SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   14 Aralık 2018, Cuma

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

BESİAD-ın 2023 İhracat Hedefi 1,5 Milyar USD

Bağlantı elemanları sektörünün 2017 yılı ihracat rakamlarını öğrenmek üzere bir araya geldiğimiz BESİAD-Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Tecdelioğlu, BESİAD-a bu yıl 8 yeni üye katıldığını, şu an 86 üyeye sahip olduklarını, her geçen sene daha kuvvetli hale geldiklerini ve bağlantı elemanları sektörünün %85-ini temsil etiklerini ifade etti.

Bağlantı elemanları sektörü 2017 yılında 365 milyon dolar direkt ihracat yaptı. Sektörün ihracatının indirekt olarak ise 1 milyar doların üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Bağlantı elemanı otomotivde binde 7, beyaz eşya sektöründe binde 7, makine sektöründe yüzde 1-in üzerinde, çelik konstrüksiyon sektöründe ise yüzde 4-ün üzerinde ve diğer sektörleri de kattığınızda ve bu sektörlerin ihracat rakamları toplandığında 70-80 milyar dolar ediyor. Bu rakamın da %1-ini bağlantı elemanları oluştursa 1 milyar doların üzerinde dolaylı ihracat yapıyoruz. Sektörümüz sürekli büyüyor. 2023 yılı için ilk koyduğumuz ihracat hedefimiz 1 milyar dolar direkt ihracat, 1,5 milyar dolar da indirekt ihracattı ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Sivil toplum örgütlerinde görev alan arkadaşlarımız var. Onların da katkılarıyla sektörün farkındalığını her platformda ortaya koyuyoruz. Bağlantı elemanı ürün olarak olmazsa olmazlardan biri, biz bu farkındalığı yarattık. Ülkemize katma değer yaratıyoruz. Bağlantı elemanları sektörü olarak yüksek teknolojik ürünler üreterek ülkemiz kalkınmasına katkı sağlayacağız. Sektörümüz bugün bu noktaya geldi ve halen yapacak çok işimiz var. 

Bu yıl düzenlenecek Fastener Fair Turkey 2018 fuarında bazı kısıtlamalar getirilmiş. Uluslararası fuarlar, uluslararası fuar gibi olmalıdır. Fuarlar şovdur, şov alanıdır ve basit kısıtlamalar olmamalıdır. Fuara yurtdışından yüzlerce Avrupalı müşteriler Avrupalı yatırımcılar gelecek. Bu fuarın diğer ayakları Almanya-da, Brezilya-da, Meksika-da Rusya-da da düzenleniyor. Orada fuar organizasyonları nasıl oluyorsa, burada da öyle olmalıdır. Türkiye-de yapılacak fuarda, bazı kabul edilemez kısıtlamalar var. Demokrasi ile yönetilen bir ülkede düzenlene uluslararası kimliği olan bir fuarda şu olacak, bu olmayacak gibi basit kısıtlamalar yapılmamalıdır. Türkiye için fuarlar çok önemli, bizim sektörümüzün büyümesi için de Fastener Fair Turkey Fuarı çok çok önemli. Yapılan yanlış veya eksik uygulamalardan dönüleceğini ve sağduyuyla sektörün büyümesine, fuar organizasyonun diğer paydaşlarının da katkı sunacağını düşünüyorum.

Size (Vedat Gökçe) ve ekibinize de buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İlk günden beri sektörümüz için gerekli çalışmaları ve desteği verdiniz, sektörün tanıtılmasında ve gelişmesindeki katkılarından dolayı SUBCONTURKEY ekibine ayrıca teşekkür ederim. Siz hem kendi yayınınız SUBCONTURKEY-de verdiğiniz desteklerle, hem de bülten olarak yayınlamaya başladığımız İngilizce + Türkçe uluslararası yayınımız BESİAD- BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ-nin  A-dan Z-ye (haber-uygulama-tasarım-baskı-dağıtım) hazırlanmasında bizimle beraber oldunuz, bize destek verdiniz. Şubat ayında 19. sayısını çıkaracağımız BESİAD- BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ-nde ve diğer tanıtım odaklı projelerimizde, umarım uzun yıllar birlikte çalışırız.

BESİAD Malatya Ziyareti

BESİAD-Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu, Ocak 2018 aylık olağan toplantısını, Tecde Grup-Tekno Bağlantı Malatya fabrikasında yaptı. Hem Başkan Mustafa Tecdelioğlu-na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular, hem de Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç Bey-i makamında ziyaret ederek Malatya sanayisi hakkında bilgi aldılar. 


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi