SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ocak 2020, Perşembe

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Arçelik ten Sürdürülebilirlik Alanında Bir Başarı Daha

Arçelik, dünyanın sürdürülebilirlik alanındaki en kapsamlı yayını olan  2019 Sustainability Yearbook-Sürdürülebilirlik Yıllığı nda yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı. Arçelik, dikkat çeken çalışmalarından ötürü  Industry Mover-Sektöründe En Çok Sıçrama Yapan  Şirket olarak adlandırıldı. 

 Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın  vizyonuyla faaliyetlerinde sürdürülebilirliğe odaklanan Arçelik, küresel arenada öncü çalışmalar yürütüyor. Uluslararası yatırım uzmanlığı kuruluşu RobecoSAM şirketlerin sürdürülebilirlik perfomanslarını değerlendirdiği  Sustainability Yearbook 2019  sayısında Arçelik e yer verdi. Arçelik, sektöründe bir önceki seneye göre skorunda en çok gelişme sağlayan şirket olarak  Industry Mover  olarak nitelendirildi. 

2019 Sustainability Yearbook ta yer alan şirketler 2018 yılındaki kurumsal sürdürülebilirlik çalışmalarının performanslarıyla değerlendiriliyor.  Sustainability Yearbook a giren şirketler, kendi endüstrisi içinde yüzde 15 lik dilimde yer alıyor. Sustainability Yearbook ta bu yıl 2700 e yakın şirket değerlendirildi; 36 ülkeden 458 şirket yıllıkta yer aldı.

Arçelik in sürdürülebilirlik alanında küresel başarılara imza attığının altını çizen Arçelik CEO su Hakan Bulgurlu,  Dünyanın gelecekte daha yaşanabilir bir yer olabilmesi için iş planlarımızı sürdürülebilir modeller üzerine kurguluyoruz. Her türlü kaynağı en verimli şekilde kullanarak çevre dostu teknolojiler geliştiriyoruz. Bu yolda azim ve sorumluluk bilinciyle sürdürdüğümüz çalışmaların sonucunu alıyoruz. Sustainability Yearbook ta Industry Mover- sektöründe en çok sıçrama yapan şirket olarak  yer almaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduk  dedi. 

Arçelik in Sürdürülebilirlik Alanındaki Başarıları 

Arçelik Sürdürülebilirlik konusunda en prestijli platformlardan biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi nin Gelişmekte olan Piyasalar Kategorisi nde yer alan tek Türk sanayi şirketi.  Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi uluslararası yatırımcıların dikkate aldıkları önemli bir gösterge olma özelliğini taşıyor.

Arçelik 3 yıldır Londra Borsası bünyesinde bulunan küresel endeks ve veri sağlayıcısı FTSE Russell tarafından güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim performansı gösteren şirketlerin ölçümlendiği FTSE4Good Gelişmekte olan Piyasalar Endeksi ne yer alıyor. 

2018 yılında European Business Awards for the Environment (EBAE) - AB Çevre Ödülleri nde  Yönetim  kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Sektörümüzde bu ödülü alan ilk Türk şirketi oldu.

Dünyanın enyaygın çevre girişimi olan CDP nin (Carbon Disclosure Project) İklim ve Su Programlarında Global A Listesi nde yer alarak dünyadaki 25 şirket arasına giren Arçelik, 2017 de Türkiye den bu başarıyı elde eden tek şirket oldu.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi