SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Şubat 2019,

Ocak 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_165

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Aktaş Holding-e Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-ndan AR-GE Merkezi Belgesi

Küresel düzeyde markalaşma vizyonu doğrultusunda, yenilikçi bir bakış açısıyla hareket eden Aktaş Holding, büyük önem verdiği Ar-Ge faaliyetleriyle ilgili çok önemli bir adım daha attı.

Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucu, küresel piyasalara katma değerli ve yenilikçi ürünler sunan Aktaş Holding, Ar-Ge alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarının karşılığı olarak; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-ndan AR-GE Merkezi Belgesi almaya hak kazandı.

Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan ve 100-den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, Ar-Ge öncelikli üretim modeli çerçevesinde, ülkemize ve sektöre katma değer sağlayacak ciddi adımlar atmaya devam ederken, bu alanda Bakanlıktan sevindirici bir haber aldı.

Ar-Ge alanındaki faaliyetlerini, etkin ve sürdürülebilir kılmak adına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-na AR-GE Merkezi kurma başvurusunda bulunan Aktaş Holding, başvurularından olumlu sonuç elde ederek; Bakanlıktan AR-GE Merkezi Belgesi almaya hak kazandı.

Aktaş Holding bu sayede; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-ndan onaylı AR-GE Merkezi belgesini elde eden ülkemizdeki 720. firma oldu.

Büyük gurur yaşıyoruz

Konuyla ilgili açıklama yapan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol, AR-GE Merkezi Belgesi ile büyük bir gurur yaşadıklarını belirterek, şirket olarak bu süreçten sonra sorumluluklarının daha da arttığını kaydetti. 

Aktaş Holding olarak bugün itibariyle; Almanya-dan Çin-e, ABD-den Brezilya-ya kadar dünyanın her noktasında başarıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Sami Erol, -Rekabetçi dünya düzeninde ayakta kalabilmek için Ar-Ge faaliyetleri, olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Biz de yeni teknolojileri, tüm operasyonel süreçlerde uyguluyoruz ve sektörümüzün ihtiyaç duyduğu çözümleri üretiyoruz. Bu noktada, ürün geliştirme öncelikli üretim modelini benimsemiş durumdayız. Nitekim ileri teknoloji imkanlarıyla geliştirdiği ürünlerde, optimum malzeme kullanılarak, çevre dostu, daha hafif, esnek ve dayanıklı özellikleri ön plana çıkmaktadır- dedi.

Fark yaratmak için çalışıyoruz

Aktaş Holding-in her yıl mevcut cirodan yüzde 3-4 düzeyinde payı, Ar-Ge faaliyetlerine ayırdığını aktaran Erol, -Kısa vadede hedefimiz bunu yüzde 5-ler seviyesine çıkarmaktır. Global pazarlarda var olabilmenin, teknolojiye yatırım ve Ar-Ge çalışmaları ile mümkün olacağına inanıyoruz. Bu kapsamda, TAYSAD-ın düzenlemiş olduğu Patent- Faydalı Model- Endüstriyel tasarım alanında, son 3 yıldır Türkiye-nin en fazla Patent/Faydalı model başvurusu yapan firma ödülüne layık görüldük. Ayrıca Aktaş Holding-in, dünya ortalamaları ölçeğinde halen toplamda yaklaşık 90 adet patenti, 15 faydalı modeli, 3 uluslararası patenti, 1 ülkesel patent başvurusu bulunuyor. Bunun yanında, her yıl da en az 10 adet patent başvurusu gerçekleştirmekteyiz- diye konuştu.
Markalaşma çalışmaları sürecek
Daima mükemmeli hedefleyen bir anlayışla hareket ettiklerinin altını çizen Erol, teknolojiye yatırım ve yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile küresel düzeyde markalaşmaya devam edeceklerini kaydetti. 

Erol, Ar-Ge ve inovasyon odaklı stratejiler geliştirerek, sürdürülebilir başarılara odaklandıklarına dikkat çekerek, -Aktaş Holding olarak yeniliklerin öncüsü olmaya devam etmeyi hedefliyoruz. Ar-Ge faaliyetlerimizde, son teknolojileri yakından takip ediyoruz ve modern üretim tesislerimizde, üstün kalite standartlarına sahip ürünler geliştirme gayretindeyiz. Know-how-ı şirketimize ait üretim proseslerimizi ve tedarik zincirimizi, mükemmellik kültürüne dönüştürme çabasındayız. Bu çerçevede, yakın zamanda Endüstri 4.0 ile ilgili saha analizi çalışması da yapmıştık. Aktaş Holding olarak, her alanda kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu açıdan almış olduğumuz AR-GE Merkezi belgesinin; Bursa-ya, ülkemize ve sektöre hayırlı olmasını diliyorum- dedi.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2DexEvp

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi