SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Şubat 2020, Perşembe

Temmuz 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_171

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


HEFI Fuarı Başarılı Geçti!


HEFİ 2018 - İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı; 20-23 Haziran tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezinde başarıyla gerçekleştirildi.

Yerli ana sanayinin fuara yeterli katılım göstermemesine rağmen, 40 ı BEYSAD üyesi olmak üzere, 75 in üzerinde yan sanayi şirketimiz fuara katılım gösterdi. Büyük çoğunluğu da özel stand tasarımları yaptırarak fuarın şıkır şıkır olmasına katkı sağladılar. 

Fuarın ilk günü açılışta ve B2B organizasyonunda görüştüğümüz İMMİB-TET yetkilileri, fuarı gelecek senelerde daha çok desteklemek gerektiğini söylediler. Yapılacak olanın en iyi ve verimlisinin yapılması için ne gerekiyorsa destek vereceklerinin sözünü verdiler.

Fuarın ilk günü, İMMİB-TET koordinasyonunda yapılan ikili (B2B) görüşmelere Mısır, Moldova, Rusya, Arnavutluk, Yunanistan, İran, Kamerun ve Ekvador  dan alım heyetleri katılım gösterdi.

İlgili satın alma yetkilileri, fuarın diğer 2 gününde de fuar alanında stantları tek tek ziyaret etme fırsatı buldular. Alım heyeti yetkilileri ile birlikte, İtalya, ispanya, Bahreyn, Tunus, Fas, İran, Japonya, Romanya, Bulgaristan, Fransa ve Slovenya dan da çok sayıda ana ve yan sanayi profesyonelleri de fuarı ziyaret ettiler, yeni iş bağlantıları kurmak üzere görüşmeler yaptılar.

Fuarın son günü BSH ABD Yetkilileri Serkan Burak Yıldırım ve İş Geliştirme Yöneticisi Bay Platt, BEYSAD organizasyonuyla, kendi seçmiş oldukları 10 BEYSAD üyesi ile ikili görüşme etkinliği yaptılar. Bu görüşmelerinde verimli geçtiği söylendi.

HEFI Fuarının son günü müsait olan bir kaç katılımcı ile fuarın genel durumunu ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığını görüşme imkanı bulduk ve fuar hakkında görüşlerini aldık. Fuarda görüşlerini alamadığımız tüm katılımcılara da benzer sorular göndererek görüşlerini sorduk. 20 yi aşkın katılımcı şirketten cevap geldi. HEFI Fuarı röportajlarında tam bir başarı ve referans öyküleri var, iç sayfalarda okumanızı tavsiye ederim. (Örneğin yurtdışında fabrikasına gidip, kapısından görüşemeden geri döndüğü firmanın asıl yetkilisi ile fuarda iş bağlantısı kurmak veya hiç beklemediği yerli beyaz eşya ana sanayi firması ile numune-fiyat aşamasına gelmek gibi)

HEFI Fuarında, özellikle bağlantı elemanları sektörü, soğutucu gruplar ve bazı özel spesifik ürünler yeterli vasıflı ziyaretçi bulamadılar. Gelen yabancı ziyaretçilerin büyük çoğunluğu fırın, gazlı-elektrikli ocaklar ve pişirici ürünler grubundaydı. Bu alanda bu kadar çok yabancı ziyaretçi gelmesinde fuara, başından beri destek veren ve tüm müşterilerini fuara davet eden, gelmeleri için özel çaba sağlayan, maddi manevi destek veren TURAŞ yöneticilerine ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Turhan a teşekkür ederim. 

Ayrıca, BEYSAD Yönetim Kuruluna ve Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özaydemir e özel desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

HEFI Fuarını destekleyen EKONOMİ BAKANLIĞI, KOSGEB, İMMİB-TET ve TÜRKBESD e ayrıca teşekkür ederim.
ATİS Fuarcılık a ve bize inanarak fuara katılan, tüm katılımcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Fuar, umarım tüm katılımcılar için verimli geçmiştir.

Keşke yerli ana sanayi firmalarımızın hepsi fuara inansalar ve destek verselerdi. Fuar daha ilk senesinde tüm dünyada müthiş bir tanıtımı tamamlar, başarı anlamında uçup giderdi, bu da sektör için yerli ve yabancı ziyaretçi açısından çok önemli bir kazanç olurdu. Bu olumsuz duruma rağmen, HEFI Fuarı yakaladığı yerli ve yabancı ziyaretçi kalitesiyle rüştünü ispatlamıştır.

Türkiye de beyaz eşya sektörünün böylesine özel bir fuara ihtiyacı vardı. İyi ki yapılmış, bizde iyi ki desteklemişiz.

Ülkemiz beyaz eşya sektörünün uluslararası alanda gururu olacak HEFI fuarının 2019 yapılanmasına başta ana sanayi olmak üzere sektörün tüm paydaşlarının gereken desteği vereceğini umuyorum. 

HEFI İstanbul Ev Elektroniği, Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı 2019 a desteklerinizi bekliyoruz.

***

Türkiye Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Üreticilerinin, yurtdışında ki pazarlama ve tanıtım çalışmalarına katkı sunan yayınımız  HOME APPLIANCES TURKEY SUPPLIERS MAGAZINE, IFA BERLİN 2018  fuar özel sayısı  olarak yayına hazırlanıyor. 31 Ağustos-5 Eylül Tarihleri arasında Berlin de düzenlenecek olan IFA 2018 Fuarında ve dünya çapında üç bine yakın şirkete gönderilecek bu dergimizde, sektör imalatçı ve ihracatçılarının yer alması yararlı olacaktır. 
Katılım için son gün… 3 Ağustos 2018.

Sağlıkta Kalın.

VEDAT GÖKÇE 
Genel Yayın Koordinatörü

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi