SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   14 Aralık 2018, Cuma

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Konak Cıvata, Ürün Çeşitliliği ve Günlük Sevkiyatlarla Müşterilerine Anında Hizmet Veriyor

Konak Cıvata Satış ve Pazarlama Yöneticisi Erdal Ceylan,  ürün çeşitliliği, çok hızlı teslimat ve sabit fiyat anlayışıyla tercih edildiklerini söyleyerek, Konak Cıvata olarak güçlü bir hammadde stokları bulunduğunu belirtti. Erdal Ceylan Konak Cıvata hakkında bilgiler verdi. 

SUBCONTURKEY: Konak Cıvata-nın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Erdal Ceylan: Konak Cıvata 1981 yılında al-sat yapmak üzere kuruldu. Şirketimiz, 5 ortaklı bir aile şirketidir. Sirkeci-de kurulan firmamız, daha sonra Perpa-ya, Perpa-dan da 4.Levent-te kendi yerine geçiş yaptı. Konak Cıvata, üretime 2000 yılında başladı. 2003 yılında üretimi Sancaktepe-deki fabrikamıza taşıdık. 4. Levent-teki ofis ve depomuzda 20 yıl hizmet verdik ve tüm birimlerimizi geçen yıl Sancaktepe-de bulunan fabrikamıza taşıdık. Toplamda kapalı alanımız 11.000 metrekaredir. Açık alanımızla beraber 15.000 metrekare alanda üretimlerimize devam ediyoruz. 

ISO 9001 belgemiz ve RoSH belgemiz var. 3 milimden 12 milim çapa kadar, cıvata için 4x8-den 12x100, vidalar için 3x5-ten 8x150-e kadar üretim yapabilmekteyiz. Vida, cıvata üretimi yanında müşterilerimizin istediği tüm bağlantı elemanlarının satışını da yapıyoruz. Müşterilerimizin bağlantı elemanları konusunda 4-5 farklı yerden bulabileceği ürünleri biz tedarik edebiliyoruz. Yaklaşık 7000 metrekare stok alanımız var. Otomotiv yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi ve mobilya sektörlerine özel üretimler yapıyoruz. Bağlantı elemanlarının kullanıldığı her sektöre ürün veriyoruz. Müşteri isteklerine göre yeni ürünler geliştiriyoruz. 

SUBCONTURKEY: 2017 yılı rakamlarınız hakkında bilgi verir misiniz? 2018-den beklentileriniz nelerdir?

Erdal Ceylan: 2017 yılında ihracatımızda %25 artış sağladık. Geçen yılı ihracata ağırlık vererek geçirdik. Üretimimizde de %20-lik artış sağladık. Sektör trendi yukarıya doğru gidiyor. Uzak Doğu-dan gelen ürünlerin de önünün kesilmesi ile birlikte sektörümüz büyümesini hızlandırdı. Sektörümüz büyümeye devam edecek. İnsanlar artık yurt dışından ürün getirmektense kendileri üretmek istiyorlar. Uzak Doğu-da Nisan ayından itibaren maliyetler %40-60 arasında arttığı için Türkiye daha çok tercih edilir oldu. Bu anlamda 2017 yılının ikinci yarısında olduğu gibi 2018 yılı da Türkiye-nin yılı olacak. 

SUBCONTURKEY:Firma olarak sizi tercih edilir kılan özellikleriniz nelerdir?

Erdal Ceylan: Bizim tercih edilir özelliklerimiz çeşidimizin bol olması, çok hızlı teslimat yapmamız, müşteriye günlük teslimatlar yapmamız ve müşterimizin uzun süreli yaptığı alımlarda fiyatı sabit veya sabite yakın tutmamızdır. Büyümemizde bu özelliklerimiz etken oldu. Öz sermayemizi sürekli işimize yatırıyoruz.  Kazandığımız parayla işimizi büyütmeye daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Almanya Stuttgart fuarına son 2 dönemdir katılıyoruz. Türkiye-de yapılan Fastener Fair Turkey- 2018 Fuarına  ve Mayıs ayında yapılacak yapı fuarına katılacağız. Benimsediğimiz fuarlara katılım sağlayarak tanınırlığımızı da artırıyoruz. 

Biz hammaddeyi yerli ve ithal kullanıyoruz. Sadece paslanmaz çeliği ithal getiriyoruz. Maliyet açısından avantaj sağlayabilmemiz için de paslanmazı yurt dışından kendimiz getiriyoruz. Ciddi anlamda paslanmaz ve çelik stoğumuz var. Her daim 6 aylık hammadde stoğumuz hazırdır.

SUBCONTURKEY:Önümüzdeki dönem için yatırım planlarınız var mı?

Erdal Ceylan: Isıl işlem ve kaplamayı dışarıya fason olarak yaptırıyoruz, tel çekme ve üretimi kendi bünyemizde yapıyoruz. Isıl işlem ve kaplamayı da bünyemizde yapmayı planlıyoruz, bunun için yerimizi büyütmemiz gerekiyor. Bina yatırımı planlıyoruz. Ayrıca makine yatırımlarımız da olacak. İstanbul ve yakın çevresinde maliyetler çok fazla olduğu için bu yatırımı yapmak kolay olmuyor.  Şuan araştırmalarımız devam ediyor.

SUBCONTURKEY:Bağlantı elemanları sektörünü değerlendirebilir misiniz? Sektörde yaşanan sorunlar nelerdir? Neler yapılmalı?

Erdal Ceylan: Üreticilerin en büyük sorunu şuan için kalifiye eleman. İnsan kaynağı sorunu var. Bunun için de her firmanın kendi çalışanını yetiştirmesi gerekiyor. O zaman da başka sorunlarla karşılaşıyorsunuz. İşi öğrenen çalışan daha sonra başka bir firmaya geçmek istiyor. Birini alıyorsunuz, eğitiyorsunuz, işi öğretiyorsunuz, 3. senesinde başka bir yere gitmeye çalışıyor. Sektörün en büyük sorunun kalifiye eleman olduğunu düşünüyorum. Bu sorunu çözecek projeler geliştirip, hızla büyüyen sektörümüzü daha da gelişimine katkıda bulunmalıyız.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi