SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Şubat 2019,

Ocak 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_165

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

SMC, Müşterilerine Yeni Kompakt Elektrikli Aktüatörü İle Büyük Yararlar Getiriyor

Dünyanın önde gelen pnömatik sağlayıcısı SMC, pek çok avantaj sunan düşük profilli, kılavuz sürgülü elektrikli aktüatörünü piyasaya sürdü. LEM Serisi, yeni tasarlanmış bir kayış ve rulman sayesinde bakım ve üretim maliyetlerini düşürüp, verimliliği artırırken önceki E-MY2 modelinden üç kat daha uzun ömürlüdür.

 Ofset bir yapı kullanarak, kayışın takılması daha kolaydır ve ayrılabilir tahrik ünitesi ile kılavuz arasındaki bağlantı da geliştirilmiştir. Kompakt bir tasarıma sahip olan LEM Serisi, alçak tabla yüksekliğinden dolayı düşük profil ve düşük ağırlık merkezine sahiptir. Dar alanlar için idealdir. Bu verimli tasarım büyük iş parçalarını taşıyorken bile motorla olan etkileşimleri önler.
 
Montaj boyutları E-MY2 Serisi ile uyumludur. LEM Serisi, dört kılavuz tipi olan iki farklı boyutta mevcuttur ve motorun dört montaj seçeneği vardır. Kademeli motor ile 2000mm/s-lik erişilebilir hız ve 20.000mm/s²-e kadar ivme/yavaşlama ile düşük çevrim süreleri sayesinde daha verimlidir. 

LE-nin elektrikli aktüatör serisine benzer şekilde yeni LEM, SMC-nin adım veri girişi tipi, LECP6 ve programsız LECP1 gibi sürücü serileriyle de uyumludur. Fieldbus protokollerini bir Gateway ünitesi ile ve bir programlamasız sürücü olan yeni LECP2-yi kullanma seçeneği de vardır. 
 
Tüm bu özelliklerle LEM Serisi, iş parçalarının hassas konumlandırılması, yerleştirilmesi ve birleştirilmesi, iş parçalarının yüklenmesi ve boşaltılması gereken transfer uygulamalarıyla  ilgili genel endüstriyel makineler için idealdir. Küresel bir teknoloji lideri olarak tanınan ve son zamanlarda dünyanın önde gelen iş dergisi Forbes tarafından yenilikçi olarak üçüncü yıl üst üste üçüncü kez oylanan SMC, tüm otomasyon endüstrilerini kapsayan farklı bir müşteri tabanına sahiptir.

SMC Corporation, 1959 yılında Japonya-da kurulmuş, günümüzde 82 ülkede faaliyet gösteren, 29 ülkede üretim yapan, Tokyo borsasında işlem gören, 19.000-in üzerinde çalışanı, 1450 Ar&Ge mühendisi ve 4 ülkede Ar&Ge merkezleri bulunan, başta pnömatik olmak üzere endüstriyel otomasyon alanında 12.000 Temel, 700.000 ürün çeşidi sunan, 2016 mali yılında 4,5 milyar US$ ciroya ulaşmış, sahip olduğu %35-lük pazar payı ile Pnömatikte Dünya Lideri bir firmadır.

1993 -2010 yılları arasında, SMC, Türkiye-deki faaliyetlerini bir distribütör firma üzerinden yürütmüştür. 2010 yılında, gelişen Türkiye pazarına paralel, SMC Turkey Otomasyon A.Ş., %100 Japon sermayesi ile SMC Corporation firmasının Türkiye iştiraki olarak kurulmuştur. SMC Türkiye, İstanbul Merkez ofisi, deposu, imalat alanı dışında dört şehirde bulunan ofisleri ve 10 farklı şehirdeki bayileri ile Türk sanayisine hizmet etmektedir. Konusunda uzman genç dinamik mühendis kadrosu, yerinde müşteri ziyaretleri, teknik eğitimler, teknik destek, enerji tasarruf denetimleri, tasarım desteği, otomasyon desteği, v.b. gibi müşteri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, gezici fuar araçları, bölgesel toplantılar, teknik sunumlar, her yıl katılınan fuarlar ile SMC çözümleri tüm Türkiye-de tanıtılmaktadır. Türkiye-de tuttuğu güçlü stok ve Belçika merkez depodan günlük uçak sevkiyatları sayesinde hızlı ürün teslimatı sağlanmaktadır.


 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2DexEvp

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi