SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   14 Aralık 2018, Cuma

Subat 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_166

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Yaren Bağlantı, Ürün Gamını Artırarak Büyümesini Sürdürüyor

Kardeş firmalar olan Yaren Bağlantı ve İlke Rondela sektörlerindeki gelişimlerini ve büyümelerini hızla sürdürüyor. Yaren Bağlantı Elemanları Genel Müdürü  Tarık Güzel, ürün grupları, 2017 yılı rakamları ve 2018 yılı hedefleri hakkında bilgiler verdi.

SUBCONTURKEY: Yaren Bağlantı hakkında bilgiler verir misiniz?

Tarık Güzel: Yaren Bağlantı, 2002 yılında İlke Bağlantı-nın şubesi olarak İkitelli-de kuruldu. 2006 yılında İkitelli Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi-ne taşındı. Yaren Bağlantı ve İlke Rondela olarak karışıklık olmaması açısından Yaren Bağlantı olarak üretimlerine ayrı devam etme kararı aldık. 2008 yılında ise şuan içerisinde bulunduğumuz Habipler-deki fabrikamıza taşındık. Bu fabrika binamızda şuan alan olarak yeterli değil. 2000 metrekare alanda faaliyet gösteriyoruz fakat alanımızı büyütme hedefimiz var. Bununla ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Gebze ya da Silivri bölgesinden birine gitmeyi düşünüyoruz. Gebze bizim açımızdan daha mantıklısı olsa da daha pahalı olduğu için alternatiflerimiz arasında Silivri de bulunuyor. 

Yaren Bağlantı, pul, segman ve özel sac parça imalatı yapmaktadır. İlke Rondela ise sadece özel pul imalatı yapmaktadır. İlke Rondela-da ikinci kalite malzemeden pul üretirken, Yaren Bağlantı-da ise birinci kalitede sac malzemeden ürünler üretmekteyiz. 

Özellikle otomotiv ve beyaz eşya sektörleri için üretim yapmaktayız. 5 tondan 250 tona kadar 40 tane prese sahibiz. Kendi kalıplarımızı kendimiz yapıyoruz. Toplam 45 kişilik bir ekiple faaliyet gösteriyoruz. ISO 9001 belgesine sahibiz ve TS 16949 belgesini de yakın zamanda almayı hedefliyoruz.

Yaren Bağlantı, Ürünlerine 2 Yeni Ürün Daha Ekleyecek

SUBCONTURKEY:2017 yılı nasıl geçti? 2018 yılı hedefleriniz nelerdir?

Tarık Güzel: 2017 yılı çok yoğun geçti. Fakat hammadde zamlarından dolayı karlı bir yıl oldu diyemeyiz. Karlılık düştü. 2017 yılında %20-lik bir büyüme sağladık. 

2018 yılında ürün gamımıza 2 yeni ürün ekleyeceğiz. Öngörülerimiz 2018 yılında %50 adetsel olarak artış bekliyoruz. 2018 yılının başı olarak işlerimiz de düşüş yok. 2018 yılının çok iyi geçeceğini düşünüyorum. 


SUBCONTURKEY:Fastener Fair Turkey fuarından beklentileriniz nelerdir? Fuarın sizin açısından önemi nedir?

Tarık Güzel: Bir önceki fuardan bir artımız olmadı ama bu sene de fuara katılacağız. Fuardan bu sene beklediğimiz ilgiyi göreceğimizi düşünüyorum, beklentilerimizi yine karşılamazsa sonrası yıllar için düşünürüz. Fuarın bu sene iyi olacağını düşünüyor ve umuyoruz. 

SUBCONTURKEY:Sektörde yaşadığınız sorunlar var mı? 

Tarık Güzel: Şirketler hatalı ürünlerinde; üründe son işlemi biz yaptığımız için bazen hatanın bizden kaynaklı olduğunu söyleyebiliyor ve kendi hatasını bizim üzerimize yıkmaya çalışılması en büyük sorunlarımızdan biri. Yaren Bağlantı olarak biz her zaman ürünümüzün ve kullandığımız malzememizin arkasındayız. Sektörün en büyük problemlerinden biri de ısıl işlem sıkıntısıdır. Isıl işlemde sorunlar yaşıyoruz. Avrupa yakasında işimizi tam manasıyla yapacak ve ayrıca termin sürelerine uyacak bir ısıl işlemci bulamıyoruz. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi