SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   14 Aralık 2018, Cuma

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Norm Mesleki Eğitim Şubeleri-nde Karne Heyecanı


Geleceğin ustaları karne heyecanı yaşadı

Norm Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve bugüne kadar pek çok öğrenciyi nitelikli ara elemanlar olarak sanayiye kazandıran Norm Mesleki Eğitim Şubeleri-nde karne heyecanı yaşandı. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ve Salihli Organize Sanayi Bölgesi-nde yer alan mesleki eğitim şubelerinde öğrenciler, başarılarını artırarak sürdürmeye söz verdi.

Norm Holding Onursal Başkanı Nedim Uysal-ın girişimleri sonucunda on yıl önce Norm Holding bünyesinde faaliyetine başlayan Norm Mesleki Eğitim Şubeleri-nde, öğrenciler yılın ilk yarısını geride bıraktıktan sonra karne heyecanı yaşadı. Haftada 4 gün Norm Holding şirketlerinde pratik, 1 gün ise eğitim merkezinde teorik bilgi alan gençler, aldıkları eğitimin meyvelerini karnelerinde topladı. Pek çok öğrencinin takdir ve teşekkür belgesi aldığı karne töreninde konuşan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Norm Mesleki Eğitim Şubesi Müdürü Şencan Bulunaz, -Bugüne kadar pek çok öğrenciyi iş hayatına kazandıran mesleki eğitim şubelerimiz, başarılı gençler yetiştirmeyi sürdürecek- dedi.

3 yılda kalfa, 4 yılda usta

Mesleki eğitim şubelerinin genel yapısı hakkında da bilgiler veren Bulunaz, -Şu an yalnızca İAOSB-de 54 öğrencimiz bulunuyor. Salihli-de bulunan mesleki eğitim şubelerimizi de ekleyince bu sayı daha da yükseliyor. Okulumuzda gençler 4 yıllık bir eğitim alıyorlar. Bu 4 yıllık eğitimde, 3-üncü yılın sonunda kalfalık, 4-üncü yılın sonunda da ustalık belgelerini almaya hak kazanıyorlar. İsteyen öğrencilerimiz mesleki eğitim birimlerinin yanından açık öğretimden lise eğitimlerine de devam edebiliyor. Bugüne kadar birimlerimizden mezun olan öğrencilerimizin yüzde 90-ı Norm Holding şirketlerinde çalışıyor. Norm Holding onları yalnızca eğitim süresince değil, eğitim ardından da destekleyerek işe alımlarda öncelik tanıyor- diye konuştu.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi