SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   14 Aralık 2018, Cuma

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Polymak Mühendislik, 2018 Yılına Yeni Ürünlerle Girdi

Polymak Mühendislik Genel Müdür Ahmet Çomak, 2018 yılında hem yatay hem de dikey büyümelerini sürdüreceklerini belirterek, müşterilerinin ihtiyaçlarını dinlemeye ve bu ihtiyaç ve talepler doğrultusunda ürün gamlarına yeni marka/ürünler eklemeye devam edeceklerinin bilgisini verdi.

SUBCONTURKEY: Polymak-ın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Çomak: Polymak Mühendislik, müşterilerini her zaman merkezde tutarak ürün çeşitliliğini ve servis kalitesini her seferinde arttırmaktadır.

Bizimle yıllardır çalışan müşterilerimiz gayet iyi bilirler, bizden ilk aldıkları ürün ile 3 sene sonra aldıkları hep aynı kalitededir, doğru şekilde hazırlanmış, anlaşılan fiyatlardan gönderilmiştir. Bir işi çözmenin pek çok yolu vardır. Mesela mil işleme işini ele alalım. Pek çok basit makine ile bu işlem gelişigüzel yapılabilmektedir. Polymak mühendislik olarak biz ise bu iş yurtdışındaki fabrikasında hangi makinalarda yapılıyor ise bu makinaları satın aldık. Bu konuda çalışan arkadaşımızı eğitime yolladık. Belki ilk bu işe başladığımızda ayda çok az mil işliyorduk ama işleri teslim ettikçe, bu konuda nasıl hassas olduğumuzu müşteriler görünce kısa sürede mil işleme işimiz arttı. Müşterilerimizin makine parkuruna yaptığımız yatırımı her defasında met etmeleri bizi çok mutlu ediyor.

Bizler her işe bu gözle bakan bir firmayız. Bir sorunu veya projeyi çözmenin pek çok yolu vardır. Çoğunlukla en hızlı ve ekonomik çözüm tercih edilebilir. Biz ise ekonomik çözümlerle yaptığımız işin kalitesini riske atacak tercihler yerine her defasında uzun soluklu düşünüp yatırım gözüyle bakıyoruz. 1998-den bu yana genişleyen ekibimiz ve artan cirolarımız ve müşteri memnuniyetimiz de bu yöntemin doğruluğunu kanıtlıyor.

SUBCONTURKEY:2017 yılı Polymak için nasıl geçti?  Hedeflediğiniz rakamlara ulaştınız mı? 

Ahmet Çomak: 2017 yılında, 2016-da planladığımız bütçenin üzerinde bir ciro yakaladık. 2017 kolay bir sene değildi. Pek çok batan veya finansal problem yaşayan firma oldu. Bu ölçekte bakıldığında ekip olarak çok başarılı bir yıl geçirdiğimizi söyleyebiliriz. 2018 yılında hedeflerimiz daha da yüksek. Aynı ekip kenetlenmesi ile başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

SUBCONTURKEY: 2018 yılı hedefleriniz nelerdir?

Ahmet Çomak: 2017 yılında İzmir Gıda Çarşı-sında yeni şubemizi açtık. Sanayinin kalbinde hem ofis hem de depolama alanı olan güzel bir ofis yer satın aldık. Rafların seçimine kadar pek çok konuda en iyi ve kaliteli firmalarla çalıştık. Çok heyecanlıyız. İzmir pazarında 2018 yılında güzel ve katmadeğerli işler bekliyoruz. Oradaki ekibimizi arttıracağız. 

Polymak şimdiye kadar mekanik alanda çok kuvvetli stok ve rekabetçi fiyat ile pazarda kendine yer buldu. 2018 yılında MEKATRONİK olarak adımızdan bahsettireceğiz.

SUBCONTURKEY: Ürün gamınıza yeni ürünler eklenecek mi?

Ahmet Çomak: Firmamız müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinlemeye ve bu ihtiyaç ve talepler doğrultusunda ürün gamına yeni marka/ürünler eklemeye devam ediyor. 2018 yılında hem dikey hem yatay olarak büyüyoruz. Ayrıca İzmir Gıda Çarşı-sında açılan yeni şubemiz ile de İzmir, Manisa, Denizli illerindeki müşterilerimizin ihtiyaçlarına anında çözüm sağlıyoruz.

2017 yılının son aylarında lineer doğrusal hareket elemanları ana kategorimize yeni markalar ekledik. Ray-araba kategorisine AMATECH, rulmanlar kategorisine TPI marka ürünleri katarak ürün gamımızı genişletmiş bulunmaktayız. 

AMATECH 1985 yılında kurulmuş olup o günden itibaren sürekli büyüyen ve gelişen teknoloji ile birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Özel tasarım ödülü alan tek parçalı keçe sistemi ile dikkat çeken AMATECH marka ray ve arabaların stoktan satışına başladık. İmalata uyarlanan otomasyonun anahtar bileşenlerini ve birçok teknolojik parçalarının inavosyonunu Tayvan, Çin, Avrupa ve Amerika-ya yaymaktadır. Dünyaya bu konuda liderlik ederek sektörü derinden etkilemiştir. Çalışanları, müşterileri, distribütörleri, tüm tedarik zincirine dahil ederek sınırlı kaynaklardan katma değer yaratmaktadır. 

TPI ise 1966 yılında kurulmuş olup firmanın merkezi Taipei, Tayvan da bulunmaktadır. Yüksek kaliteli ürün ile birlikte müşterilere rulman ile alakalı her türlü çözüm sunmaktadır. TPI firması Japon NTN firmasının OEM üreticisidir. Standart rulman tipleri dışında, özel yapılmış rulmanlar müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılar. TPI marka rulmanlar iki tekerleklileri binek araçları, otomotiv, motor, makine parçalarını içeren ve bununla sınırlı kalmayan geniş bir endüstri yelpazesinde kullanılmaktadır. Bilyalı rulmanlar dışında elektronik bilişim endüstrisinde kullanılan dinamik akışkanlı (Fluid Dynamic) rulmanlar ürün gamı arasında bulunmaktadır. 

Polymak Mühendislik sektörün nabzını tutan yeni ürünler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. 2018 yılında da pek çok yeni ürünle -One Stop Company- olma yolunda sağlam adımlar atacağız. Öncelikle step motor ve sürücü konusunda firmamızı belirledik. Yakında ürünlerimiz gelecek. Ardından servo redüktör, servo motor, PLC ve CNC kontrol gibi sürprizlerimiz olacak…

SUBCONTURKEY: Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?

Ahmet Çomak: Polymak Mühendislik bu sene Nisan ayının son haftasında sektörün en önemli uluslararası fuarı olan Hannover Messe-ye katılacak. Burada yeni ürünlerimizin tanıtımı yapacağız ve yurtdışı bayilikler vereceğiz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi