SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Mayıs 2020,

Temmuz 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_171

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Beyaz Eşya Sektörü ve Katılımcılar HEFI Fuarına Sahip Çıkmalı, Fuar Büyümeli

Gençler Kablo Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sayat Çakır: Beyaz Eşya Sektörü ve Katılımcılar HEFI Fuarına Sahip Çıkmalı, Fuar Büyümeli

Gençler Kablo Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sayat Çakır, HEFI  nin ülkemiz ve sektör için yapılması ve atılması gereken bir adım olarak düşünüp fuara katıldıklarını belirterek,   Güçlü Bir Sektör, Güçlü Bir Ülke   olarak hizmet vermeye devam etme anlamında fuarı önemsediklerini vurguladı.

SUBCONTURKEY: HEFI Fuarı şirketiniz için verimli geçti mi? Yerli-yabancı ziyaretçileriniz oldu mu? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Sayat Çakır: Avrupa  nın birinci ve dünyanın ikinci en büyük üretici topluluğu olduğumuz beyaz eşya ile ilgili gerçekleşen HEFI fuarı aslında bir başlangıç olması sebebi ile beraberinde soru işaretlerini de barındırıyordu. Daha önce benzer gerçekleştirilen fuarlarda yaşanan tecrübeler bu fuar üzerinde de etkiliydi. Ancak bunları bir kenara bırakıp ülkemiz ve sektörümüz için yapılması ve atılması gereken bir adım olarak düşünüp fuara katılım sağladık. Amacımız sektörü desteklemek olduğundan fuarla ilgili bir beklenti içerisine girmeden bulunmamız gerekliliği ile fuarı tamamladık.

Her ne kadar katılımcı ve ziyaretçi olarak daha iyi yerlere gelmemiz gerekse de konusunun ehli insanların standı ziyaret etmesi az ama öz bir topluluğun olması fuarın verimli geçmesini sağladı. Fuarda yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz olması ile beraber yeni birliktelikler de sağlandı. Bu minvalde bakıldığında fuar Gençler Kablo adına faydalı geçti.

SUBCONTURKEY: Organizasyon firmasının eksikleri var mıydı? Sizce daha neler yapılmalıydı? 

Sayat Çakır: Organizasyonun zamanlama olarak okullar kapanmadan önce, Avrupa fuar takvimi kontrol edilip orada bir ihtisas fuarı ile çakışmayan ve mümkün ise bayram zamanlarına gelmeyen bir tarihe alınması fuarın sürekliliği için yararlı olacaktır. Yabancı ziyaretçi, ikili görüşmeler anlamında çeşitlendirmenin artırılması olmazsa olmaz bir öncelik olmalı. Fuar katılımcıları olarak bizlerin bu fuara gözümüz gibi bakıp daha yoğun bir katılım ile mümkünse iki üç holü kapsayacak şekilde fuarı cazip hale getirmeliyiz. 

SUBCONTURKEY:Türkiye, beyaz eşya yan sanayi üretiminde Avrupa birincisi olarak lanse ediliyor? Bu sebeple fuarın daha başarılı olması için neler yapılmalıdır?

Sayat Çakır: Bizler Türk Beyaz Eşya Yan Sanayi olarak kendi alanımızda ihtisas fuarını yurtdışı da dahil olmak üzere bulamamaktaydık. Hepimiz dünyada farklı fuarlara katılım sağlayıp müşteri odağımızı bulmaya gayret ediyoruz. Bu fuarın da ana odağı bizlerin Avrupa  daki fuarlara katılım sağlamasak bile hedef kitle ile bizleri buluşturabilmesi olmalı. Beyaz Eşya, Kahve Rengi Eşya ve diğer dayanıklı tüketim malzemeleri ile ilgili firma bilgileri çeşitli kurumlardan rahatlıkla temin edilebilir. Önemli olan bu firmaların fuar ziyaretlerinin sağlanması, ikili iş görüşmeleri yaptırılabilmesi ve bizlerin   Güçlü Bir Sektör, Güçlü Bir Ülke   olarak hizmet vermeye hazır olduğumuzun gösterilmesi. 

SUBCONTURKEY: Fuarın 2019 yılında da yapılması planlanıyor ve  HEFI daha sonraki yıllarda da 2 yılda bir 2021-2023-2025 gibi tekli yıllarda başarısı oranında devam edecek. Bu konu da neler söylersiniz?

Sayat Çakır: 2019 yılında bu yılki hatalardan ders çıkarılıp belirgin düzeltmeler yapılması öncelik olmalı. Bunlar yapıldıktan sonra katılmamak adına hiçbir sebep bulunmuyor. Belirttiğim gibi zaten buraya başlangıç olarak katılım amacımız destek olmak ve sektörü güçlendirebilmekti. 2019 yılında tekrarının olup devam eden yıllarda 2 senede bir olmasını olumlu görüyorum. Hatta 2019 yerine 2020  de ikincisinin yapılıp daha iyi bir hazırlık dönemi geçirilmesi yararlı olabilir. 2019 yılında yapılacak devam niteliğindeki fuar, HEFI  nin gelecek yıllardaki devamlılığını belirleyici en büyük veri olacaktır. İkinci fuarın ilkine göre daha iyi organize ile düzenlenmiş olması gerekir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi