SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Ocak 2020,

Mart 2019 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_179

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu 2018 Yılında Yüzde 40 Büyüdü

İhracat Büyümesi Yüzde 68

Türkiye nin önde gelen yerli sermayeli sanayi kuruluşu Borsan Grup bünyesinde, Borsan Kablo, Borsan Cavi, Yılka ve Borled markalarından oluşan Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, 2018 yılında toplam cirosunu yüzde 40, ihracatını da yüzde 68 oranında artırma başarısı gösterdi.

2018 yılı sonuçlarını değerlendiren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CEO su Mehmet Arbek Akay,  2018 yılında 236,8 milyon TL lik ihracat gerçekleştirdik ve toplamda 515 milyon TL nin üzerinde ciro elde ettik. Toplam ciro büyümemiz 2017 yılına oranla yüzde 40 ın üzerinde gerçekleşti. Yine 2017 yılına oranla, ihracat gelirlerinde de yüzde 68 in üzerinde bir büyüme kaydettik. 2017 yılında yüzde 38 olarak kayda geçen ihracatın toplam gelirlerimiz içerisindeki payı, 2018 yılında yüzde 46 ya çıktı  dedi.
Mehmet Arbek Akay, Samsun ilinin kablo ve aydınlatma sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezinin de 2018 yılında Borsan bünyesinde hayata geçtiğini sözlerine ekledi ve  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 29 Kasım 2018 tarihinde tescil edilen Borsan Ar-Ge Merkezi, alüminyum iletkenli kablo üretim tesisi bünyesinde, yaklaşık 350 metrekare alanda kurulu bulunuyor. 19 Ar-Ge mühendisi ve araştırmacı personelin görev yaptığı merkezde, Yangın Test Laboratuvarı, Aydınlatma Laboratuvarı, Metal ve Polimer Laboratuvarı gibi bölümlerde, özel ekipman, cihazlar ve test programları kullanılıyor  şeklinde konuştu.

2019 Yılında İhracat Payını Artırma, İç Pazarda Büyüme İstikrarını Sürdürme Hedefi 

Türkiye de 7 Bölge Müdürlüğü ile 81 ilde hizmet sunan Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu nun, 4 kıtada 75 ten fazla ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyaya ihracat gerçekleştirdiğini belirten CEO Mehmet Arbek Akay, 2019 yılına yönelik hedefleri şu sözlerle özetledi:  2019 yılında yurt içi satışların, konjonktürel nedenlerle daha yatay bir seyir göstermesi beklenebilir; biz, buna rağmen belirli bir büyüme öngörüyoruz. 2019 yılında ihracat, önceliğimiz olmaya devam edecek. Üretimimizin ihracata yönlendirilen payını yüzde 65-70 ler seviyesine çekmeyi, iç pazarda ise katma değerli ve karlı büyüme istikrarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Nitelikli, sürdürülebilir, karlı büyüme; ülkemize ve paydaşlarımıza değer katma hedefiyle hareket ediyoruz. 

Mehmet Arbek Akay, sözlerini şöyle sürdürdü:  Ar-Ge ve iş kültürüne dayalı rekabetçiliğin, finansal yapı sağlamlığının ve her iş kolunda olduğu gibi, kurumsal verimliliğin önemi, 2019 da konjonktürel dinamikler nedeniyle kendisini daha da fazla hissettirecek. Bunlar, Borsan ın öteden beri önemsediği, kaslarını güçlü tutmaya önem verdiği konulardır. Biz, sadece ürünlerimizi değil, müşterilerimizin kendi risk ve maliyetlerini yönetmelerine yardımcı olmayı, işimizin ana odağı ve temel dinamiği olarak görüyoruz.  


Kalite -Teslimat - Maliyet Performansıyla Katma Değer Sağlıyor 

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu nun, müşterilerinin farklı boyutta alt ve üst yapı projelerinde, proje ortağı olarak yer aldığını belirten Akay,  Bakır kablo, alüminyum kablo, zayıf akım kablo, farklı sektörel gereksinimlere göre özel olarak üretilmiş kablo ve LED aydınlatma ürünleri ile pazarın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun bir ürün portföyüne sahibiz. Müşterilerimizin ne istediğini en iyi şekilde anlayıp, en uygun ürün çözümünü sunuyoruz. Bu tür bir proje ortaklığında, ürünlerin Kalitesi, projenin zamanında bitirilmesi için Teslimat ve tabi ki rekabetçiliğin ana unsuru, adil ve avantajlı Maliyet en önemli kriterleri oluşturuyor. Bizim asıl ürünümüz de Kalite-Teslimat-Maliyet performansımızla sunduğumuz katma değerdir. Bu katma değeri ve dolayısı ile sürdürülebilir ve karlı büyüme hedeflerimiz doğrultusunda rekabetçi gücümüzü daha da ileriye taşımak için, kendimizi, sistemlerimizi ve süreçlerimizi sürekli geliştiriyoruz  dedi.

Takım Çalışması, İş Kültürü, Süreç ve İnsan Odaklı İnovasyonla Değişime Liderlik

Günümüzde iş dünyasının, bilgiye ve teknolojiye erişimin yeni dinamikleriyle yeniden tanımlandığını vurgulayan Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CEO su Mehmet Arbek Akay,  Birçok kurum ve kuruluş, yaşanan bu değişime ayak uydurmak için çalışıyor. Oysa, değişime ayak uydurma çabası, değişimin ardında kalmayı, takipçi olmayı baştan kabullenmektir. Biz değişime ayak uydurmaya değil, değişime liderlik etmeye inanıyoruz, bunu hedefliyoruz, bunu uyguluyoruz. Bunun için ezberlere takılı kalmadan, değişimi ve değişim sağlayan inovatif vizyonu, kendi işimizin ana odağı ve temel dinamikleri üzerinden planlıyoruz  şeklinde konuştu.

Akay, devamla şunları söyledi:  İnovasyon kelimesi, genellikle ürünler ve üretim üzerinden kullanılıyor. Birçok iş kolu için bu geçerli, ancak ürün inovasyonu bir ezber haline getirmemek çok büyük önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde, süreç ve sistem inovasyonları, ürün inovasyonlarının önüne geçecek, hatta teknolojinin yaygınlaşması sürdükçe, ürün inovasyonunun getirdiği farkla giderek marjinalleşecek. Doğru kültür ve doğru süreç yönetimi, rekabet gücü açısından en az ürün inovasyonu ve kaynak erişimi kadar önemli olacak. Tüm süreçlerini samimi bir şekilde değerlendirebilen, gerçekçi iş modelleri oluşturabilen, paydaşlarıyla samimi ve güvene dayalı sürdürülebilir ilişkiler kurabilen, değer üretimini sadece kendi işi için değil, kapsayıcı bir şekilde paydaşlarının bütünü üzerinde düşünebilen firmaların rekabette öne geçtiğini göreceğiz. Bu nedenledir ki, bizi geleceğe taşıyan kültürel değişimi kurgularken, takım çalışması, iş kültürü, süreç ve insan odaklı inovasyona odaklanıyoruz. Takım çalışması ve insan odaklı kültürel değişim ve süreç inovasyonlarımızla, Kalite, Teslimat, Maliyet performansımızın sürdürülebilir gelişimine, müşterilerimizin kendi işlerindeki riskleri ve maliyetleri yönetmeleri için onlara yardımcı olmaya ve rekabet oyununu, bu şekilde sağladığımız Katma Değer üzerinden kurmaya odaklanıyoruz. Nitelikli, sürdürülebilir, karlı büyümenin anahtarını burada görüyoruz. 


Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu Hakkında:
Sanayi, üretim ve ticaret sektörlerinde 35 yıllık köklü bir geçmişe sahip, faaliyet gösterdiği 15 farklı şirketle birçok farklı sektörde faaliyet gösteren ve 2.200 kişiye doğrudan istihdam sağlayan Borsan Grup bünyesinde yer alan Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, Borsan Kablo, Borsan Cavi, Yılka ve Borled markaları ile faaliyet göstermektedir. Farklı ihtiyaçlara yönelik enerji, zayıf akım ve özel tasarım kablolarının yanı sıra, LED aydınlatma sistemlerinin üretim ve satışını gerçekleştiren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu, Kalite, Teslimat ve Maliyet alanlarındaki üstün performansıyla, farklı sektörlerden müşterilerine katma değer sağlamaktadır. 

 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi