SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Temmuz 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_171

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tezmaksan dan Meslek Lisesi Öğrencilerinin Geleceğine Yatırım

Sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam eden Tezmaksan Makina, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda okul içinde açılacak olan Tezmaksan sınıfında, 30 öğrenciye 3 yıl boyunca eğitim verilecek. Öğrenciler bu eğitimlerin sonunda alacakları belgelerle ile sektörde istihdam imkanı bulacaklar.

Türkiye makina sanayiindeki hızlı gelişim, bu alanda yeni teknolojileri bilen teknik insan gücünün ihtiyacını bir kat daha artırıyor. Sektörün öncü şirketlerinden Tezmaksan, bu bilinçle birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Son olarak Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tezmaksan Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yeni bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda Tezmaksan, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nde açtığı eğitim sınıfı ile nitelikli eleman yetiştirmek adına eğitimlere başlayacak. 

 SANAYİYİ SEVDİRECEĞİZ 

Mülakatla seçilen 30 öğrenci 3 yıl boyunca Tezmaksan sınıfında CNC tezgahlarında uygulamalı eğitim alacak. Haftanın birkaç günü Tezmaksan dan okula gelecek olan öğretmenler, öğrencilere mesleki gelişimleri hakkında bilgi verecek. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirterek  Öğrencilere sanayiyi sevdirmek, mesleklerine sahip çıkmalarını sağlamak ve geleceklerini inşaa etmelerine yardımcı oluyoruz  diye konuştu. 

 NİTELİKLİ ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM 

Ekonominin lokomotifi olan makina sektöründe nitelikli eleman soruna çözüm yaratmak adına yeni işbirliklerine imza attıklarını ifade eden Aydoğdu  Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yaptığımız işbirliği buna en somut örnek. Sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek. Sektördeki nitelikli eleman sorununa çözüm bulmak adına yaptığımız çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz iş hayatına daha kolay adapte olabilecekler  diye konuştu. 

 ÖĞRENCİLERE İSTİHDAM İMKANI 

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tezmaksan Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında yapılan eğitim işbirliği sonrası mezun olan öğrencilere istihdam imkanı da tanıyacaklarını söyleyen Hakan Aydoğdu şunları söyledi:   Öğrenciler eğitim sonrası alacakları belgelerle Eğitim Üssü Derneği tarafından Tezmaksan ve sektördeki firmalarda istihdam imkanına kavuşacaklar 

ÇOCUKLARIMIZA TECRÜBE AKTARACAKSINIZ

Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Fırat Şuekinci işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada  Biz Tezmaksan ın eğitime verdiği destekleri duyduk. Makina bölümümüzün daha donanımlı hale gelebilmesi için müracaat ettik. Bizi kırmadılar ve işbirliğine imza attık. Tezmaksan ın bu konudaki tecrübesi, öğrencilerimizin becerisiyle harmanlandığında makina sektöründe çok iyi işler çıkacağını düşünüyorum. Çocuklarımıza tecrübe aktarılacak. Piyasadaki atıl kalan makinaları daha verimli şekilde kullanabilecekler. Öğrencilerimiz eğitim almak için adeta sıraya girdiler. 200 öğrenci içinden bu sınıf seçildi. Onlar da çok heyecanlı. Sonucu çok güzel olacak. Tezmaksan sadece bir makina satıcısı olmadığını ortaya koydu. Sektörün en eski ve büyük şirketi olarak eğitim sektörüne de desteğini her zaman sunuyor  diye konuştu.
 
NİTELİKLİ ELEMAN SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK

Fırat Şuekinci şunları söyledi:  Yıllardır biz sektörden bunu bekliyoruz. Şirketler buna para gözüyle bakmamalı. Bu sorumluluğu üstlenen çok şirket yok. Biz şirketlere Tezmaksan ı örnek gösteriyoruz. Ülkedeki sanayicilerin ihtiyacı olan operatörlerin erken yaşta ve nitelikli olarak sanayiye kazandırılacağından eminim. Sanayicinin beklediği elemanı yetiştirmiş olacağız. Öğrencilere bunu duyurduk. 200 öğrenciden 90 öğrenciye indirgedik. Tezmaksan da 30 öğrenci seçti. Seçilen öğrenciler de bu işi ileride devam ettirecek öğrenciler. Tezmaksan Makina sosyal sorumluluk alanında da makina sektöründe tek çalışan firmadır diyebilirim. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi