SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Temmuz 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_171

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

HEFI Fuarının Başarılı Olması İçin SektörünTüm Paydaşlarının Sahip Çıkması Gerekir

Konveyör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Aksu:
HEFI Fuarının Başarılı Olması İçin SektörünTüm Paydaşlarının Sahip Çıkması Gerekir

Konveyör Beyaz Eşya ve Otomotiv Tic. San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Aksu; HEFI fuarı için yaptığı değerlendirmede;  Fuarın başarılı olabilmesi için her şeyden önce bütün paydaşların ona sahip çıkması gerekir. Bu manada, bazı ana sanayilerimizin fuara katılmamış olmalarını yadırgama ve üzüntüyle karşıladık. Bu tutumun ardında kendilerine göre masumane sebepler de olabileceğinden bir sonraki fuara katılmalarını umuyor ve bekliyoruz. Yan sanayi tarafında da katılmayan veya katılamayan arkadaşlarımız vardı, onların da bir sonraki fuara katılmalarını bekliyoruz.  dedi. Hasan Basri Aksu, sorularımızı yanıtladı. 

SUBCONTURKEY: HEFI Fuarı verimli geçti mi? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Hasan Basri Aksu: Fuarın bizim için verimli geçtiğini söyleyemeyiz, zaten bunu beklemiyorduk da. Üç beş yabancı ziyaretçimiz de oldu... Ama çok sıklıkla görüşmediğimiz dost, arkadaş ve meslektaşlarımızla bir araya gelip hem hasret giderme, hem de çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunma olanağını yakalamamız, bizim için fuarın en büyük kazancı oldu.

SUBCONTURKEY: Organizasyonun daha iyi olması için sizce neler yapılmalı? 

Hasan Basri Aksu: Fuara arzu edilen katılımın olmamasının doğrudan organizasyon firmasıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Fuara karar verilmesi ile gerçekleşmesi arasında hazırlık bakımından yeterli zaman kalmamış olabilir. Bir de, yurtdışından gelecek misafirler için ellerindeki davetiyeleri en yakındaki Türkiye Ticari Ateşeliğine onaylatma şartı gibi bir formalite oluşunun katılımı olumsuz etkilediğinden söz ediliyor. Bunun da bir zamanlama sorunu olduğunu düşünüyorum, oysa ihracata şu kadar destek dağıtabilen devlet katında buna bir çare aranabilir ve bulunabilirdi. 

Başka bir konuda  fuara katılan bir arkadaşımız, standında randevu vermiş olduğu bir yabancı müşterisine ikram etmek maksadıyla yanına aldığı bir viski şişesinin fuar girişinden içeriye sokulmadığını anlattı.  İhracat seferberliği  anlayışıyla ters düşen bu yasağın kısa zamanda kaldırılmasını diliyorum.  

SUBCONTURKEY:Türkiye, beyaz eşya yan sanayi üretiminde Avrupa birincisi olarak lanse ediliyor?  Bu sebeple fuarın daha başarılı olması için neler yapılmalıdır?

Hasan Basri Aksu: Fuarın başarılı olabilmesi için her şeyden önce bütün paydaşların ona sahip çıkması gerekir. Bu manada, bazı ana sanayilerimizin fuara katılmamış olmalarını yadırgama ve üzüntüyle karşıladık. Bu tutumun ardında kendilerine göre masumane sebepler de olabileceğinden bir sonraki fuara katılmalarını umuyor ve bekliyoruz. Yan sanayi tarafında da katılmayan veya katılamayan arkadaşlarımız vardı, onların da bir sonraki fuara katılmalarını bekliyoruz.

Beyaz eşyada, ana sanayisiyle yan sanayisiyle Avrupa ya damgasını vurmuş bir ülkede yapılan ve yine Avrupa nın tek beyaz eşya fuarının tutmaması veya başarılı olmaması düşünülemez. Ana sanayisiyle, yan sanayisiyle hep birlikte sabırlı ve ısrarcı olunursa, HEFI nin de Avrupa nın sayılı fuarları arasında yerini alacağından kuşku duyulmamalıdır.

SUBCONTURKEY:Fuarın 2019 yılında da yapılması planlanıyor ve  HEFI daha sonraki yıllarda da 2 yılda bir 2021-2023-2025 gibi tekli yıllarda başarısı oranında devam edecek. Bu konu da neler söylersiniz?

Hasan Basri Aksu: 2020 de tekrarlandıktan sonra çift senelerle devam edilmesi belki daha iyi olabilirdi. Ama 2018 i saymayıp, çok daha iyi yapılabilecek tanıtımlar ve katılımlarla esas başlangıcın 2019 olacağı öngörülmüşse, buna da itirazımız olamaz, yeter ki bu fuar için ısrarcı olunsun.

SUBCONTURKEY:2019 yılında tekrar katılmayı düşünür müsünüz?

Hasan Basri Aksu: Her şeyden önce bir sorumluluk ve görev anlayışıyla, EVET.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi