bir fuar. Sektörün önde gelen markalarını ve tedarikçilerini aynı ortamda toplamak güzel bir sinerji yaratacaktır.

Önümüzdeki yıllarda fuarın tekrarlanmasıyla bu sinerji artarak devam edecek ve sektörün tüm paydaşlarını bir arada toplayan bir platform olarak sektörün önde gelen  fuarları arasında yerini alacaktır.

SUBCONTURKEYHEFI 2018 fuarının Türkiye ye ve sektöre katkısını değerlendirir misiniz?

İdil Öney: HEFI Türkiye de bugüne kadar beyaz eşya sektörüne özel bir fuar olmaması bakımından bir ilk ve oldukça önemli. Yurtdışından gelecek ziyaretçiler ve ihracata yapacağı katkı bakımından da sektöre hareketlilik getirecektir.

Önümüzdeki yıllarda da  fuarın hem yurtiçi hem de yurtdışı katılımların artması ile devam etmesini temenni ediyoruz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi